Genialna riposta Brudzińskiego: Nie byliście w stanie nawet zadbać, by was kelnerzy nie podsłuchiwali - zdjęcie
23.09.15, 12:54

Genialna riposta Brudzińskiego: Nie byliście w stanie nawet zadbać, by was kelnerzy nie podsłuchiwali

1

W programie Wirtualnej Polski miała miejsce naprawdę ostra rozmowa między posłem PiS Joachimem Brudzińskim a sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marcinem Kierwińskim. Zachowanie ministra PO, który notoroczynie przerywał Brudzińskiemu świadczy jedynie o jego wychowaniu. Ale riposta Brudzińskiego była bezbłędna. - Nie byliście nawet w stanie nawet zadbać o to, żeby was kelnerzy nie podsłuchiwali, a jesteście w stanie zadbać, żeby tu terroryści nie trafili?.

- Polskie służby, tak jak europejskie, nie są w stanie dokonać odpowiedniej weryfikacji uchodźców. Pan wie ile kosztuje fałszywy paszport syryjski? Za 1000 euro może pan taki kupić - stwierdził Brudziński. 

- Niech pan straszy dalej - mówił z kolei Kierwiński. Oznajmił, że solidarność europejska musi działać we wszystkie strony. - My też takiej solidarności, na wszelki wypadek, musimy oczekiwać - dodał.

 
mm

Komentarze (1):

anonim2015.09.23 13:32
Wypowiedział akurat rzecz oczywistą. Faktem bezsprzecznym pozostaje, że nie sposób jest w pełni skutecznie oddzielić rzeczywistych uchodźców nie stanowiących realnego zagrożenia, od niebezpiecznych terrorystów. A co do tego, że tacy znajdują się pośród tych rzesz ludzkich, nie ma choćby cienia wątpliwości... Takiej skutecznej weryfikacji nie jest w stanie przeprowadzić de facto żaden wywiad, ani żadne służby na świecie (noooo może poza wyjątkiem tych amerykańskich), a już na pewno nie służby polskie, do reszty skompromitowane za sprawą afery taśmowej. :) I to tak naprawdę stanowi największy problem, istotę w całym zamieszaniu wokół przyjmowania uchodźców. Ludzi niekoniecznie przeraża 7000 przybyszów, ale realna ewentualność zamachów i zagrożeń terrorystycznych z tym związana. Nie wspominając już o ogólnym poziomie życia w Polsce i rozdrażnieniu obywateli, którzy sami, niejednokrotnie, borykają się z rozlicznymi trudnościami jeśli idzie o wysokość wynagrodzeń, czy miejsce zamieszkania. Pamiętać należy o tym, iż unijnych środków, przewidzianych dla krajów członkowskich na utrzymanie imigrantów, wystarczy może na miesiąc, czy dwa, ale co dalej??