DOSYĆ! Apel publicystów po skandalicznych słowach prof. Śpiewaka - zdjęcie
30.03.19, 20:50screenshot Youtube - Maskacjusz TV

DOSYĆ! Apel publicystów po skandalicznych słowach prof. Śpiewaka

73

Na stronie internetowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pojawił się ważny apel po skandalicznych słowach prof. Pawła Śpiewaka na temat roli Polaków w czasie II wojny światowej. Wśród jego sygnatariuszy są osoby takie jak prof. Andrzej Nowak, prof. Andrzej Nalaskowski, Krzysztof Wyszkowski czy red. Piotr Semka.

Dyrektorowi Żydowskiego Instytutu Historycznego, profesorowi akademickiemu, nie przystoi posługiwać się danymi, które nie znajdują potwierdzenia w jakichkolwiek poważnych badaniach naukowych”

- piszą autorzy apelu.

Poniżej prezentujemy całą jego treść, wraz z listą sygnatariuszy:


 

Apel publicystów i naukowców w sprawie wypowiedzi prof. Pawła Śpiewaka.

Z przykrością przyjęliśmy doniesienia prasowe o treści wywiadu udzielonego przez prof. Pawła Śpiewaka czeskiemu czasopismu „Tydenik Echo”. Po raz kolejny z ust przedstawiciela polskiej nauki padły w nim oskarżenia pod adresem Polaków, którzy, w latach niemieckiej okupacji, mieli rzekomo „zabić więcej Żydów niż Niemców”. W wywiadzie tym prof. Śpiewak powtarza również nigdy i nigdzie nieudowodnioną tezę, jakoby Polacy „zabili większość z 200 tys. Żydów, którzy uciekli z gett”. Dyrektorowi Żydowskiego Instytutu Historycznego, profesorowi akademickiemu, nie przystoi posługiwać się danymi, które nie znajdują potwierdzenia w jakichkolwiek poważnych badaniach naukowych.

Ponadto, ceniony przez nas jako intelektualista prof. Śpiewak, określił w ww. wywiadzie redaktora Pawła Lisickiego mianem „jednego z największych antysemitów w Polsce”. Powodem oskarżeń jest fakt, iż w wielu kwestiach filozoficznych i historiozoficznych red. Lisicki prezentuje zdanie odmienne niż prof. Śpiewak. Wydaje się, iż tak zasłużony przedstawiciel polskiej nauki, z poglądami red. Pawła Lisickiego powinien dyskutować jednak argumentami merytorycznymi. Tymczasem prof. Śpiewak podejmuje próbę wykluczenia oponenta z debaty publicznej za pomocą równie ciężkich, co pozbawionych podstaw zarzutów. Zważywszy na zasługi i dorobek Pana Profesora (jak choćby pracę „Pamięć po komunizmie”), apelujemy o zaprzestanie dewastacji polskiego życia publicznego wypowiedziami podobnymi powyższym.

 

dr Piotr Gontarczyk

prof. Aleksander Nalaskowski

Krzysztof Wyszkowski

prof. Andrzej Nowak

Krzysztof Kłopotowski

prof. Piotr Witakowski

ks. Tadeusz Isakowicz -Zaleski

prof. Grzegorz Kucharczyk

red. Piotr Semka

prof. Paweł Skibiński

prof. Zbigniew Stawrowski

Arkadiusz Gołębiewski reżyser

Michał Lorenc kompozytor

dr Janusz Janowski prezes ZPAP

Stanisław Markowski fotografik

Miłosz Lodowski grafik projektant

Jan Pietrzak

red. Aleksandra Rybińska

red. Robert Tekieli

Maciej Pawlicki reżyser

red. Jan Pospieszalski

red. Paweł Nowacki

Krystian Kratiuk red. naczelny Pch24

Wiktor Świetlik dyr. III Programu Polskie Radia

red. Błażej Torański

dr Józef Orzeł szef klubu Ronina

Tadeusz Płużański, historyk

red. Grzegorz Górny

dr Paweł Milcarek, Christianitas

red. Jacek Karnowski


Za: sdp.pl


Komentarze (73):

