Francją rządzi szatan. Profanacja katedry jest zgodna z prawem! - zdjęcie
31.10.15, 13:37

Francją rządzi szatan. Profanacja katedry jest zgodna z prawem!

10

Sąd apelacyjny w Paryżu uniewinnił dziś aktywistki ruchu Femen, które przed trzema laty sprofanowały katedrę Notre Dame i uszkodziły wystawiony tam pozłacany dzwon. Sędziowie podtrzymali natomiast karę grzywny dla pracowników służb porządkowych, którzy wyprowadzili na wpół obnażone feministki ze świątyni.

Przypomnijmy, że wtargnięciem do katedry Femen postanowił wówczas zamanifestować swą radość z ustąpienia Papieża Benedykta XVI. Sąd pierwszej instancji w ogóle nie wziął pod uwagę obscenicznego czy obraźliwego charakteru zachowania feministek. Odpowiadały one jedynie za uszkodzenie dzwonu. Sąd drugiej instancji odrzucił jednak również i to oskarżenie.

bjad/radio watykańskie

Komentarze (10):

anonim2015.10.31 13:50
niech teraz pójdą do jakiegoś meczetu we Francji, zobaczą tolerancję w wydaniu mahometan no dalej panie !!!
anonim2015.10.31 13:55
Francja znowu prowokuje gniew Boży. Miecz Allacha zastąpi gilotynę ?
anonim2015.10.31 14:04
Z tego wynika fakt,że jak Muzułmanie utną głowę Sędziemu i prokuratorowi czy będą się zachowywali niezgodnie z prawem obyczajowym w Sądzie, to też będzie zgodne z Prawem Francuskim i zostaną uniewinnieni.
anonim2015.10.31 18:27
jednak to Francja jest militarną potęga ,ma atom i Polska musi zabiegać o ich względy! smutna rzeczywistość. musimy szukać ciągle sojuszników bo jesteśmy za słabi w stosunku do sąsiada ze wschodu.
anonim2015.10.31 19:37
Te "kobiety" muszą być chyba upośledzone umysłowo. Ktoś nimi steruje jak kukiełkami. Nie widzę innego wytłumaczenia.
anonim2015.11.1 6:45
@ Ja9 + zadaj podobne pyt. czy w Francji byłaby możliwa profanacja - Meczetu przez ów ruch Femen? zaraz muzułmanie ucięliby im głowy ! I problem byłby rozwiązany sam - tj. nie zaprzątając tym problemem Sądom w Francji którzy zapominają że i oni staną już wkrótce na Sądzie Bożym ! +++ Ps 58:2-12 Wielmoże, czy rzetelnie wydajecie wyroki? Czy słusznie sądzicie synów ludzkich? Niestety, popełniacie w sercu nieprawość, wasze ręce w kraju odważają ucisk. Od łona matki występni zeszli na bezdroża, od urodzenia zbłądzili głosiciele kłamstwa. Trucizna ich podobna jest do jadu węża, do jadu głuchej żmii, co zamyka uszy, aby nie słyszeć głosu zaklinaczy, głosu czarownika, co biegle zaklina. Boże, zetrzyj im zęby w paszczy; Panie, połam zęby lwiątkom! Niech się rozejdą jak spływające wody, niech zwiędną jak trawa na drodze. Niech przeminą jak ślimak, co na drodze się rozpływa, jak płód poroniony, co nie widział słońca. Zanim ich ciernie w krzak się rozrosną, niech powiew burzy go porwie, póki jest zielony. Sprawiedliwy się cieszy, kiedy widzi karę, myje swoje nogi we krwi niegodziwca. A ludzie powiedzą: Uczciwy ma nagrodę; doprawdy, jest Bóg, co sądzi na ziemi.
anonim2015.11.1 6:52
Czy Francja nie zapłaciła już w historii krwią z powodu bezbożnych Sędziów, Rządzących? --W Historii mówi się zazwyczaj o bezpośredniej przyczynie wybuchu wojny i tak Np., że przyczyną wybuchu I wojny światowej, był zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie. Podczas gdy faktycznie, ona wykluwała się wcześniej, jako owoc walki Rządów laickich z Bogiem i Jego Kościołem św. I tak w Francji po dojściu władzy Waldek-Rousseau w 1899 rozpoczęto bezpardonową walkę przeciwko kongregacjom zakonnym, a szczególnie tym które oddawały się nauczaniu. Jej szczyt przypada za panowania jego następcy Emila Cambesa, to były kleryk, OO Karmelitów, który obronił tezę w Renes, o filozofii św. Tomasza i kontrowersji pomiędzy Abelardem i św. Bernardem. Gdy doszedł od władzy 1902 zaostrzył prawa z 1901r i w ten sposób zaatakował 390 z kongregacji żeńskich zakonnych, z 6 męskich, negatywną opinię otrzymali Salezjanie a w 1904 5 pozostałych, i w ten sposób 2500 szkół stało się pastwą panującego wówczas antyklerykalizmu. + Kongregacje nauczające zostały rozwiązane i zlikwidowane, a ich dobra skonfiskowane na rzecz państwa. Jakie to przyniosło skutki dla Francji: kwiat młodzieży zginął na polach I wojny światowej, a straty materialne z tego tytułu przekroczyły ponad dziesięciokrotnie, wartość dóbr zrabowanych, Jak widać również z tego, W.I. Lenin miał już przetarty szlak bojowy, w podobnym postępowaniu, tj. w grabieniu mienia Cerkwi Prawosławnej. Podobne w podobnym duchu postępowanie arcykatolickiego cesarza Austrii - Franciszka Józefa, likwidujące tym razem Zakony kontemplacyjne. Było to najpierw przyczyną tragedii rodzinnej tj. tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa, a potem dopiero tego zamachu w Sarajewie a w konsekwencji tego zamachu wybuchu I wojny światowej i rozpadu tegoż cesarstwa. I dlatego odtąd już Austria przestała się liczyć i odgrywać znaczącą rolę na arenie światowej. Czy inaczej było w Cesarstwie Prusko-Niemieckim, lub w Rosji? Czy inaczej było w świecie przed II wojną światową, dalej trwał konflikt Państwo Kościół św.
anonim2015.11.1 21:29
Qrcze, jakiś tajny agent upadającej kolei się tu produkuje
anonim2015.11.1 21:31
A tak na marginesie: muslimy już raz pokazały dziewojom dziewojom we wiankach jakie są metody na te ich obsceniczne prowokacje. I jakoś ucichło o Femenie
anonim2015.11.7 21:04
@camino canis Bo powinni je pokropić wodą święconą i odprawić Egzorcyzmy a wtedy drugi raz by nie próbowały wejść do Katedry Katolickiej podobnie w sądzie należało postąpić bo to jest jawny znak że w Francuskich sądach szatan wydaje wyroki.