Europosłowie PiS: Dzisiejsza Europa potrzebuje wartości  - zdjęcie
28.11.19, 20:20Zdj. EKR

Europosłowie PiS: Dzisiejsza Europa potrzebuje wartości

15

Dzisiaj w Strasburgu miało miejsce wydarzenie zorganizowane przez Instytut Myśli Schumana, którego misją jest wprowadzanie pokoju przez działanie na rzecz pojednania między ludźmi i służenia na rzecz dobra wspólnego ludzi w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Spotkanie w Parlamencie odbyło się w ramach cyklu podróży śladami życia i służby Roberta Schumana, jednego z architektów integracji europejskiej.

Wśród uczestników znaleźli się eurodeputowani delegacji PiS, eksperci z zakresu integracji europejskiej oraz licznie zgromadzona widownia.

Izabela Kloc powiedziała, że nasza cywilizacja, żyjąca od dziesięcioleci w pokoju i dobrobycie jest wynikiem wartości judeochrześcijańskich. „Tymczasem konserwatywni myśliciele twierdzą, że nawet jeśli zachodnie społeczeństwa wyzbywają się chrześcijaństwa, to jednak nadal żyją i działają zgodnie z nim” - powiedziała europosłanka. Izabela Kloc stwierdziła, że różnorodność, bogactwo duchowe i kulturowe narodów od wieków tworzą kontynent europejski. „Naprawdę wierzę, że naród jest częścią odpowiedzi na problemy, z jakimi boryka się Unia Europejska i budulcem alternatywnej przyszłości” - oświadczyła.

Bogdan Rzońca mówił o niezwykle ważnej roli autorytetów. „Żeby dobrze przejść przez życie trzeba żyć w zgodzie z wartościami” - powiedział. Jak stwierdził, w oparciu o nie wielki sukces odniósł Robert Schuman, który pozostawił wielki, ważny ślad swojej działalności. „Możemy mówić o Robercie Schumanie jako prekursorze prawdziwie zjednoczonej Europy” - oświadczył europoseł i dodał, że Europa przetrwa, jeśli będzie się opierała o wartości chrześcijańskie, które wyznawał w swoim życiu Schuman.

Ryszard Czarnecki stwierdził, że inicjatywa Instytutu Myśli Schumana to nie tylko uczczenie, ale i przykład korzystania z żywej spuścizny Roberta Schumana. „Jest ona o tyle ciekawa, że zauważyliśmy, że jeśli w PE zaczynamy mówić o wartościach, to nagle okazuje się, że szereg dotąd milczących parlamentarzystów zaczyna dawać świadectwo wraz z nami. Okazuje się, że również chcą być obroncami wartości i z nimi się utożsamiać ” - zauważył Czarnecki. Europoseł PiS mówił też, że mimo pewnych różnic w interpretacji wizji Europy Schumana, jego spuścizna jest ciągle żywa. „Drogowskazy, które zostały wtedy ustalone, są dalej obecne” - podkreślił były wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.

Beata Kempa zaznaczyła, że w obecnych czasach ważne jest to, by dawać świadectwo wiary. „Trzeba robić to spokojnie, jednak trzeba być też bardzo konsekwentnym” - stwierdziła. Europosłanka zauważyła, że dziś mówi się dużo o tolerancji, jednak często nie przekłada się to na realne działania. „Dlatego musimy z szacunkiem do każdego dyskutować na temat roli wszystkich grup społecznych” - powiedziała eurodeputowana.

Biuro Prasowe Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Komentarze (15):

anonim2019.11.29 10:25
Zwolniliby z kompromitowaniem Polski... ich plan to koryto, nagrody i przekręty, zresztą tak, jak rządu.
anonim2019.11.29 10:24
Czy mówią o wartości... komuchy i potokowie Targowicy, dobre sobie.
Saki Faki2019.11.29 8:46
Te czereśniaki ze zdjęcia mają uczyć kogoś wartości? Ten rozwodnik w środku? Chyba partyjniactwa, kolesiostwa i lizusostwa.
Foster2019.11.29 8:43
Skłonności do hipokryzji nie są europejską wartością.
lady chapel2019.11.29 7:20
Tak to jest, kiedy przyklasztorna wioska wpuszczona zostanie na salony - sami u siebie od wieków bajzel mamy ale innych pouczać chcemy jak żyć. Przecież w naszym kraju NIGDY zwykłemu człowiekowi nie żyło się dobrze.
Katolik2019.11.28 23:33
Ci, którzy się dostali mają wartości - Euro.
Katolickie wartości 2019.11.28 22:08
Złodziejstwa nienawisci do ludzi, lenistwa
B522019.11.29 6:28
towarzysze w tu się meczycie w tym zacofanym grajdole nowoczesna Europa czeka w Holandii po dyskotece w byłym kościele możecie poddać się bezpłatnej eutanazji towarzysze wybierajcie postęp a nie grajdoł
Lewak2019.11.28 22:06
Program "Cela plus" ruszył na dobre ! Panowie z CBA, po kolei wyciągać te brudne szczury PO z biur i do celi. I nie musicie się o nic pytać, bo tam wszyscy są umoczeni korupcją. W ich miejcse mianować kimisarzy z PIS-u i sprawa załatwiona ! W ten sposób w ciągu 4 lat, pozbędziemy się komubistów w Polsce ! Brawo !
anonim2019.11.29 10:22
Idioci wszystko kupią... jak tam trzyma się Piotrowicz i Kryże towarzyszu?
Bizon2019.11.28 22:05
Karol Guzikiewicz radny z Pomorza złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez T. Grodzkiego marszałka senatu z PO. Zgłaszają się kolejne osoby zobowiązane przez Grodzkiego do płacenia łapówek. Natomiast Dominik Tarczyński złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Czarzastego za propagowanie komunistycznego ustroju totalitarneg w TVP Info. Zawiadomienie powinno dotyczyć także redaktora Adamczyka, który zaprosił do studia Czarzastego pozwalając mu na propagowanie ustroju totalitarnego, i nie wydalenie tego przestępcy ze studia !
Katolickie warto\305\233ci 2019.11.28 22:09
Do osicielstwo stało się pisim przymiotem
Ryszard Olejniczak2019.11.28 21:58
Realność najwznioślejszych celów jest wprost proporcjonalna do potencjału gospodarczego która za nimi stoi. Jest kilka scenariuszy likwidacji tego potencjału w Polsce. Przyjdą demokratyczne wybory i będziemy mogli jeden sobie wybrać.
katolik2019.11.28 21:55
europa ma swoje wartości lgbt,gender,aborcje ,eutanazje, DO nich już mowa molaka nic nie znaczy ,przynajmniej dla wielu,Natomiastvci co chcieliby zostać przy wartościach w Europie, w swoich krajach nic nie znacza. W Polsce dno mor społ=polit popslsldwiosnanowoczesna chce Polakom zafundować, publiczne obnażanie się dwóch facetów(czy to w prawie nie zakazane?), MOLESTOWANIE homo=(LGBT homo + GENDER dziecko)= Molestowanie, Aborcja + Eutanazja = Hitler, Profanacja Jezusa i Matki Bożej = zniszczenie Kościoła Katolickiego. Takie wartości ma Polak ,który popiera dno, szatanska obłuda,hipokryzja, nowoczesnośc w domu ,zagrodzie i na ulicy
katolik2019.11.28 21:56
mowa Polaka oczywiście