Dziewczynka, która przeżyła własną aborcję czuje się coraz lepiej - zdjęcie
24.11.19, 16:17Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Dziewczynka, która przeżyła własną aborcję czuje się coraz lepiej

73

14-letnia Boliwijka pod naciskiem rodziny zdecydowała się na abrocję. Nastoletnia mama miała zabić swoje nienarodzone dziecko w 26. tygodniu ciąży. Dziewczynka przeżyła "zabieg" i urodziła się żywa. 

Lekarze zaopiekowali się noworodkiem. Szanse dziewczynki na przeżycie sukcesywnie rosną. 

Matka dziewczynki, która przeżyła aborcję sama jest jeszcze dzieckiem. 14-latka została zgwałcona. Ze względu na wiek rodzina namawiała ją do aborcji, a nastolatka ostatecznie uległa. Dziecko przeżyło aborcję, urodziła się żywa, a lekarze zdecydowali się ratować Victorię, bo takie imię otrzymała niedługo potem na chrzcie dziewczynka. W chwili narodzin dziecko ważyło zaledwie 1,1 kg. 

Mimo ciężkiego stanu w momencie narodzin, Viktoria czuje się coraz lepiej. Choć lekarze podkreślają, że walka o życie trwa nadal, to jeżeli tylko wszystko potoczy się zgodnie z prawem, dziewczynka przeżyje, a nawet będzie normalnie się rozwijać. 

Po tym jak dziewczynka przeżyła własną aborcję, jej losem zainteresowała się rodzina 14-letniej młodej matki. Jej dorosła siostra zapowiedziała, że jest gotowa zaopiekować się dzieckiem. Już teraz podjęła decyzję o wsparciu i ratowaniu życia Victorii. „Widziałam ją, jest malutka. Kiedy wyzdrowieje, chcę ją mieć przy sobie. Nie mam córek, tylko dwóch synów” – powiedziała kobieta.

W wywiadzie dla portalu Aleteia ojciec chrzestny dziewczynki podkreślił, że decydujące będą najbliższe tygoodnie. Jak ujawnił, stan Victorii jest już coraz lepszy. Lekarze podają już dziewczynce mleko. 

Nastoletnia matka nowonarodzonej Victorii i otrzymała wsparcie, a także opiekę medyczną oraz psychologiczną. Sprawą zajęła się m.in. miejscowa placówka Poradnictwa Rodzinnego związana z Kościołem, a także Urząd Obrony Dzieciństwa i Dorastania.

yenn/Gosc.pl, Fronda.pl

 

 

Komentarze (73):

