Gdyby nie Polak, ofiar byłoby więcej. Nowe fakty ws. zamachu w Londynie - zdjęcie
03.12.19, 15:31(fot. screen)

Gdyby nie Polak, ofiar byłoby więcej. Nowe fakty ws. zamachu w Londynie

4

W piątek w Londynie doszło do zamachu. Sprawcą był islamski terrorysta 28-letni Usman Khan, zatrzymany już wcześniej jako jeden z podejrzanych o przygotowywanie ataku na londyńską giełdę.Jak się okazuje, gdyby nie Polak ofiar byłoby więcej.

W mediach pojawiło się sprostowanie - to nie 38-letni Łukasz posłużył się kłem narwala, jednak był pierwszym, który podjął walkę z terrorystą. Mimo ciężkich ran, dalej próbował powstrzymać zamachowca... używając dekoracyjnej piki. 

Polak ruszył na terrorystę, wcześniej zdejmując ze ścian  Fishmongers Hall ozdobną pikę. Kła użył inny mężczyzna.

– Łukasz zdjął ze ściany długą pikę i wymierzył ją w kierunku tego człowieka, zadając mu ciosy. Jednak zamachowiec musiał mieć na sobie coś ochronnego, bo ciosy nie dawały rezultatu. Łukasz grał na czas. Pozwolił innym uciec z miejsca i przeniósł się do sąsiedniego pomieszczenia. Miał tam około minuty na walkę wręcz, jeden na jeden z zamachowcem – mówi Toby Williamson, dyrektor Fishmongers’ Hall

Dzięki interwencji Polaka, nie dosżło do dalszego rozlewu krwi. Islamskiemu terroryście udało się kilkakrotnie dźgnąć nożem Łukasza, ale dzielny Polak się nie poddał, tylko dalej walczył. Dopiero wtedy do walki wkroczyli m.in. mężczyźni z gaśnicą i kłem narwala.

bz/tvp.info

Komentarze (4):

305\204 2019.12.4 11:16
Kompleksy narodowe.
nie małpujmy po durniach, bądźmy sobą 2019.12.3 17:47
Nasz ziomal vs terrorysta, to personifikacja sytuacji zachodu we współczesnym świecie. Zachód, bogaty, chory i zboczony, wypierając się Boga i wartości które go zbudowały, oddaje się bez bicia i zastanowienia w pustkę nihilizmu, tym samym wpuszczając w swe granice ludzi, którzy tę pustkę chcą wypełnić - muzułmanów. A wypełnią ją owi muzułmanie z całą pewnością, i nie tym czego chciałaby lewica, tylko czymś, przy czym "twarde" reguły i "zacofanie" chrześcijaństwa, będzie zefirkiem przy huraganie zasad koranu. Polak, bezinteresownie stający w obronie angoli, których mężczyźni to metroseksualne chłopopodobne korpoludki ukazuje tragizm zachodniego społeczeństwa, które uratować może tylko powrót do korzeni cywilizacji łacińskiej. W innym przypadku zostaną wyrżnięci, bo nie zawsze, na podorędziu będzie jakiś rycerz/legionista/ kucharz - Polak, stający w obronie słabszych. Zachowanie Łukasza, to także nauka dla nas, wychowujmy nasz dzieci na rycerzy, a nie na robiące w pory ze strach cioty, z telefonikami w rękach
Marian2019.12.3 15:37
Na muzulmanach ten kiel sie sprawdzil, moze i na zydow bylby dobry?
nn2019.12.3 15:36
Natomiast Angoli nie stać nawet na jakąkolwiek nagrodę dla tego dzielnego człowieka. Żałosne jest to, że zwracają się do polskich władz, aby te ją przyznały. Niedługo trzeba będzie mówić skąpy jak Anglik !!!!!!!