07.06.16, 19:00

Efekty Mieszkania Plus zobaczymy już w tej kadencji!

Wiceminister infrastruktury i budownictwa stwierdził, że już w tej kadencji parlamentu możemy zobaczyć efekty programu Mieszkanie Plus. 

W przyszłym roku zaczniemy wprowadzać ustawy, które ułatwią wdrożenie w życie programu "Mieszkanie Plus" – oświadczył w "Wolnych Głosach" wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

– To, czy ten system zafunkcjonuje pokażemy jeszcze w tej kadencji. Na przełomie 2018 i 2019 roku mieszkania będą wybudowane. Zakładamy, że w tym systemie od przyszłego roku zaczną działać ustawy, którą usprawnią proces inwestycyjny, również związany z planowaniem przestrzennym – mówił w TV Republika wiceszef resortu infrastruktury i budownictwa.

Jego zdaniem, doświadczenia wielu innych krajów pokazują, że to dobry i stabilny system. – W tym roku rząd przyjmie ustawę o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, jak i ustawę Narodowy Program Mieszkaniowy, zatem w przyszłym roku parlament będzie mógł nad tym pracować – przekonywał Kazimierz Smoliński. Jak dodał, Polska przez 25 lat nie potrafiła poradzić sobie z problemem mieszkań. – Rynek tego nie załatwił, dlatego potrzebna jest ingerencja państwa – podkreślił.

daug/telewizjarepublika.pl