Max Fiend2019.11.26 1:19
To wyjątkowi rzeźnicy dopuścili aż do 26 tygodnia ciąży.
xxxx2019.11.25 6:48
@Agnieszka Dz. - Gdyby każdą zwolenniczkę/zwolennika skrobanek wyskrobano w swoim czasie - nie byłoby problemu ze skrobankami. Ale nic straconego - mogą jeszcze poddać się eutanazji, gdyż są również jej gorącymi zwolennikami. Pozdrawiam wszystkich aborterów/aborterki - POśrednich i bezPOśrednich.
Anna2019.11.26 9:34
A do której grupy zaliczysz tych, którzy oficjalnie są tak bardzo przeciw do czasu, aż się nie okaże, że to ich życie/zdrowie jest zagrożone albo, że to im może się urodzić ciężko chore dziecko? I wtedy nagle się okazuje, że aborcja taka zła, ale nasza sytuacja jest wyjątkowa?
skuter2019.11.24 20:54
I dzięki i Bogu niech żyje na chwałę Pana
violencja2019.11.24 21:20
Niech Bóg uleczy jej rany bycia niechcianą.
anonim2019.11.24 23:51
Victorio rośnij zdrowo na chwałę Pana Boga .Stał się dramat gwałt na tak młodej dziewczynie ,później wymuszona aborcja ,ale dzieciątko przeżyło i wyzwoliło miłość ,lekarze zamiast zabić walczą o jej życie ,a ciocia chce ją wychować i to jest piękne .Jak ktoś może teraz powiedzieć ,że to dziecko nie miało prawa żyć i że powinno być wcześniej zabite to by nie doszło do tego . Współczuję mamie Victorii bo przeżyła wiele,jakby wcześniej miała wsparcie w rodzinie prawdopodobnie nie doszło by do tego ,bo z artykułu wynika ,że do aborcji została namówiona ze względu na młody wiek ,a nie ,że to dziecko z gwałtu.Fanatycy religijni padło takie stwierdzenie ,czy fanatycy religijni zmuszali by do usunięcia ciąży ? Wierzę ,że ta młoda mama mimo tego dramatu odzyska równowagę psychiczną ,na pewno trzeba na to trochę czasu ,życzę jej ,żeby jak najszybciej to nastąpiło .
J.P🧶2019.11.24 19:38
Oczywiście nawet nie ma pół zdania o gwałcicielu, czyli o przyczynie tego dramatu. Za to jest jazda pełna farmazonów o świętości życia, o złych rodzicach o dziecku co dziecko urodziło. Może portal poświęcony jakoś wspomorze prócz modlitwą i łapaniem punktów u Tego na wysokościach. Gów×o tam wspomorze tak jak inni "święci" komentatorzy, grunt żeby mieli poczucie, że stoją po właściwej, jedynie słusznej stronie bo Bóg być może da im za to łaski.. To jak katolicy, macie jakiś żal do gwałciciela? Czy tylko do komentujących inaczej jak wy? A może wręcz nie należy o nim wspominać bo dał życie?
Gryfita2019.11.24 19:49
Bo to nie temat o gwałcicielach, więc nie weksluj na boczne wątki aby tylko usprawiedliwić próbę wykonania wyjątkowo odrażającego morderstwa na wcześniaku. Mdli mnie na widok lewaków, pyskujących "a co z przestępcą". To przecież lewacy zrobili WSZYSTKO aby obniżać surowość kar i znosić Karę Główną. Zrobiliście wiele, aby przestępcy czuli się bezkarni, więc pozostaje ci tylko siedzieć cicho.
J.P🧶2019.11.24 20:14
Wyjątkowo w doopie masz los dziewczynki i tak jak przewidziałem jesteś za życiem głównie tym nienarodzonym. Ale już do narodzonych, łącznie z ludźmi na tym forum brak ci szacunku. Wyślij laurke gwałcicielowi.
Gryfita2019.11.24 20:22
Śmieszne gęganie lewaka, czyli osoby programowo popierającej zmniejszanie kar za wszystko, z osobą która uznaje nawet stryczek. Pytanie za skrzynkę wódki - dlaczego lewak opluwa zwolennika karania na gardle, jako osobę "wysyłająca laurki" przestępcom? Bo jest niespełna rozumu?
J.P🧶2019.11.24 20:47