Polak z żydowskimi korzeniami2019.10.19 21:48
"Przemysł Holokaust" trwa w najlepsze. Tu nie chodzi o jakąkolwiek prawdę. Tu chodzi o to aby Polaków postawić pod ścianę tak jak Niemców. Polacy muszą czuć się winni i należy wrócić do czasów kiedy Żydzi mówili do Polaków "wasze ulice, nasze kamienice". Należy tego pana wywalić na przysłowiowy "zbity pysk" lub zamknąć ten pseudo- instytut.
maja2019.04.1 22:53
Podczas okupacji niemieckiej żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców vide Koniuchy,Naliboki,Świńska Wola,Drzewica,Ryki ......mordy na ludności polskiej wsi dokonywane przez tzw partyzantki zydowskie.......
PiS=Polin2019.04.1 20:05
„Przekazywanie gojowi wiedzy o naszej religii oznacza skazywanie na śmierć wszystkich Żydów, ponieważ zapoznanie gojów z tym co my uczymy o nich, może spowodować jawne zabijanie nas” – Libre Dawid 37. „Trzyletnia dziewczynka goja może być gwałcona przez Żyda” – Aboda Sarach 37a. „ Żyd może gwałcić dziewczynę nie-Żydówkę, ale nie może ją poślubić” – Gad. Sachs. 2,2. „Żyd może gwałcić, oszukiwać i fałszywie przysięgać, ale musi to tak robić, aby jego czyny nie wyszły na jaw i aby Izrael przez to nie ucierpiał.” – Schulchan AR. Ch. Hamishapt 343. „Jeśli goj zabije goja lub Żyda, jest za to odpowiedzialny. Ale jeśli Żyd zabije goja nie jest za to odpowiedzialny” Tasefta, Aboda, Zarta 8.5.
Kronikarz2019.04.1 17:36
Czy to prawda ,że Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców ?
ceramik2019.04.1 13:21
''ceniony przez nas jako intelektualista prof. Śpiewak''. Przez kogo ceniony? Jeżeli taki głupi, dywersyjny i kolejny raz obraża naszą Ojczyznę, to dlaczego jest profofesorem, dyrektorem i to jakiegoś durnego, antypolskiego muzeum?
Agnieszka2019.04.1 13:01
czy można wiedzieć kto i za co go ceni? Za to "ceni, że cieniony jest"? Kto nakazał, narzucił cenienie go jako naukowca i dlaczego nazywany jest przedstawicielem polskiej nauki skoro jego zachowanie nie naukowca przypomina a raczej pseudonaukowe, antypolskie ataki żydowskiej gangsterki? Pani doktor Ewa Kurek mówi, że zablokował pracę młodej historyczki, która śmiała nie wpisywać się w antypolską narrację i wnosić cenne fakty z kultury, historii Żydów, które podważają narzucone przez takich Śpiewaków narracje o holokauście. Dziewczyna ma pochodzenie żydowskie, więc tym bardziej groźna, bo wie co mówi patrząc i rozumiejąc tę społeczność od wewnątrz. Czy ten pan w świecie naukowym i przez wyżej wymienionych ceniony jest za blokady takich młodych naukowców pochodzących także z narodu żydowskiego, którzy mogliby nam więcej wyjaśnić i może podważyć jego antypolskie teorie na usługach żydowskiej gangsterki?
koles2019.04.1 12:00
Czemu Polacy leczą kompleksy nie uznając faktów? Polacy nie byli nigdy pozytywnie nastawieni do żydów. To wynika z nauki kościoła o tym, ze za zabicie Chrystusa oni odpowiadają. Prześladowania i nienawiść do żydów trwa od tysięcy lat. https://www.youtube.com/watch?v=_pR2V9zp3YI To oczywiste. Bo to naród wybrany przez Boga, a świat inspirowany przez moc ciemności wpływa na ludzi głupich mu poddanych do tego. 1) Historia chrześcijańskiego antysemityzmu Żydzi byli dotkliwie