Dworczyk: 28.06 jest możliwy, ale Senat może przedłużać prace - zdjęcie
12.05.20, 13:32Michał DworczykYT/Telewizja Republika

Dworczyk: 28.06 jest możliwy, ale Senat może przedłużać prace

10

Termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich ciągle jest jeszcze nieokreślony dokładnie. Zależy on bowiem od wielu czynników.

W tej sprawie m.in. wypowiadał się dzisiaj minister Michał Dworczyk na antenie Radia Wrocław.

Powiedział:

- Wydaje się, że gdyby założone działania potoczyły się tak jak ten plan został przygotowany, to moglibyśmy jeszcze I turę wyborów widzieć pod koniec czerwca, 28 czerwca, ale są to w tym sensie spekulacje, że w międzyczasie jest przestrzeń do działania marszałek Sejmu, PKW, czyli niezależnych organów państwa.

Dodał też:

- Dzisiaj mówienie przez kogokolwiek, że wybory odbędą się w tym albo w innym terminie wydaje mi się, że nie jest do końca roztropne. To zależy od szeregu czynników, decyzji niezależnych organów państwa

 

mp/radio wrocław/300polityka.pl

Komentarze (10):

Foster2020.05.13 9:28
Szykują Nam się wybory w środku sezonu urlopowego.
qw2020.05.13 1:24
senat grodzkiego nie ma żadnych skrupółów. nawet niech się nikt nie łudzi. ci ludzie są bezwzględni i zrobią to co można aby te wybory uniemożliwić.
Agnieszka2020.05.13 9:15
Nie mamy u władzy niedorozwiniętych dzieci, więc skoro to co piszesz wie każdy, to tym bardziej Dworczyk i ludzie władzy. I skoro wiedząc to jaki jest Grodzki zamiast organizować wybory w maju, to odwlekają tworząc nową ustawę, by podrzucić ją Grodzkiemu, to znaczy, że to oni chcą te wybory odwlekać i jak rozumiem zorganizować w czasie drugiej, gorszej fali epidemii.
Agnieszka2020.05.13 0:45
Bo tego chcecie!!! Skoro zamiast zorganizować wybory korespondencyjne w maju na co w końcu macie ustawę, to podrzucacie kolejną nowelizację i to podłą, bo lekceważącą zdrowie i życie Polaków, więc nie rób z nas facet idiotów, bo teraz wyłącznie wy i tylko wy będziecie winni - nawet jak Grodzki powtórzy swoje zagrywki. Tylko wy będziecie winni, bo wiecie o tym i mimo tego daliście mu możliwość takich działań! Jak on z kolesiami jest podły to przecież oczywiste, że przyzwoity człowiek nie ryzykuje licząc na cud, że z świni zmieni się w człowieka. TERAZ WY I WYŁĄCZNIE WY WSZYSTKIEMU BĘDZIECIE WINNI a już nie jak poprzedni Grodzki z Gowinem! Wy będziecie winni, że syf kampanii będzie nam śmierdzieć kolejne miesiące! Wy będziecie winni, że zamiast zajmować się problemami Polaków, to będziecie na wyścigi zajmować się czubkiem waszego nosa! Wy będziecie winni każdej śmierci z powodu nierozwiązanych problemów, bo pijarek będzie dla was tylko ważny i to mocniej niż zwykle! Wy będziecie winni każdemu zakażeniu w lokalu wyborczym czy urzędzie! Wy będziecie winni śmierci takich ludzi i śmierci tych, którym pomocy za mało otrzymają, bo państwo miesiącami na wyborach skupione będzie! Wy będziecie winni przegranej Dudy i końca tej władzy, bo wy nowelizacją wykluczyliście z wyborów bardzo dużą część jego elektoratu! Wy będziecie winni, bo zamiast jak najszybszych wyborów w maju i najbezpieczniejszych w formie korespondencyjnej to wybraliście kosztem naszego zdrowia i życia nawalanki z Grodzkim. Myśl młodziku zanim kity z odgrzewanych kotletów będziesz nam wciskał, bo trzeba być idiotą, żeby nie widzieć, że zniszczyliście dobre, najbezpieczniejsze dla ludzi i państwa wyjście, żeby robić nawalanki. A może kreciki jakiegoś Tuska chcecie nam posadzić na fotelu prezydenta? No to oby was zaszokował, że w "nagrodę" was za to do więzień posadzi skoro wy go za Smoleńsk nie usiłowaliście nawet rozliczyć. Jedna banda jesteście, co nam głowę zawraca wciągając nas w wasze ustawki, że niby tak ze sobą boleśnie walczycie dla nas. Żyć bez naszej uwagi jak bez powietrza nie umiecie. Nie umiecie uszanować, że musimy zając się nie wami, ale ratowaniem swojego i bliskich życia. Narcyzki i bufony musiały mieć widownię i zamiast jak najszybszych wyborów korespondencyjnych w maju to rozróbę robić, bo nie wolno nam nawet na życiu najbliższych się teraz skupiać. I po tym coście dziś zrobili śmiecie bezczelne stare śpiewki o Grodzkim rozpoczynać, gdy teraz wyłącznie wy winni będziecie? Jak wy tak śmiecie młodziki zadufani w sobie nas tak traktować? Spadaj koleś z Czarnkiem i bandą waszych kolesi. Zakichani "stratedzy" od siedmiu boleści, co po prostu nawet nie potrafi i nie wie, co to znaczy być uczciwym, dojrzałym i odpowiedzialnym!
Siedzisz sam w domu jak ja? 2020.05.12 20:22
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 17:46
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
Damian2020.05.12 15:30
A na zdjęciu ks. Rytel Andrianik
Pat2020.05.12 15:04
Grodzki wykona każde niemieckie polecenie,więc nie może przedłużać a z pewnością będzie przedłużał
Wladimir Putin dzwoni....2020.05.12 13:44
Czy poseł Łukasz Szumowski zagłosuje za uzgodnionymi przez Jej Ekscelencję poprawkami do ustawy covidowej, skoro wcześniej minister Łukasz Szumowski twierdził, że bezpiecznie wybory w wersji tradycyjnej da się przeprowadzić dopiero w 2022 roku?
OSTRY CIEŃ MGŁY2020.05.12 13:39
Spoko spoko Sasin, najlepszy polski organizator da radę