Czyli omnibusie twierdzisz, że chcę zmniejszenia kar.. Wierzysz w to co sądzisz o mnie czystą wiarą, czy masz wiedzę na temat mojej osoby? To drugie wykluczam, pozostaje ci wiara i zaszufladkowanie mnie jako lewaka bo tak prościej. Stryczek? Wielki Polak Jan Paweł II był przeciwnikiem stryczka i w tym go popieram, to zbyt proste, to zbyt mała kara. Jesteś za życiem a nie dajesz szansy by gwałciciel reszte swego życia dużo myślał nad tym co zrobił by cierpiał, by gnił w więzieniu. Dajesz mu wolne od tego co zrobił? Nie opluwam cię, nie napisałeś niczego w jego temacie, ne potępiłes ale masz czelność wszystkich pouczać.... prócz jego. No to jak z tym stryczkiem?
Gryfita2019.11.24 21:06
Co ze stryczkiem? A co ma być? Zbrodniarzy na stryczek i niech się bujają... oczywiście po procesie przez niezawisłym sądem. Jeśli taki byłby wyrok, niech i ten się buja. Opinię JPII uważam za pochopną i naiwną, zapewne przez przeżycia jego wojenne. Jest ona niewiążąca. Każdy tu ma czelność pouczać. Nie jestem gorszy, też potrafię. A co do gwałciciela, to nie jest to news o gwałcicielach, i nie to jest istotą sprawy.
J.P🧶2019.11.24 21:17
Nie byłoby tej istoty sprawy gdyby nie ten sqrwiel. I wiesz co? On jest tu wygranym a wszyscy inni cierpią i cierpieć będą pewnie do końca życia.
anonim2019.11.24 21:12
Czego się czepiasz ,nikt nie popiera gwałcicieli i tego też ,nie ma o nim mowy ,bo to nie temat o gwałcicielach tylko o dziecku ,które przeżyło własną aborcję ,nie rozumiesz takie to trudne dla ciebie? Mam nadzieję ,że ten człowiek dostał zasłużoną karę ,ale to nie temat o nim.
anonim2019.11.25 0:05
Nikt nie ma w doopie losu tej dziewczynki ,takie głupoty piszesz,czytać nie umiesz ? Dziewczynka uzyskała pomoc medyczną i psychologiczną ,nikt jej samej nie zostawił .. Dziecko ma szansę być kochane wychowane przez ciocię .
Niejestemrobotem2019.11.24 21:12
Skąd pomysł, że każdy zwolennik prawa do aborcji jest lewakiem? Albo, że jest przeciw karze śmierci? A ja popieram i jedno i drugie. A co więcej, uważam, że więźniowie skazani na karę więzienia powinni mieć obowiązek pracy, zaś kary, w tym dla gwałcicieli powinny być dużo wyższe niż są. Za lewaka też się raczej nie uważam, bardziej za liberała, jeśli już ktoś musi mnie szufladkować.
Gryfita2019.11.24 21:41
Liberał popierający odbieranie prawa do życia nienarodzonych dzieci? Albo systemową indoktrynację antykatolicką, w zasadzie tożsamą z propagandą nazistowską lat 30-tych? Totalitaryści dawno opanowali sztuczkę - aby nakłonić ludzi do totalitaryzmu, trzeba sztuczkami semantycznymi nazwać niewolę "wolnością".
Niejestemrobotem2019.11.24 21:50
Prawo kobiet do decydowania o sobie. To liberalne podejście. Tak samo akceptowanie prawa prasy do wolności słowa, także jeśli uderza w katolicyzm ;)
latarnik2019.11.24 21:23
Zgwałcił ją śniady, zboczony, ateista, to nie wiesz??? Uważaj bo i nas też tacy są, niekoniecznie śniadzi.
2019.11.24 21:52
Oni wszyscy są śniadzi. Bo to Boliwia. :) durniu. :)
Gryfita2019.11.24 18:33
Szkoda że nikt nie zauważa, że ta 14-letnia matka "uległa" naciskowi rodziny. Więc zapewne chciała urodzić to dziecko. Długo trwał piekiełko jakie jej zgotowali tzw najbliżsi, skoro uległa dopiero w 26 tygodniu. Ciekawe co jej robili, aby ją zmusić do tego czynu? Pewnie nie obyło się bez bicia i głodzenia. Zaraz wyskoczy czereda proabrocjonistów i zacznie odprawiać te swoje proabrocyjne gusła.
2019.11.24 18:38