ranieni na przestrzeni wieków poprzez chrześcijański antysemityzm, który wywołał u nich „gruboskórność” i naturalną odporność na wszystko, co chrześcijańskie. Większość z nich zna chrześcijaństwo jako religię krucjat, inkwizycji, dyskryminacji, upokorzeń, wymuszonych kazań i chrztów, wygnań, pogromów, a nawet Holokaustu. Choć patrząc na historię od tej strony, widok oczywiście nie zawsze jest prawdziwy i wyważony (jak choćby obwinianie chrześcijan o Holokaust), to bezstronne badania historii stosunków Żydowsko-chrześcijańskich pokazują, że jest w nim wiele prawdy. Na szczęście obecnie sytuacja w tym względzie niesamowicie się poprawiła, ale niekoniecznie oznacza to, że wszystkie rany z przeszłości się zabliźniły lub że nie można spotkać się z nieżyczliwymi wyrazami arogancji kierowanymi przez chrześcijan w stronę narodu żydowskiego. http://www.ecumenicalforisrael.com/2013/10/27/445/?lang=PL
Hanna2019.04.1 0:15
Tak Śpiewa jak mu z Izraela grają!
PiS=Polin2019.03.31 22:21
"Wolne zawody przechodziły w ręce żydowskie w nieproporcjonalnym odsetku. Prasa poszła w znacznej części na żołd Żydów, ekonomia żydowska zapanowała niepodzielnie nad stosunkami gospodarczymi, a po miastach topniała własność nieruchoma chrześcijańska ". We wszystkich miastach zaboru austriackiego i rosyjskiego " tubylcy uciekali przed Żydami na peryferie miasta. Handel żydowski przybrał cechy jakby monopolu, a rolnictwo popadało w niesłychane zadłużenie u Żydów, rzemiosło zaś grzęzło w nędzy, i niestety, w ciemnocie. Rozrost zaludnienia żydowskiego wyprzedzał przyrost ludności polskiej coraz silniej; poczęły się wprost obliczenia, kiedy ilość Żydów zrówna się z liczbą Polaków na polskich ziemiach, kiedy ją prześcignie. Zadawano sobie już całkiem poważnie pytanie: czy oni są u nas czy też my u nich?" (F. Koneczny, "Cywilizacja żydowska," s. 353).
PiS=Polin2019.03.31 22:16
A teraz coś z historii: Przemówienie B. Franklina, 1789 Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzić i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję. Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.
anonim2019.03.31 22:01
Spiewak to profan i to wszystko cala prawda o tym osobniku ARON
Zibi2019.03.31 20:46
niejaki śpiewak - to typowy antypolski śmieć i tak trzeba go traktować
Polak2019.03.31 19:37
W Polsce wszystkie instytucje winny być obsadzone przez Polaków,Patriotów a nie jak dotychczas przez półżydków czy komunistów typu Broniarz ,Gesler itp.
sprawiedliwo\305\233\304\2072019.03.31 19:36
W Polsce wszystkie instytucje winny być obsadzone przez Polaków,Patriotów a nie jak dotychczas przez półżydków czy komunistów typu Broniarz ,Gesler itp.
Agnieszka2019.04.1 13:32
Niestety na polskich uczelniach jako cenieni naukowcy wciąż rządzą ludzie, którzy więcej wspólnego niż z nauka mieli z usłużnością wobec komunistycznej okupacji (a dziś kolejnej gwarantującej granty). Tacy zakompleksieni profesorowie promują tych, co będą popierać i udowadniać ich opłacalne teorie a nie tych, co je w oparciu o niezbite dowody podważą, przekreślając cały "dorobek naukowy" i możliwość zysku. Pan Śpiewak podobno uwala tych, co kwestionują jego teorie o nieskazitelnym żydowskim narodzie męczenników i Polakach - najgorszych (a wkrótce pewnie jedynych) mordercach Żydów.
