Dominikanin o. Paweł Gużyński, znany z kontrowersyjnych słów wypowiadanych najczęściej w mediach środowiska lewicowo - liberalnego, tym razem nawołuje w mediach społecznościowych, by masowo wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji. Chodzi oczywiście o słowa metropolity krakowskiego o "tęczowej zarazie". Na szczęście w zgromadzeniu znalazł się inny dominikanin, który postanowił zareagować.

OTO, co napisał o. Wojciech Jezienicki

"Witaj Paweł.

Najdelikatniej to ujmując, chyba trochę nam ( dominikanom ) namieszałeś.
Piszę to zupełnie subiektywnie, obserwując świat, zakon, Kościół z mojej osobistej perspektywy. Chyba solidnie namieszałeś, przynajmniej w Prowincji w Polsce. 
Nie będę się dziwił złości nie tylko polskich biskupów, episkopatu, ale złości innych zakonów, osób, rodzin, które latami były kszałtowane w duszpasterstwach dominikańskich, czy złości Polaków wierzących w Dobrą Nowinę Ewangelii Jezusa.

Paweł. Wczoraj pisałem, że wolę słuchać Twoich kazań, które równie mocno głosisz w charyzmacie naszego zakonu. I tak jest. Do tej pory wybrzmiewają mi słowa z Twoich rekolekcji, które przed kilkoma laty wygłosiłeś dla wiernych, którzy gromadzą się w naszym dominikańskim kościele we Wrocławiu.

Po wydarzeniach agresji w Białymstoku, wydarzeniach nie do przyjęciu - ja też dawałem temu publicznie świadectwo - agresji w Białymstoku na marszu LGBT, co zostało potępione przez Kościół w Polsce, przez indywidualnych kapłanów, zakonników, osoby wierzące świeckie, ... ' nagle pojawiasz się medialnie dołączając do grupy intensywnie atakującej abp. Marka Jędraszewskiego, który powiedział Nie (!) dla nauczania ideologii LGBT masowo przekazywanej obecnie na ulicach i w mediach polskich w ostatnich miesiącach. Dobrze jest pamiętać, że o wiele wcześniej dla propagowania nauki ideologii ( filozofii życia ) LGBT, wyraźne Nie (!) powiedział Papież Franciszek!

Dlaczego wtedy medialnie milczałeś? Może już wtedy trzeba było mówić stanowcze swoje nie dla tej nauki Papieża Franciszka?

Gdzie był Twój głos, kiedy przedstawiciele LGBT profanowali : mszę ( Warszawa ), procesję Bożego Ciała ( Gdańsk )

Wizerunki religijne, które na zawsze, od wieków - są wpisane w historię, kulturę naszego polskiego narodu?

Dlaczego w wywiadzie dla "Der Spiegel" podważasz autorytet Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, wyrażając sie w niemieckiej prasie, że "odnosisz wrażenie, że Kaczyński jest rzeczywistym prymasem Polski ?" Czy rozmawiałeś na ten temat z abp. Wojciechem Polakiem pełniącym urząd Prymasa Polski? Próbowałeś w rozmowie z Nim zweryfikować swoje wrażenie zanim wypowiedziałeś się w Der Spiegel"?

Paweł, jako osoba indywidualna wypowiadaj się tak, jak mówi Ci sumienie, ale proszę byś nie robił medialnego wrażenia, że jesteś rzecznikiem Polskiej Prowincji Dominikanów, bo miliony oglądających w telewizji Twoje wypowiedzi ma prawo tak myśleć. Proszę Cię, byś zawsze wypowiadając się publicznie czy w prasie, czy na stacjach telewizyjnych, radiowych podkreślał, że jest to Twoja refleksja, Twoje spostrzeżenie, a nie robił wrażenia, że reprezentujesz stanowisko polskich dominikanów.

Poniżej odpowiadające poruszonym tematom zdjęcia :

Paweł, jeszcze raz pozdrawiam.
Z Panem Bogiem. 
Wojtek Jezienicki OP.

 


bz/FB