Facebook usunął wpisy posła PiS o "pedalskiej tęczy" - zdjęcie
14.11.13, 09:37Tęcza na Pl. Zbawiciela (fot. Marcin Miskiewicz/Flickr)

Facebook usunął wpisy posła PiS o "pedalskiej tęczy"

8

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwość skomentował w dość mocny sposób podpalenie tęczy na Pl. Zbawiciela. Na swoim profilu facebookowym napisał: "Płonie pedalska tęcza na Placu Zbawiciela. Ciekawe ile jeszcze kasy wyda bufetowa na jej renowacje zanim zdecyduje się ją usunąć". Dziś w rozmowie z portalem Onet.pl uważa, że użyłby innego określenia na opisanie incydentu: - Z perspektywy czasu użyłbym innych (słów), bo one przyćmiły to, co było sensem mojej wypowiedzi, czyli fakt, że po raz kolejny marnowane są pieniądze publiczne. Tęcza stojąca w tym miejscu po prostu szpeci i wreszcie, co chyba najważniejsze, dotyka wrażliwości i uczuć religijnych dużej części społeczeństwa - to jest przecież Plac Zbawiciela. Przy czym moje słowa nie miały na celu obrażenie kogokolwiek, były dosadne, pejoratywne, miały negatywną konotację, ale nie poniżały niczyjej godności, nie były wulgarne". I dodał, że tęcza na Pl. Zbawiciela to promocja homoseksualizmu: -Dziwi mnie próba udawania, że czarne jest białe. Tęcza jest symbolem środowisk homoseksualnych od ponad 30 lat. Można żałować, że (nim - red.) została, ale takie są fakty. Podobnie i ta instalacja, niezależnie od intencji jej autorki, takim symbolem się stała. Można oczywiście udawać, że jest inaczej, ale ludzie i tak będą myśleli swoje.

Na pytanie o zniknięcie postów z profilu polityka na Facebooku, Kownacki odpowiada, że on ich nie usunął, zrobiła to administracja Facebooka: - To nie ja usunąłem wpisy, to administrator Facebooka. Parafrazując słowa rzecznika komunistycznego rządu, Jerzego Urbana - "wolność słowa w Polsce jest, nie każdy musi z niej korzystać na Facebooku".

sm/Onet.pl

Komentarze (8):

anonim2013.11.14 9:41
Dlatego nie mam konta na pejsbooku.
anonim2013.11.14 9:49
" Tęcza jest symbolem środowisk homoseksualnych od ponad 30 lat." Oj, oj, oj. Tęcza jest symbolem przymierza od tysięcy lat.
anonim2013.11.14 9:59
Dlatego jestem ateistą. Jesli wyznawcy jedynego szłusznego Boga tak postepują a Bog nic z tym nie robi to znaczy że go nie ma. Co wam przeszkadza tecza obok koscioła zagraża temu potęznemu Bogu. Zabijcie wszystkich pedałów, lesbijki i heretyków zaniescie trupy na plac zbawiciela, Bóg sie wówczas ucieszy a tecze na złom. Ps. Zabijcie również psy w okolicy bo pewnie kupy robią też na tym placu to również obraża boga.
anonim2013.11.14 10:55
pejsbuk - tylko idiota ma tam konto NIGDY nie założe tam konta - ani na innych twiterach itp itd
anonim2013.11.14 10:56
Dzięki takim pajacom jak ten poseł możemy utracić każdy symbol naszej wiary, bo dla niego tęcza to symbol gejów od 30 lat, ale już nie symbol przymierza z Bogiem od tysięcy lat? Na to wygląda. Dobrze że Kownacki nie ma dzieci, bo swoim dzieciom zasłaniałby oczy podczas każdej ulewy gdzie pojawiłaby się tęcza.
anonim2013.11.14 14:30
"Mamy demokracje a każdy mówi co chce"!! Dobrze że nie należę do tej "książki na mordzie!"!!
anonim2013.11.14 14:35
@Fascination Znowu pisze bo musi?! Niech napisze do mainstremowych !Tam takie lubią!A do frondy niech nie pisze bo jest dla niej "be". Po pijaku nie da sie pisać.Niech spróbuje.
anonim2013.11.14 20:27
Prezes powinien wywalić tego posła z PiS-u, tego rodzaju typy popularności partii nie przyniosą, wręcz przeciwnie. Nie chodzi już nawet o to, że poseł poparł akt wandalizmu, ale o formę wypowiedzi. Z tego właśnie powodu Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie prowadzi postępowanie wyjaśniające czy p.Kownacki jest rzeczywiście autorem tego wpisu - jeżeli potwierdzi się, że tak grożą mu za to sankcje dyscyplinarne z usunięciem z palestry włącznie. Kodeks etyki adwokackiej mówi, że adwokat odpowiada dyscyplinarnie za uchybienie etyce adwokackiej lub naruszenie godności zawodu podczas działalności zawodowej, publicznej, a także w życiu prywatnym.