Francja: Islamiści podpalili kościół - w imię Allaha - zdjęcie
02.08.18, 07:35fot. Sam Valadi, lic. CC BY-SA 2.0

Francja: Islamiści podpalili kościół - w imię Allaha

W ubiegłym tygodniu podpalono kościół Saint-Pierre du Matroi w Orleanie, we Francji. Na ścianie podpalonej świątyni widniał napis „Allahu Akbar”. O sprawie informuje portal Euroislam.pl

Strażakom udało się w porę ugasić pożar, dzięki czemu konstrukcja nośna kościoła nie została uszkodzona. Policja w Orleanie rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

To nie pierwszy atak na francuskie kościoły. 26 lipca 2016 r. dwóch islamskich terrorystów zaatakowało uczestników mszy w kościele katolickim w Normandii. Zamachowiec zamordował 85-letniego księdza Jacquesa Hamela podrzynając mu gardło i śmiertelnie ranił innego, 86-letniego mężczyznę.

W ubiegłym roku muzułmanka, znana jedynie jako „Kenza”, została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu za dokonanie aktu wandalizmu w kościele Świętej Marii Magdaleny w Rennes-le-Château.

Według Observatoire de la Christianophobie, francuskiej organizacji non-profit śledzącej ataki na chrześcijan, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. we Francji miało miejsce sto dwadzieścia osiem aktów wandalizmu wymierzonych w kościoły lub inne instytucje chrześcijańskie.

mod/Euroislam.pl