Finał Szlachetnej Paczki, pomogła też para prezydencka - zdjęcie
10.12.16, 08:37

Finał Szlachetnej Paczki, pomogła też para prezydencka

Dziś finał XVI edycji Szlachetnej Paczki. Prezenty od darczyńców trafiają do specjalnych magazynów w prawie dziewięciuset miejscach w całej Polsce, następnie wolontariusze rozwożą je rodzinom potrzebującym czy osobom samotnym.

W paczkach znajdują się głównie artykuły pierwszej potrzeby jak produkty żywnościowe czy środki czystości ale też sprzęt gospodarstwa domowego. Szlachetne Paczki przygotowali m.in. para prezydencka, drużyna polskich skoczków narciarskich, tenisistki siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz reprezentacja Polski w piłce nożnej.

W piątek z internetowej bazy rodzin została wybrana ostatnia rodzina w potrzebie. Na stronie akcji można przeczytać relację z "Weekendu cudów":

08.00: Papieska Gwardia Szwajcarska wspólnie z Ordynariatem Polowym przygotowała paczki dla 5-osobowej rodziny. Zainspirował ich sam Papież Franciszek, który w akcję zaangażował się po raz drugi.

09.43: Paczkę przygotowali już piloci z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Pomagają rodzinie pani Magdaleny, która opiekuje się mamą chorującą na nowotwór i 12-letnim synem.
11.19: Magazyn w Kłodzku. Niezwykłe oświadczyny - jeden z wolontariuszy poprosił o rękę wolontariuszkę. Darczyńcy biją brawo!

12.56: Do magazynu Warszawa - Praga Północ właśnie przyszedł pan z rodziny, która dostanie paczkę. Pomaga w noszeniu i dowożeniu paczek do innych rodzin potrzebujących!

"To jest mądra pomoc, która ma dać siłę potrzebującym do zwalczania swoich problemów” - mówi Arkadiusz Kogut, wolontariusz Szlachetnej Paczki w Nowym Sączu.

W tym roku na świąteczną pomoc może liczyć w sumie prawie 19 tysięcy potrzbujących w kraju. Paczki trafią między innymi do osób z trudną sytuacją materialną lub rodzin posiadających dzieci niepełnosprawne. Dary dla nich przygotowali przedstawiciele firm, szkoły oraz prywatni sponsorzy.

Akcję koordynuje krakowskie stowarzyszenie Wiosna.

emde/IAR