- „Wojtku, pozwól że wyrażę pełną solidarność i chcę powiedzieć, że jesteś dla mnie, dla nas wszystkich i dla milionów Polaków wielkim autorytetem i chciałbym, żeby te słowa wybrzmiały dzisiaj bardzo mocno” – mówił na dzisiejszej konwencji Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin, kierując swoje słowa w stronę prof. Wojciecha Maksymowicza.

Trwa konwencja Porozumienia. Lider ugrupowania Jarosław Gowin zapowiedział w jej trakcie, że Porozumienie będzie partią działającą za rzecz przedsiębiorców i klasy średniej, partią zwiększającą kompetencje samorządów, łączącą rozwój gospodarczy z ekologizmem i partią przyjaznego rozdziału państwa od Kościoła.

W czasie swojego wystąpienia wicepremier stanął też w obronie prof. Wojciecha Maksymowicza.

- „Wojtku, pozwól że wyrażę pełną solidarność i chcę powiedzieć, że jesteś dla mnie, dla nas wszystkich i dla milionów Polaków wielkim autorytetem i chciałbym, żeby te słowa wybrzmiały dzisiaj bardzo mocno”

- mówił polityk.

Prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia, zdecydował się w ub. tygodniu opuścić klub parlamentarny PiS. Taką decyzję podjął po tym, jak Ministerstwo Zdrowia zażądało informacji na temat eksperymentów z dziedziny neurochirurgii, które nadzorował na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz publicznie wysnuł przypuszczenie, że prof. Maksymowicz wykonywał eksperymenty medyczne przy wykorzystaniu ciał martwych płodów. Ministerstwo domaga się informacji nt. eksperymentów medycznych w dziedzinie neurochirurgii z lat 2013-2020. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

kak/niezależna.pl