Majestic2019.03.31 18:46
Wytwór chorej wyobraźni Śpiewaka. Osoba która ma tytuł Profesora powinna powstrzymać się od rozprzestrzeniania nieprawdy, tylko za Prawdę nie miałby finansowego wsparcia z ośrodków pragnących Polske obarczyć odpowiedzialnoscia za morderstwa na Żydach.
Piotr Nowak2019.03.31 20:23
:*
Jack Em2019.03.31 18:36
Śpiewaka inaczej by nie było , bez tych kłamstw obrażających pamięć pomordowanych w holokauście Żydów i Polaków ... śpiewaka by nie było ... nikt o nim by nie mówił , niczym dobrym ani sensownym się nie wyróżniał bo jest mierny w tym co robi. Dla swojego ego pluje na groby ofiar pomordowanych przez Niemców jak gross itp szumowiny
Anna2019.03.31 16:29
To jakiś wyjątkowo podły człowiek, przecież nawet nie Żyd, bo żydostwo dziedziczy się po matce. Na pamięć twojej Matki - Anny Kamieńskiej - proszę cię śpiewaku - przestań!!! Hańbisz siebie, całą swoją rodzinę, a Żydom robisz niedźwiedzią przysługę. Czy naprawdę do holokaustu, w nadziei różnego zysku, musi się przyczepić tylu podłych ludzi? Na tamtym świecie osądzą was ci, którzy okrutnie zginęli.
Reytan2019.03.31 17:06
Poniewaz nie byl Zydem,to przylaczyl sie do sekty jednej amerykanskiej rabinki ,sekty heretyckiej baby ,ktora mieszka w Krakowie. I pomimo tego Zydzi uznaja Jego Zydostwo,poniewaz wiedza ,ze NIENAWIDZI POLSKI i POLAKOW,i to dla nich wystarczy ! i dlatego uznaja jego kierwnicywo nad ZIH-em,ktory im sluzy jako baza propagandowa. To jest takie samo,jak folksdojcze dla Niemcow. Podobienstwo miedzy Zydami a Niemcami bylo zawsze uderzajace.
albert2019.03.31 14:08
elyta hi hi hi
tretka2019.03.31 13:58
co ta łajza jeszcze robi w Polsce, powinien natychmiast dostać wilczy bilet i won!!
Jean Marie lysikowski2019.03.31 12:17
Co za przyglup nazywal zydow naszymi starszymi bracmi w wierze
plankton2019.03.31 14:35
Nie wiem czy wiesz, ale Chrystus, apostołowie i pierwsi tzw. piotrowi chrześcijanie (poganom ewangelię głosił Paweł) byli Żydami. Obecnie również wielu Żydów jest chrześcijanami, tylko nie wrzeszczą o tym tak, jak "tęczowi" sodomici o swojej "płci", swojej potencji i o swoich figlach.
Agnieszka2019.03.31 16:20
Chyba Jan Paweł II, wcześniej mówił tak Wyszyński, a pierwszy był chyba Piotr Apostoł.
Reytan2019.03.31 17:02
Jan Pawel powiedzial ,ze Zydzi W PEWNYM SENSIE ,sa naszymi starszymi bracmi. Ale po urodzeniu Chrystusa przestali byc !!! chrysrtusKego rodzoina zostali wyrzucenie przez sanchedruyn z artpdu Zydowskiegoa wiec NIGDY Zuydami wedlug PRAWA nie byli. Wszyscy wierzacy katolicy ,a wiec caly Narod Polski,zostal obrzucony wielkim przeklenstwem Chajrem. Poza tym do dzisiaj ochrzczeni w KK Zydzi automatycznie przestaja byc Zydami,i traca takze prawo do obywatestwa izraelskiego,.
Mirek2019.03.31 11:41
A oto co o Żydach powiedział B. Franklin : "W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie , Żydzi demoralizowali go , niszczyli integralność ekonomiczną , segregowali się od reszty społeczeństwa , wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę , na jakiej oparty jest kraj " . Chyba każdy przyzna że jest to aktualne także dzisiaj .
