Dziennikarka oskarża Trumpa o gwałt. Prezydent odpowiada... w swoim stylu - zdjęcie
28.06.19, 19:44Zdj. Michael Vadon, CC BY SA 2.0, Flickr

Dziennikarka oskarża Trumpa o gwałt. Prezydent odpowiada... w swoim stylu

13

Dziennikarka kobiecego pisma "Elle", Elizabeth Jean Carroll w swojej najnowszej książce pisze, że w połowie lat 90. została zgwałcona przez obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Według publicystki, do napaści seksualnej miało dojść w luksusowym domu handlowym Bergdorf Goodman na Manhattanie. Miliarder miał poprosić Carroll o pomoc w wyborze prezentu dla swojej ówczesnej partnerki. Ponieważ wiedział, że dziennikarka zajmuje się modą, namówił ją do przymierzenia koronkowego body. W przymierzalni miało dojść do gwałtu, który publicystka szczegółowo opisuje. 

Kobieta broniła się, a ostatecznie udało jej się uciec zz przymierzalni. Wersję Carroll potwierdzają jej koleżanki: była dziennikarka Carol Martin oraz pisarka Lisa Birnbach. Obie kobiety miały wiedzieć o rzekomej napaści obecnego prezydenta USA na ich znajomą. Birnbach w rozmowie z "New York Times" wyznała, że chciała wówczas zabrać Carroll na policję, jednak ta miała odmówić. Z kolei Carol Martin sama przyznaje, że odradzała znajomej udania się na policję w obawie przed zemstą wpływowego biznesmena. 

Fragment książki poświęcony rzekomemu gwałtowi ukazał się na łamach "New York Magazine". Elizabeth Jean Carroll ma obecnie 75-lat.  Dziennikarka, dopytywana, dlaczego dotychczas milczała w tej sprawie, twierdzi, że obawiała się reakcji Donalda Trumpa.

Biały Dom opublikował oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczono informacjom zawartym w książce. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych, publikacja „New York Magazine” jest całkowicie wyssana z palca i powstała jedynie po to, aby go zdyskredytować. Jak dodał Trump, "pani Carroll nie jest w jego typie” i zarzucił jej, że chce wypromować swoją książkę kosztem jego osoby. 

yenn/BBC, Fronda.pl

Komentarze (13):

taro2019.07.1 22:08
nastepna ,,baba,, ktora chce miec wiecej praw, namawia do tego inne kozy w swych drukowanych szmatlawcach, ale nie ma pojecia jak z tego korzystac.
Durczykiewicz2019.06.29 14:43
Trudno w to uwierzyć, choć różnie może być. Rozumiem, że ta pani nie znając Trumpa weszła z nim do przebieralni i gdy zdejmowała stanik żeby założyć koronkowe body, a może nie zdejmowała...nie wiem, wtedy Trump ją zaatakował w tej wąskiej przebieralni i zgwałcił, podczas gdy obok inni klienci przymierzali swoje ubrania...????? Naprawdę trudno to sobie praktyxznie jakoś wyobrazić i wytłumaczyć...po co w ogóle ubierała to body...?? Nie kumam...
GalaWazelinowychPenetracjiSakewycza2019.06.29 0:41
A Kaczelnika Trójoceanicznego Mocarstwa z Nieograniczonym Dostępem do Kosmosu Za Pomocą Elektrycznych Pekaesów (czyli Polski według propagandy Kurwizji) oskarża tylko Sakewycz. Że się nawazelinował wyjątkowo solidnie i skrupulatnie, żeby zmieścić się pieszczotliwie w odbycie razem z tekturowym dyplomem, a Kaczelnik Trójoceanicznego Mocarstwa akurat usiadł na kocie.
Młot na katolicyzm2019.06.28 23:39
A przed trzydziestu laty obciągnął mi laskę z połykiem.
anonim_niegal2019.06.28 23:21
To kłopot Trumpa i tej pani. Nie obchodzi mnie to!
Marcin2019.06.28 22:02
Roochanie kotka za pomocą młotka!... Donald, ten wazniejszy, wyroochał juz pół swiatu, wiec na co mu jakaś tam" sekretarka" Wszystkie sie "opierają" ... o jakiś mebel ;)
Marian kędzior2019.06.28 21:51
I ta wiarygodna osoba ucieka w koronkowym body; w sklepie !!! i nikt nic? w lokalnej prasie też nic? palnijcie się w łepetyny owinięci w anty trumpowy szał zakłamańcy.
Celestyn2019.06.28 21:47
Ależ te kobiety chcą się przyznawać że miały styczność ze sławnym mężczyzną a przy okazji zbić na tym drobny kapitał... Chciwość nie zna granic, a to sposobność do wypromowania swojej osoby.
oko2019.06.29 5:10
sławnym idiotom takim przejdzie do historii.
michu2019.06.28 21:27
Gdyby stosowano prawo rzymskie (a nie socjalistyczne), to albo byłaby kara dla oskarżonego za czyn, albo zasadą talionu za fałszywe oskarżenie dla oskarżycielki ;). He he żartowałem, wiadomo, że nie o to chodzi ;)
Ciekawski2019.06.28 21:22
Ach, te piękne wspomnienia. Jak ich dzisiaj brak.
Klapaucjusz2019.06.28 21:20
Trump gwałci tylko kobiety, które są w jego typie. Jaki jest jego typ? Wedle Trumpa, jego córka Ivanka jest dobrym przykładem: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-elections/donald-trump-ivanka-trump-creepiest-most-unsettling-comments-a-roundup-a7353876.html https://www.express.co.uk/news/world/1135581/donald-trump-ivanka-trump-daughter-sexual-remarks
SONDAŻ2019.06.28 20:49
Jeśli ciebie też zgwałcił to łapka w górę ,a jeśli jeszcze nie to łapka w dół