Francuska panika w Lourdes. Koronawirus w tle. Zamknięto baseny z uzdrawiającą wodą - zdjęcie
03.03.20, 10:27

Francuska panika w Lourdes. Koronawirus w tle. Zamknięto baseny z uzdrawiającą wodą

28

Sporo liczba wiernych została zszokowana informacją o tym, że w sanktuarium w Lourdes zamknęło wszystkie baseny, w których zanurzają się chorzy w nadziei na uzdrowienie, z powodu obaw o zarażenie wirusem. 

Warto zauważyć, że woda do tych basenów trafia ze źródła od 1858 roku od czasu objawień Matki Bożej świętej Bernadecie Soubirous.

Do Lourdes co roku przybywa około 6 milionów pielgrzymów.

Decyzję o zamknięciu basenów podjęto profilaktycznie po tym, jak francuskie ministerstwo zdrowia wydało zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 5 tysięcy osób. Według udzielonych informacji kroki takie zostały podjęte jako środek zapobiegawczy przeciwko szerzeniu się koronawirusa.

Do Lourdes nadal mogą przybywać pielgrzymi, zarówno indywidualni, jak i w grupach. Ma nad nimi czuwać ekipa medyczna, która będzie sprawdzać i badać przybywających na okoliczność objawów charakterystycznych dla koronawirusa.

 

mp/kai, pch24.pl

Komentarze (28):