PL2019.03.31 11:07
A to Polak? A to zabwawne!
plankton2019.03.31 14:25
Obłęd każdego może dopaść…
ZERR02019.03.31 16:05
a skądże!
Jude2019.03.31 10:20
N.BONAPARTE: "Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości."
m2019.03.31 9:11
https://dorzeczy.pl/kraj/98449/apelujemy-o-zaprzestanie-dewastacji-polskiego-zycia-publicznego-publicysci-i-naukowcy-ws-prof-spiewaka.html PiS=Polin IP dzisiaj 08:55 Warto przytoczyć kilka istotnych opinii odnośnie tego "fenomenu cywilizacji zachodu": B. FRANKLIN: "W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj." H. FORD: "Żydzi zawsze kontrolowali biznes. Wpływ kina amerykanskiego jest pod wyłączną kontrolą Żydów, manipulujących umysłami obywateli." MARCIN LUTER „(…) To szkodliwy naród, ciemiężący wszystkich ludzi swoją lichwą i zdzierstwem. Kiedy księciu albo sędziemu dadzą 1.000 florynów, wyduszą z niego 20.000. Musimy ich się strzec”. WILHELM II, cesarz Niemiec: „Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jakoś inny, jak niedobry insekt. Trzeba go trzymać osobno, poza miejscem gdzie może wyrządzać krzywdę – nawet przez pogromy, jeśli konieczne. Żydzi odpowiadają za bolszewizm w Rosji, także w Niemczech. Byłem zbyt ustępliwy z nimi za moich rządów, i gorzko żałuję przywilejów jakie dawałem żydowskim bankierom”. BISMARCK - „Obawiam się, że żydowskie banki ze swoją przebiegłością i krętymi sztuczkami przejmą całkowitą kontrolę nad wielkim bogactwem Ameryki. I wykorzystają je do systematycznego korumpowania nowoczesnej cywilizacji. Żydzi nie zawahają się pogrążyć całe chrześcijaństwo w wojnach i chaosie, żeby świat stał się ich dziedzictwem”. VOLTAIRE - „Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.”. SENEKA - "Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosiegają wszelkich krajów." św. TOMASZ Z AKWINU - "Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa." JOHANN WOLFGANG VON GOETHE: "Naród żydowski nigdy nie był wiele wart... Mało posiada cech szlachetnych, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów." S.STASZIC: "Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców... tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę." N.BONAPARTE: "Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości."
Tom Bombadil2019.03.31 8:41
Wydaje się, że Śpiewak ma w głębokim poważaniu sam apel i nazwiska pod nim podpisane, łącznie z tytułami profesorskimi. W myśl zasady, że jeśli pewne nazwiska sprzeciwiają się moim poglądom, tym gorzej dla nazwisk. Kiedyś - nieżyjący już dziś - reżyser Grzegorz Królikiewicz toczył spór z Michnikiem. I w pewnej chwili Michnik powiedział: "Bo w Polsce jest antysemityzm bez Żydów!" A na to Królikiewicz: "Powiem panu więcej: W Polsce jest antysemityzm bez antysemitów!"
POLAK2019.03.31 8:24
MYSLE ZE TO DUZE RYZYKO TAK KLAMAZ W ZYWE OCZY JEDEN W GDANSKU ZLE SKONCZYL.
ZYDOWSKIE GNIDA2019.03.31 8:22
ZYDZI OSTATNIO ZA BARDZO ROZRABIAJA W POLSCE CZY NIE POWINNO ICH SIE TRZYMAC KROTKO ZA MORDE JAK ONI PALESTYNCZYKOW .W POLSCE PIERWSZE SKRZYPCE MAJA GRAC POLACY A NIE ZYDZI POTOMKOWIE JUDASZA.BO W WIEKSZOSCI ZYDZI TO OSZUSCI KLAMCY IOPLUWACZE POLAKOW NA CALYM SWIECIE.