Nikt nie wyskoczy. Jesteś po prostu pozbawionym empatii pseudo religijnym socjopatycznym czubkiem.
anonim2019.11.24 18:44
Już wyskoczyłeś ,długo nie było trzeba czekać ,hihi ,a za tobą twoja koleżanka jak zwykle zresztą .
anonim2019.11.24 18:48
A ja widzę, że to właśnie ty nim jesteś. Komentarz Gryfity jest pełen empatii dla zgwałconej dziewczynki, która w swoim ciężkim położeniu nie mogła liczyć na wsparcie najbliższych, którzy jeszcze jej dokładali, a pomimo tego długo dzielnie broniła swego dziecka. Okazała się najbardziej dojrzała z nich wszystkich, chociaż jeszcze dziecko.
2019.11.24 18:57
Empatia ci się z egoizmem i radykalizmem pomyliła.
anonim2019.11.24 19:14
Chyba tobie.
anonim2019.11.25 0:19
Gdzie egoizm widzisz Piotrze? Dziewczyna nie chciała zabijać tego dziecka jakby go nie chciała to by do aborcji doszło wcześniej . Można pokochać i dziecko z gwałtu jest to możliwe i to też tak młodym wieku .https://wiadomosci.onet.pl/swiat/14-latka-zostala-zgwalcona-i-urodzila-dziecko/dr1t6lt
Gryfita2019.11.24 18:58
Musicie mocno odwracać oczy, żeby nie widzieć oczywistego.
Sebastian Lorenc2019.11.24 18:39
Szkoda, że nie widzisz, że to Fronda, więc wiarygodność tego "nacisku rodziny" jest wątpliwa. Poza tym, ludzie z reguły nie biją i nie głodzą swoich dzieci, tylko z nimi rozmawiają. Jeśli Ty stosujesz takie metody, to ze względu na dobro Twoich dzieci ktoś powinien zawiadomić odpowiednie służby. Mi by nawet takie metody do głowy nie przyszły.
Sebastian Lorenc2019.11.24 17:33
Dlaczego kazali tej biednej dziewczynce czekać do 26 tygodnia ciąży? Aborcja w tym czasie jest bestialstwem, dla takiej młodej matki też.
skuter2019.11.24 17:38
Aborcja zawsze jest bestialstwem i dla matki i dla dziecka
Sebastian Lorenc2019.11.24 17:41
Podanie tabletki EllaOne, czasem jest lepszym wyjściem, niż kazać zgwałconemu dziecku rodzić dziecko.
anonim2019.11.24 18:49
Kazać? Ty umiesz czytać?
Sebastian Lorenc2019.11.24 18:56
Owszem umiem, ale po pierwsze nie wierzę w to co Fronda pisze, po drugie widzę, że dziewczynka jest z Boliwii, kraju fanatyków religijnych, po trzecie poczytaj sobie z jakim ryzykiem dla 13-14 latki wiąże się ciąża i poród. Oczywiście aborcja w 26 tygodniu też, dlatego powtarzam, dziewczynce powinni podać EllaOne.
anonim2019.11.24 19:13
Ale ona nie chciała. Władowałabyś jej na siłę w usta?
Sebastian Lorenc2019.11.24 19:17
Ty jesteś pewny, że nie chciała, tak? Że po zgwałceniu lekarz, który ją badał, gdyby podał tablekę i powiedział,że to zapobiegnie entualnej ciąży,to ona by nie chciała? Poza tym, to dziecko,decyzje za nią podejmują rodzice i powinni podjąć taką, zamiast zmuszać ją do aborcji, czy porodu.
anonim2019.11.24 19:39
A może jednak pozwól, żeby każy podejmował po swojemu? Nie przesadzasz z tym ustawianiem innych?
Sebastian Lorenc2019.11.24 19:46
Czyli podjęła najgorszą, bo aborcję, zamiast w porę temu zapobiec.
Iza2019.11.24 23:45
Pytanie, czy w Boliwii jest EllaOne? Zgwałcona 14 latka raczej nie wstawiła się w szpitalu, tylko żyła z tym dramatem. Aborcja, o ile, taka była wola dziewczynki nie powinna być przeciągana, tylko wykonana, jak najszybciej od wykrycia ciąży. Każdy tydzień ciąży z gwałtu dla 14-latki to trauma na lata.
Joanna2019.11.24 18:08
ciebie nikt nie zabil ,zamilcz
Sebastian Lorenc2019.11.24 18:11
Mojej mamy nikt nie zgwałcił, jak była 14 letnią dziewczynką. Na szczęście.
