Episkopat wzywa do modlitwy za życie OD POCZĘCIA  - zdjęcie
25.11.19, 15:40

Episkopat wzywa do modlitwy za życie OD POCZĘCIA

9

Troska o każde poczęte życie to nie tylko powinność religijna, wyraz wrażliwości duchowej i chęć pomocy najbardziej bezbronnym, ale również przejaw miłości do Ojczyzny, która przeżywa zapaść demograficzną — pisze w piśmie do liderów wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski bp Wiesław Śmigiel.

Przewodniczący Rady ds. Rodziny podkreśla, że w świecie współczesnym „trwa potężna walka o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. Dlatego, jak podkreśla: „Jako Przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z prośbą do wszystkich przedstawicieli wspólnot modlitewnych w Polsce o podjęcie stałej modlitwy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Bp Śmigiel prosi także o modlitwę w intencji ludzi nauki, medycyny, kultury i polityki, którzy odważnie i zdecydowanie bronią życia ludzkiego. Zaznacza: „Nasza żarliwa i ufna modlitwa jest w stanie uratować wiele istnień ludzkich i przyczynić się do budowania cywilizacji miłości. Ufam, że modlitwa ta przyniesie swoje owoce i pozwoli chronić życie ludzkie w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci zgodnie z Bożym zamysłem”.

Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski przypomina jednocześnie, że św. Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae napisał: „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać — oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Drodzy liderzy wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich!

Św. Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae napisał: „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać — oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi” (EV 42).

Dostrzegamy, że w świecie współczesnym trwa potężna walka o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego jako Przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z prośbą do wszystkich przedstawicieli wspólnot modlitewnych w Polsce o podjęcie stałej modlitwy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Proszę także o modlitwę w intencji ludzi nauki, medycyny, kultury i polityki, którzy odważnie i zdecydowanie bronią życia ludzkiego! Nasza żarliwa i ufna modlitwa jest w stanie uratować wiele istnień ludzkich i przyczynić się do budowania cywilizacji miłości. Troska o każde poczęte życie to nie tylko powinność religijna, wyraz wrażliwości duchowej i chęć pomocy najbardziej bezbronnym, ale również przejaw miłości do Ojczyzny, która przeżywa zapaść demograficzną. Ufam, że modlitwa ta przyniesie swoje owoce i pozwoli chronić życie ludzkie w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci zgodnie z Bożym zamysłem.

Z serca wszystkim błogosławię,
Bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

Komentarze (9):

skuter2019.11.25 20:21
Od poczęcia do naturalnej śmierci Nie ma innej drogi jak droga życia
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.26 8:58
jest jeszcze droga wędlina i droga benzyna
ridado2019.11.25 19:57
Episkopat opowiada basnie baju baju a pojedziesz do raju
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.11.25 16:57
Popieram w taki zakresie jak tylko mogę!!!! Módlcie się!!!! Szturmujcie modlitewnie. Dawajcie na intencje mszalne. To jest wasza rola.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.25 15:56
Bredzą o o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci a w wyborach wspierali PiSowskich morderców dzieci nienarodzonych którzy w ciągu jednej nocy mogliby przegłosować całkowity zakaz aborcji! Obłudny episkopat sprzedał się za srebrniki i przywileje jakie zapewnia im rząd!
Piotr Nowak2019.11.25 15:52
Prawdziwi Polacy katolicy. Utwórzmy wspólny wielki szturm Różańcowy w obronie życia ! Musimy się przeciwstawić lewactwu, komuchom i LGBT ! Tylko w modlitwie nadzieja dla Polski i Polaków.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.26 8:58
Taaaa, módlcie się. Pamiętaj, że to ja stworzyłem kult maryjny.
JONASIK2019.11.25 15:51
A dlaczego Episkopat nie wzywa do modlitwy za życie DO NATURALNEJ śmierci, bez sztucznych lekarstw i nienaturalnych procedur medycznych? Do naturalnego życia tak średnio 40 letniego? Dlaczego?
Anna2019.11.26 9:03
Bo wtedy ONI też mogliby zbyt wcześnie umrzeć albo ciężko zachorować i żyć w cierpieniu.