ZYDOWSKIE GNIDA2019.03.31 8:17
A GDZIE TEN WLADZO GOMULKA BO ZAPOMNIAL JESZCZE ZROBIC CZYSTKE NA POLSKICH UCZELNIACH.OBECNIE JEST TAM DUZO ZYDOW CO SWIADOMIE ZANIZAJA ZANIZAJA POZIOM ZA POLSKIE PIENIADZE TO SA KAZIRODEK Z WROCLAWIA.SKRZECZAC ROPUCHA Z WARSZAWY.TEN NIBY SPIEWAK WRONI.A I ZYDOWKA HAJKA
ZYDOWSKA GNIDA2019.03.31 8:09
KTO DAL TYTUL PROFESORA TEMU PRZYGLUPOWI ZYDOWI ZIEJACEMU NIENAWISC DO POLSKI I POLAKOW NO COZ ZASREBRNIKI TO I ZYD JUDASZ WYDAL NA SMIERC PANA JEZUSA A TEN PAZERNY ZYDZISKO PRZECIEZ DORABIA TEZ ZA SREBRNIKI W PRZEDSIEBIORSTWIE HOLOKALST.U WUJA ZYDA SOROSZA.
baba-jaga2019.03.31 8:43
Jestem prawie pewien, ze ci co z wielkim zacietrzewieniem bronia rzekomej niewinnosci Polakow w stosunku do Zydow w czasie Holocaustu, sa potomkami roznej masi szmalcownikow, donosicieli i mordercow zydowskich wspolobywateli. Chcieliby uwazac siebie za przyzwoitych chrzescijan i Polakow, a fakty mowia zupelnie inna prawde o ich rodzinach. Stad pochodzi frustracja przeradzajaca sie w agresje wobec pana Spiewaka.
baba-jaga2019.03.31 8:04
No coz, nie odczarujemy wlasnej historii, chocby nawet 99% profesorow stanelo w obronie klamstw. Znajac Polakow dosc dobrze, wiem do czego sa zdolni, czujac na plecach poparcie wladzy i na dodatek widzac mozliwe zyski z wyeliminowania niewygodnych czy znienawidzonych bliznich.
POLAK2019.03.31 8:29
Z TEGO CO WIEM ICEK TO WY NIEWYGODNYCH POLAKOW ZA CZASOW PARTI OSZUSTOW KARALISCIE SMIERCIA I TAK ZABILISCIE PROF. BANKE LEPERA .SZYFRANTA WAZNYCH SWIADKO WIESZALISCIE W WIEZIENIACH ZABILISCIE TEZ PAPALE BO PRZESZKADZAL W SZMUKLOWANIU NARKOTYKOW.
Anna2019.03.31 16:35
Czegóż można się spodziewać po wiedźmie? Tylko kłamstw. Za miotłe i spadaj, wiedźmo!
Jarek2019.03.31 7:19
A czemu ten Spiewak nie mówi, że jego rodacy wzięli udział w wymordowaniu ca 2 mln Polaków - w latach 1917-56? Przecież stanowili rdzeń aparatu represji w Rosji Sowieckiej. Nawet osobiście rozstrzeliwali w Katyniu, i w wielu innych miejscach kaźni, naszych oficerów, wzietych do niewoli w 1939.
Antoni2019.03.31 10:08
Wpisz 10 milionów Polaków, nie krepuj sie
ZERR02019.03.31 13:02
1,8 to mordy i deportacje głównej fali, z czego przeżyło bodaj 60 tysięcy. Kij ci w duszę, goju
Antoni2019.04.1 8:45
Jesteś zero Zerro. Tacyn jak ty podpalali stodołę w Jedwabnym
anonim2019.04.2 9:24
oj duryś ty durny
Jarek2019.03.31 22:05
Zaproponuj inną liczbę ....
Agnieszka2019.04.1 13:09
Bo według nich Żydzi byli Żydami tylko jak ginęli a nie jak mordowali czy robili inne podłe rzeczy. W przeciwieństwie do Polaków, którzy zawsze byli Polakami jak robili coś złego a jak ginęli, to byli nieżydowskimi ofiarami nazistów, którzy prawdopodobnie też byli Polakami...
anonim2019.03.31 4:45
Profesor Śpiewak, zachowuje się tak, jakby Boga nie było, wszak ci, którzy pisali Biblię szanowali prawdę!
Olej2019.03.30 23:21