Ewelina2019.11.26 1:45
A ciebie? A ty zabiłabyś swoje dziecko????
violencja2019.11.24 21:19
a 25 tydzień jest bestialstwem czy już nie?A czy 24 tydzień jest bestialstwem czy nie?A 23 tydzień jest bestialstwem , czy nie?A 22 tydzień jest bestialstwem czy nie?A czy 17 tydzień jest bestialstwem czy nie ?ETC Gdzie tkwi granica? NIE MA GRANICY ! CZŁOWIEK OD POCZĄTKU JEST CZŁOWIEKIEM .TO JEST MOMENT , KIEDY KOMÓRKA TATY I MAMY SIĘ SPOTKAJĄ W PRZEPIĘKNYM AKCIE MIŁOŚCI I ZOSTAŁ POCZĘTY NASTĘPNY CZŁOWIEK , KTÓRY CZASEM MOŻE STAĆ SIĘ PROBLEMEM , A W KOŃCU BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.JEŚLI DZIEWCZYNA JEST NIEROZWAŻNA I CHŁOPIEC TAKZE ...NO CÓŻ..
Sebastian Lorenc2019.11.24 21:24
Owszem jest granica Podanie zaraz po gwałcie tabletki nie jest bestialstwem. W kontekście gwałtu na dziecku mówisz o akcie miłości? A poza tym mam przed oczami Twój okropny, odrażający wpis o niepełnosprawnych dzieciach i jakoś od razu Twoje słowa stają się puste.
violencja2019.11.24 21:58
Pierdu , pierdu...podaj granicę!Podaj granicę kiedy można , a kiedy nie zabić człowieka , nie jesteś w stanie.Tak , gwałt ?czemu chodzę ubrana prowokacyjnie , dlaczego chodzę o nie o nieodpowiedniej porze.Kobiety też bywają winne i głupie Odrażający wpis o niepełnosprawnych?przyjmij pod swój dach, karm i łóż do końca życia , daj mi przykład i nie tylko. Może to być alkoholik , nie myjący się- tak bywa, przyjmiesz biedaka?Wtedy porozmawiamy, daj świadectwo , opowiedz o opiece nad tymi ludżmi. Póki co , to wiem że jesteś ze stajni Nowaka , Szweda i nie tylko. Czerwono się kojarzy.Dobrej nocy:)
Sebastian Lorenc2019.11.24 22:10
Czlowieka nie można zabijać. EllaOne zapobiega zagniezdzeniu sie zaplodnionej komorki, albo nie dopuszcza do zaplodnienia. I to nie jest zabijanie. 13 letnia dziewczynka z Boliwii jest winna temu, że jakiś pedofil ja zgwałcił? I takl. Miałam kiedyś poważny zamiar adoptować dziecko z ZD. Niestety osobista tragedia mi to uniemożliwiła. Ale teraz znowu jestem gotowa. A takimi ludzmi opiekuje sie, pomagam im, prowadze terapie i pracuje z nimi.
violencja2019.11.24 22:24
Człowieka nie można zabijać-to twoje słowa , pod którymi podpisuję się i ja.Jednak różnimy się,neguję -cytat zapobiega zagniezdzeniu sie zaplodnionej komorki, albo nie dopuszcza do zaplodnienia.koniec cytatu I to nie jest zabijanie-nie , zapłodniona komórka jest już człowiekiem i posiada duszę i chce zagnieżdzić się , albo inaczej , po mojemu -być ze swoją mamą.Agnieszko, widzę , że masz wielkie serce , nie atakujmy się , widzę dobre pokłady dobra w Tobie. Idziemy innymi drogami, oby te nasze drogi były dobre.Wszystkiego dobrego:)
J.P🧶2019.11.24 22:18
Przecież nie kiwniesz palcem na żołnierzy wysyłanych na front, to jaką masz granice Violencjo zabijania 936 tygodni? Czy to nie hipokryzja ? A może jednak można zabijać w pewnych warunkach i okolicznościach? Daj świadectwo.
2019.11.24 21:26
Tata i Mama? Dobre. Zwyrodniały zbok to "Tatuś"? Nieźle masz nassrane do łba... :(
violencja2019.11.24 21:39
Dlaczego mnie obrażasz?
2019.11.24 21:43
Bo pedofila który gwałci 13latkę nazywasz "Tatą". A gwałt na niej nazywasz "aktem miłości". Czyli obrażam cię, bo na to zasługujesz. Czaisz?
violencja2019.11.24 22:27
nie biję się z....
Cool2019.11.25 13:29
Bo to największy frondowy cham jest.
latarnik2019.11.24 21:26