Azazel2020.03.4 10:09
I całe szczęście, że siedlisko bakterii zamknęli. Pamiętacie? "jak do sierocińca pod Beneszovem przywieźli wodę z Lourdes, to się po niej sierotki pochorowały na taką biegunkę, jakiej świat nie widział." Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej Część pierwsza Rozdział dwunasty Jaroslav Hašek Czego wariatom pokroju Radziszewskiego życzę. Porządne przeczyszczenie pomogłoby w usuwaniu debilizmu.
Nairobi2020.03.4 11:58
Pan Radziszewski to wredna małpa. Ciągle otrzymuje jakiś orędzia (ostatnie z 27 lutego, więc w miarę nowe), a mejla do Pana Jezusa dać nie chce...
Jan Radziszewski2020.03.3 22:31
orędzie Anny od Jezusa 27.02.2020 Maryja: Moje drogie dzieci. Czy wiecie jak ważne i cenne są wasze modlitwy? Z Serca dziękuję wam za waszą odpowiedź w modlitwie i cierpieniu. Łzy Moje są pełne Krwi i dlatego módlcie się i ofiarowujcie Łzy Moje. Rząd Polski często ukrywa złe wiadomości, które mogłyby go postawić w złym świetle. Dlatego pragnę wam powiedzieć, że wirus zwany koronawirusem jest już od kilku tygodni w Polsce. I tu w Polsce może być epidemia i warto się zabezpieczyć w zapasy żywności i wody. Zapasy te nie muszą być zbyt duże jednak takie by starczyły na kilka tygodni. Najwięcej może być zachorowań w Warszawie i kilku większych miastach Polski w centrum i na wschodzie. Proszę byście nie ulęgali lękowi lecz wzięli do ręki Różaniec jako broń niezawodną, ta broń jest najlepsza i najskuteczniejsza w każdej walce. Tak dzieci moje wszystko co teraz się dzieje jest zapowiedzą tego co już zostało zapowiedziane dla czasów ponownego przyjścia Mego Syna, który wkrótce się wam objawi podczas oświecenia sumień gdy dusze wasze będą porwane do Nieba. Łaską jest od Boga Ojca samego ujawnione wam Bożych planów dla waszego zbudowania, dla mobilizacji waszej w modlitwie, dla wiary pogłębienia w Bożą obecność, obecność Moją i Mojego Syna. Niech Duch Święty oświeca wasze serca i umysły byście w modlitwie serca wszystkich chorych obieli i kraj wasz tak drogi mojemu Sercu Różańcem mym obieli. Tak niech Bóg Ojciec wam Błogosławi i obdarzy swoją łaską wszystkich tych co słowa te czytają i słuchają. Ja Matka obejmuje was Sercem i modlitwą
Atheisten sind dumm - sagte Einstein.2020.03.3 13:20
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Matoły i oślice: Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Za rok może wcześniej będzie szczepionka, czy ty blogowy ajnsztajnie się zaszczepisz, czy zwyczajowo będziesz pier..... głupoty, pokazywał videos jak to szczepionki "zabijają"? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają. Jedyna epidemia w Polsce to epidemia nienawiści i głupoty.
Naczelny2020.03.3 14:10
wypad słowiczkowy debilu
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.03.3 13:02
"Jak trwoga to do Boga" ? hehehe
Andrzej 2020.03.3 12:12
Jaka mała jest ich wiara. Po co oni wszyscy jechali do Lourdes ?
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.3 11:59
Lourdes zawsze roznosiło wirusy i zarazki przez swoją brudną wodę.
Michał Jan2020.03.3 11:56
Kiedy, z powodu koronawirusa, zamykamy ukochaną "komunikację publiczną" i przesiadamy się do paskudnie indywidualistycznych samochodów?
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.3 12:00
Zapomnij.
Michał Jan2020.03.3 15:40
Oczywiście, bo przecież komunikacja publiczna jest nowym bożkiem, a ten nie pozwoli, żeby ludzie stłoczeni bark w bark, ramię w ramię nie pozarażali się koronawirusami.
Maria Blaszczyk2020.03.3 16:38
Rower rozwiązuje problem.
J.P2020.03.3 11:52
"Zamknięto baseny z uzdrawiającą wodą" 🤔
ladychapel2020.03.3 13:09
Katolicy są bardzo biblijni :)
T2020.03.3 11:07
Ten wirus to dopust Boży. Czy ludzkość nie zasługuje? Naprawdę? Poczytajmy rozmaite ostrzeżenia dla Świata w objawieniach Matki Bożej. Choroby i śmierć przyszły na świat przez grzech. Im więcej grzechu tym więcej chorób, wojen, śmierci. Oczywiście mało dziś kto w to wierzy, bo dziś wiara ma wymiary w skali "nano". Kiedyś jak były zarazy to ludzkość się nawracała, a dziś nic to nie daje. Więc spodziewajcie się dużo gorszych rzeczy, duuuużo gorszych. Patrz Apokalipsa.
ateusz2020.03.3 11:15
Fajny ten wasz bóg, jak ludzie przestają wierzyć to zabija sobie kilka czy kilkanaście milionów żeby odzyskać wiernych.
T2020.03.3 11:49
Nie mając wiary nic nie zrozumiesz. Spróbuję Ci to jednak wyjaśnić. 1. Życie tu to tylko krótki epizod a później trafiamy do Nieba, Czyśćca albo Piekła. 2. Grozi nam, że możemy trafić do piekła, gdzie będzie wieczne nieszczęście i cierpienie. Dlatego, bo jesteśmy ciągle atakowani przez demony, które chcą nas dręczyć wiecznie w piekle. 3. Stąd Miłosierny Bóg, tak jak dobry ojciec musi nas czasem nawet boleśnie "strofować" abyśmy nie "wbiegli na ulicę pod rozpędzonego TIRa.". To tak obrazowo aby każdy pojął. Jeśli poszukujesz prawdy, to do tego dojdziesz ale jeśli stoisz po stronie diabła, to oczywiście to wyśmiejesz.
J.P2020.03.3 11:57
Mam takie pytanie do Ciebie? Czy jeśli bardzo się kocha żonę to można ją równie bardzo bić? Czemu wieczne cierpienie za niewielki epizod życia?
T2020.03.3 12:02
Nie czas ma znaczenie ale to czy kochasz Boga i chcesz być mu posłuszny, czy kochasz diabła i chcesz mu być posłuszny. To jest wybór wolnej woli. Za tym wyborem idą konsekwencje na które się zgadzasz tym wyborem.
anonim2020.03.3 12:12
Ależ według Biblii jedynie Bóg wymaga posłuszeństwa, biblijny Szatan nie oczekuje że człowiek będzie mu posłuszny, a jedynie krytykuje takie cechy Boga jak zazdrość, nienawiść, mściwość, skłonność do agresji i stosowania ludobójstwa jako formy własnej rozrywki. Genesis podaje że to Szatan sprawił, że człowiek zaczął być ludzki, rozróżniać dobro od zła, zatem Szatan biblijny to dawca moralności i nauczyciel mądrości. Stąd imię Lucyfer - niosący światło.
anonim2020.03.3 12:18
Kiedyś był taki kabaret - facet wyszedł na scenę i stanął na głowie, po czym powiedział - uważam, że wszystko jest normalne. Tym bym skomentował to co napisałeś.
J.P2020.03.3 12:29
T- nie kocham diabła, co do Boga mam wątpliwości, ilu ludzi tyle jego wyobrażeń, więc mogę i owszem pokochać iluzje własnych przekonań umiejscowionych w tym czy innym Bogu, ale nie wiem czy na pewno akurat ten jest prawdą absolutną. Mogę wielbić jakąś doktrynę, iść ścieżką którą uważam za słuszną i jedyną ale to ja ją taką tworzę. Więc jest to moje osobiste podejście do spraw wiary. Wolna wola nie istnieje, wola, która podlega strachowi i pokusom nie jest wolna ani od strachu ani od pokus. Istnieje zatem tylko wola. Wybierana najczęściej z pobudek egoistycznych, przecież gdyby nie obiecane niebo nie wybrał bym opcji - niebo.
T2020.03.3 12:42
W takim wypadku zastanów się czy ty sam dla siebie nie jesteś Bogiem. Jeśli zaś tak jest, to przypomnij sobie zdanie "Będziecie jako bogowie" i sprawdź kto to powiedział ;)
J.P2020.03.3 13:44
T - chyba nie odniosłes się do tego co napisałem 😏
edi2020.03.3 20:30
WIARA jest darem od ŻYJĄCEGO BOGA(nie wyobrażonego), którego notabene MOŻNA I NALEŻY SPOTKAĆ, oczywiście JEŻELI TEGO CHCESZ - czy POZWOLISZ MU PRZYJŚĆ DO CIEBIE? - BO ON TEGO PRAGNIE
Katolik2020.03.3 11:00
Wierni i pielgrzymi to także fizjologia i żadne modlitwy nie pomogą. Przypomnijcie sobie jak bardzo zanieczyszczone jezioro Lednickie zostawiają co roku wizytatorzy bramaryby.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.03.3 11:12
... i żadne modlitwy nie pomogą. Naprawdę? Z ciebie taki katolik jak z mysiej piczki wór na mąkę. Zmień nick, trollu.
efezjan2020.03.3 14:07
Przecież napisał. Aseptyka to nie eschatologia.