PZPR – owcy czyli awangarda nauki wciąż w awangardzie. My takich ,,profesorów’’ rodem z głębokiej komuny mamy mnóstwo. Oni są w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie. Oni są i co jakiś czas artykułują swoją ,,linię ideową’’ Dostają kilkuset tysięczne granty, dotacje i działają ----- śpiewająco !!!! Ten o którym traktuje artykuł i protest jest wyjątkowym oportunistą. Warto przeanalizować jego publiczne wystąpienia od czasów kiedy się zaczął udzielać, a że były to czasy sekretarzy tak i on wówczas był w pełni pryncypialny. Jak zawsze i stosownie do kierunku ,,tryndu’’
Anna2019.03.31 16:47
A teraz robi wyjątkowe łajdactwo - przysysa się do holokaustu w chęci zysku. Tacy ludzie powinni być z Polski wyrzuceni, działają jak piąta kolumna.
Tomek 3.202019.03.30 22:07
Do faszystów się nie apeluje. Czerwonych faszystów się izoluje.
Grizzly2019.03.30 21:58
Po raz kolejny: odciąć całkowicie kasę na wszystko, co z żydami ma związek!
Pokręć2019.03.30 21:48
Dobrze, tylko po co to "Ponadto, ceniony przez nas jako intelektualista prof. Śpiewak"? Chamstwo trzeba batem, aż słoma z butów powypada a nie w kurtuazję się bawić. Ktoś, kto tak bezczelnie kłamie, powinien popaść w infamię totalną. Jak można kogoś tak kłamiącego cenić jako intelektualistę? W ten sposób samych siebie sygnatariusze poniżają!
Anna2019.03.31 16:21
Pełna zgoda!
Cogito ergo sum2019.03.30 21:32
Śpiewak bierze udział w jednej z najbrudniejszych kampanii przeciwko Polsce. Chodzi oczywiście o skok na kasę. Są gotowi nawet pogwałcić prawo międzynarodowe. Stosują metody gangu czyli próby wymuszenia. A ilu Żydów wydał na śmierć rząd Francji w Vichy?
PiewcaWładzyNiePrzestajeByćNieukiem2019.03.30 21:29
Ten Wyszkowski jest obecny na liście jako intelektualista, profesor, wydawca, wykładowca akademicki, naukowiec czy może członek jakiegoś stowarzyszenia dziennikarzy (nawet tajnego)? Bo chłopina ma skończone kilka klas podstawówki wieczorowo. Plus kurs smarowania suwnicy.
Pokręć2019.03.30 21:51
Lepszy uczciwy suwnicowy niż kłmiący i rzucający podłe oszczerstwa "profesor". Tytuły o niczym nie świadczą dziś. Zdewaluowały się.
kumaty2019.03.31 17:12
Skończyłeś Gimnazjum?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 21:28
Tylko jakoś nie widać wyników badań, więc trudno rozstrzygnąć, ale tak na pierwszy rzut oka coś tu śmierdzi. Ilu Niemców zabili w czasie okupacji Polacy? 20? 30? 40 tysięcy? A po drugiej stronie " większość z 200 tys. Żydów, którzy uciekli z gett” czyli ponad 100 tysięcy. Hmmm na pierwszy rzut oka 40 tyś to niedużo "więcej" niż ponad 100 tyś... Prawda nas wyzwoli. Czuwaj.
BroneK2019.03.30 21:55
po rozliczeniach widać, że kursa księgowości pobierał ... no właśnie - u balcerowicza?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 22:41
No! co? wybaczcie ponosi mnie trochę, wam wolno być kretynem? albo jestem? Ja też chcę nim być! Czuwaj!
polak2019.03.31 14:20
masz racje --jesteś kretynem
Marian2019.03.31 7:51
Ciekawe jak policzyles tych uciekinierow
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.31 10:50
Nie ja, to dziadek liczył: eins, zwei, drei, vier ...
ZERR02019.03.31 12:17