Agnieszka Dz. a dlaczmu ciebie nie zeskrobali???? szkoda, wielka szkoda
Sebastian Lorenc2019.11.24 21:28
Może i szkoda, często tak myślałam, moja mama żyłaby wtedy. Za młoda była, żeby umierać przy porodzie.
2019.11.24 21:37
Ten tępy kato-pierrdolec tego nie zrozumie. Dla takich psycholi jest tylko jest tylko jedno ważne. Ma się urodzić. Reszta jest nieważna.
JONASIK2019.11.25 7:40
i napewno by lepiej było dla społeczeństwa. jednej mędy społecznej mniej. Nic nie wnosisz dobrego do społeczeństwa puszko na spermę
J.P🧶2019.11.25 11:38
A ty wnosisz swój smród i zabierasz powietrze innym nie mając pojęcia co kto z forum dla innych robi.
Cool2019.11.25 13:41
No i dlatego pozabijałabyś wszystkie te ohydne różowe mające sie urodzić potworki, zeby nie "zabiły" już żadnej matki ... ???!!! P.s. Pytałem kiedyś za co sie tak nienawidzisz ... teraz już wiem. ... A studia psychologiczne niestety nie leczą! :(
Sebastian Lorenc2019.11.25 18:20
Nigdy nie nazwałam żadnego dziecka potworkiem. Są chore, biedne, ale to nie żadne potworki. I może sam jesteś ohydny, bo one są może inne, może niesprawne, ale kochane. Reszta bez komentarza. Ja sobie nie pozwalam na wycieczki osobiste w Twoją stronę.
anonim2019.11.24 17:27
Super, straumatyzowana 14 latka została matką łiiiii! Prawie jak w biblii!
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.24 17:13
Aborter coś sknocił! Dlatego trzeba chodzić do specjalisty typu Chazan, taki usunie płód szybko i bez problemu!
jou2019.11.24 17:24
bydlak z ciebie !!!
Gryfita2019.11.24 18:11
Obyś zdychał i zdechnąć nie mógł.
Osa2019.11.24 17:13
Oto właściwa postawa ludzi i lekarzy jako ludzi sumienia i wartości człowieczeństwa. Tak trzymać. Gdyby postępowano w ten sposób na całym cywilizowanym świecie ratując życie jak nakazuje jak nakazuje kościół katolicki, nie byłoby tak wielkiego zła.
anonim2019.11.24 17:09
- no więc moŻna zorganizować pomoc, można .. tylko dlaczego po aborcji, a nie - przed ??? dlaczego całej tej pomocy nie zaoferowano ZAMIAST ABORCJI o to w tym wszystkim chodzi!!! - pomoc matce i jej dziecku - ZAMIAST ABORCJI
Niejestemrobotem2019.11.24 17:51
Należało aborcję przeprowadzić wcześniej, byłoby lepiej. Na szczęście nawet tak późne aborcje zwykle kończą się mniej dramatycznie. A co do tego, czy lepiej skrzywdzonej kobiecie, czy jak tutaj dziewczynce pomoże aborcja czy urodzenie dziecka pozwól, że zdecyduje sama kobieta, po rozmowach z psychologami itd., a nie system który ją do czegoś zmusi.
Gryfita2019.11.24 18:12
Pozostaje mi życzyć ci ze szczerego serca, abyś umrzeć nie mógł.
Niejestemrobotem2019.11.24 18:19
Czemu? Każdy kiedyś umrze?
anonim2019.11.24 20:24
Tacy jak ty nigdy nie umierają Siedzą w kotle piekielnym i duszą się we własnym sosie.
Niejestemrobotem2019.11.24 20:37
Mógłbyś chociaż zaproponować mi w tym piekle jakiś fajny etat? Np. oficera w straży piekła, czy coś w ten deseń? Bo w ten sposób nie zachęcasz mnie do uwierzenia w piekło, wiec na razie nadal planuję bo śmierci po prostu przestać istnieć, nic nie odczuwać itd. ;)
Gryfita2019.11.24 21:07
Przecież życzę ci długiego przedpiekla już tu na ziemi.
Niejestemrobotem2019.11.24 21:15
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej empatii i miłosierdzia i dobroci <3 Ja Ci życzę z kolei wszystkiego najlepszego i żebyś była szczęśliwa w życiu, a jeśli wierzysz w to pozagrobowe to żebyś tam trafiła do tego lepszego miejsca ;)