Główny epidemiolog Szwecji: Nie sądzę, by koronawirus kiedykolwiek zniknął - zdjęcie
16.04.20, 10:55Screenshot Youtube - Expressen TV / Pixabay - geralt

Główny epidemiolog Szwecji: Nie sądzę, by koronawirus kiedykolwiek zniknął

11

Kiedy koronawirus zniknie? Opinie ekspertów są w tej kwestii często dość mocno rozbieżne. Jedną z najbardziej pesymistycznych perspektyw zaprezentował główny epidemiolog Szwecji Anders Tegnell. Jego zdaniem koronawirus prawdopodobnie nigdy nie zostanie pokonany.

Swoją opinię Tegnell przedstawił w trakcie wirtualnej dyskusji amerykańskiego think tanku German Marshall Fund. Wyjaśniał wówczas liberalne podejście Szwecji do epidemii, która nie zamknęła niczego poza szkołami. Dodał jednak, że ulice szwedzkich miast wcale nie są w związku z tym zatłoczone – ludzie słuchają zaleceń władz oraz służb sanitarnych aby unikać kontaktów i zostawać w domu. Poziom ruchu ulicznego w samym Sztokholmie jest dziesięciokrotnie niższy od normalnego.

Szwecja jednak zdaniem eksperta poniosła porażkę jeśli chodzi o opiekę nad starszymi. Poinformował, że ponad połowa ofiar śmiertelnych w tym kraju to pensjonariusze domów opieki, gdzie nie przestrzegano standardów higieny oraz opieki. To jednak – podkreślił – wynik zaniedbań ośrodków, a nie samej strategii.

Ocenił także:

Nie sądzę, by ten wirus kiedykolwiek zniknął”.

Jego zdaniem kraje prowadzące politykę, która oparta jest na założeniu, że wyeliminowanie wszystkich przypadków zachorowań w kraju oznacza, że wirusa uda się pozbyć na zawsze, są w błędzie.

Dodał, że wciąż nie wiemy, czy osoby które wyzdrowiały są odporne na koronawirusa ani jak długo taka odporność będzie trwać. Stwierdził też, że być może w przyszłości epidemie Covid-19 będą co roku powracać jak sezonowa grypa.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (11):

jokR2020.04.18 16:20
Nie ma chyba jednego medyka twierdzącego inaczej. Nikt nie stara się wyeliminować wirusa, na tym etapie jest to absolutnie niemożliwe. I faktycznie nawet tylko 10 chorych w kraju to taki sam poziom zagrożenia jak na początku roku, niby co miałożby się zmienić? Izolacja ma być sposobem na równomierniejsze obciążanie łóżek najcięższymi przypadkami. Chińczycy mają łóżka, Szwedzi też, na Kanarach wciąż mamy tylko 50% obłożenie w szpitalach a gdzie indziej łóżek brakuje i trzeba wypuszczać ludzi z domu stopniowo
_-_2020.04.16 15:43
Niemcy(Ci trochę kumaci co nie znoszą Merkel i wybierają AfD) mówią tak: "Gdy Niemcy są krok od przepaści to Szwedzi już są o krok dalej" xD
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.16 14:38
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! www.lexlale.eu ======================= Tysiące Kobiet czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
stop lewactwu2020.04.16 12:33
Czyli w Szwecji ma miejsce eutanazja .
Piotrek2020.04.20 14:17
To tak samo jak DPSach w Polsce.
Jan2020.04.16 11:37
To jednak – podkreślił – wynik zaniedbań ośrodków, a nie samej strategii. Powiedział odpowiedzialny za walkę z koronawirusem w Szwecji, czyli mi działamy słusznie , ale ludzie nie dorośli do nas.
Morliny już należą do chinokomuny2020.04.16 11:36
https://www.youtube.com/watch?v=pwH7mMRFJoM
XD2020.04.16 11:23
No nie zniknie. Pojawią się za 10 lat antyszczepionkowcy, dzięki którym COVID-19 wróci do nas niczym odra XD
RakNieboRak2020.04.16 16:52
Nie zniknie. Przecież nie po to został wyprodukowany przez lobby proszczepionkowe, żeby teraz znikał. Zafunduje się głupim gojom coroczne doszczepianie na ich koszt. Będzie można płynnie regulować pogłowie głupich gojów i spadek IQ. Jakby pogłowie wzrosło albo IQ nie spadało zgodnie z planem, po prostu wzmocni się szczepionkę.
Jaskółka2020.04.16 16:56
Ale wiesz, że szczepionka przeciwko odrze w jakiś sprytny sposób zwiększa szansę na nowotwór? Nie wiem co Oni tam dodali, ale ktoś tam ma łeb jak sklep. Szacun... Pozostaje mi życzyć tobie wielu nowych lepszych szczepionek. Oczywiście - z wkładką.
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.16 11:14
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY", „ladychapel” i parę innych. Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto wtedy ma pretekst, by obłudnie wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.