Po 200 tysiącach pomordowanych przez UPA Polaków została cała masa grobów odnajdywanych po dziś dizeń. Gdzie są groby po tych niby Żydach? Nie ma? No to może POLICZMY. Niemców w Kampanii Wrześniowej OFICJALNIE zginęło 16343. To jest zasadniczo bdura, gdyż oznacza to straty rzędu 1% z 1,65 mln. Polskich żołnierzy zginęło (w walkach z Niemcami) około 63 tyś., a doskonale wiadomo, że straty wojsk atakujących powinny być 3x wyższe niż broniących się. Reichskrieg Ministerium podawał niemieckie straty w rannych i zabitych do 26 września w Polsce na 189000 żołnierzy - czyli prawie tyle ile całkowite straty polskie, w zabitych i rannych. Przyjmijmy minimalnie, że Niemców we wrześniu zginęło tyle co Polaków, 63 000. W Powstaniu Warszawskim ponad 2000 (1300 żołnierzy, 900 pracowników cywilnych). W operacji „Burza”, „Ostra Brama” itp minimum 1000 W wielkich bitwach partyzanckich około 1000. Było kilkadziesiąt mniejszych bitew partyzanckich, kolejny 1000. W innych akcjach ginęło średnio 2 Niemców dziennie. 1,5 tysiąca Jak dotąd - 70+ tysięcy Na koniec: dokoniania oddziału likwidacyjnego warszawskiego Kedywu - minimum 500, z czego większośc to ofiary Polskiej Broni Biologicznej. Plus nieznana liczba zabitych na terenie Rzeszy "...myśmy zabijali bakteriami, na ogromną masową skalę. Bez żadnych wyroków sądów specjalnych. Oni nas zabijali, bo byliśmy Polakami, a my ich, bo byli Niemcami. Dla nich nieważne było, czy zabijają kobiety czy dzieci, czy starców. Otóż dla nas też! Słyszałeś o takiej wojnie? Czy słyszałeś o wojnie, która toczyła się w przeważającej mierze na terenie Rzeszy? Zaczęła się już w 1940 r. i trwała całą wojnę." 72.000 zabitych Niemców to skromny, bardzo skromny szacunek A ilu Żydów? Po pierwsze - ogromna część ubitych Żydów to członkowie Żydowsko-Bolszewickich oddziałów partyzanckich Po drugie - Żydowscy Kłamcy mają jakiekolwiek poparcie na 30 tysięcy zabitych, a i to jak wiadomo - naciągane z całych sił. Zapewnie Żydów (nie bandytów i szmalcowników żydowskich) zginęło 20 tysięcy. Czyli Niemców ubito 72 tysiące, Żydów 20 tysięcy *** w duszę goju, ale czy ktoś widział kiedykolwiek goja z duszą?
ZERR02019.03.31 13:00
Oczywiście nie zapominajmy o 2 milionach Polaków zamordowanych przez skomunizowanych Żydów albo przez czerwonoarmistów pod ich komendą.
plankton2019.03.31 14:21
"nie widać wyników badań, ale tak na pierwszy rzut oka" — rzucasz okiem na coś, czego nie widać!? Jak tak dalej bezmyślnie będziesz rzucał oczami, to nie tylko bez piątej klepki, ale i bez oczu zostaniesz.
Anna2019.03.31 16:19
Że tez nie znudzą ci się się kłamstwa i szyderstwa z Polaków!! Odpowiednie, prawdziwe liczby możesz sobie znaleźć i nic nie mają one wspólnego z ohydnym łgarstwem śpiewaka i twoim. Życzę ci, żebyś kiedyś stanął oko w oko z prawdą i żeby cię wyzwoliła z tych łgarstw i matactw, które uprawiasz. Odpowiesz za każdy swój haniebny wpis.
wkurzony2019.03.31 20:47
o czym ty głupawy śmieciu bełkoczesz?
anonim2019.03.30 21:15
toż to półżydek z żydów ukraińskich. sowiet. co to się po takim spodziewać.......będzie używał takich wyssanych z brudnych paluchów "danych" jakich mu wygodnie w danym momencie używać...
anonim2019.03.31 10:19
anonim to rosyjski żyd, nie słuchajcie go.
Anna2019.03.31 16:31
To niestety prawda. Podły człowiek. Przyssał się do tematu holokaust z chęci zysku, jak wcześniej przystał do komuny. Brak mu światowego rozglosu. Naprawdę, brak słów!!