Dobra nowina: przygotowanie i działanie. Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu - zdjęcie
21.02.21, 08:08fot. pixabay.com

Dobra nowina: przygotowanie i działanie. Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu

5

W wielu dziedzinach życia, zanim rozpoczniemy konkretne działanie, przygotowujemy sobie odpowiedni warsztat pracy. Mechanik potrzebuje odpowiednich narzędzi, aby naprawić samochód, lekarz odpowiedniego sprzętu, aby wydać właściwą diagnozę i podjąć leczenie, student przygotowuje odpowiednią literaturę, aby napisać pracę, a sportowiec podejmuje systematyczny trening, aby wystartować w zawodach.

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To czas 40 – dniowego przygotowania na świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Jezusa. Od tego zatem jak będzie wyglądało nasze przygotowanie, przeżycie tych ważnych dni skupienia, modlitwy, wstrzemięźliwości i jałmużny, uzależnione jest nasze świętowanie Wielkanocy i nasze działanie w przyszłości.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

mp/diecezja.pl

Komentarze (5):

chłopka2021.02.21 12:29
Bóg stworzył człowieka i tchnął w niego życie , czyli obdarzył go swym duchem . Ale na Ziemi żyły już ludzko podobne istoty skoro potomkowie Adama i Ewy się z nimi łączyły w pary i rodziły następne pokolenia .Można tu odnieść się do przybyszy z kosmosu ale nie o to chodzi . Nie chodzi o takie czy inne tzw. naukowe hipotezy . Obecnie odkrywa się wiele reliktów przeszłości potwierdzających wiele biblijnych przekazów . Jezus 2 000 lat temu . Biorąc pod uwagę różnicę w beletrystyce sprzed powiedzmy 100 lat a obecną to istnieje ogromna różnica na niekorzyść obecnej . Wyraźnie widać , że autorzy cofnęli się w rozwoju intelektualnym . A są to w obecnych czasach ludzie rzekomo wybitni . A więc jak bardzo cofnęła się reszta ? Jak cofnęli się w rozwoju własnym przez dwa stulecia ? Rozwinęli cywilizację ale nie siebie . Ale jest to cywilizacja śmierci . Najpierw duchowej . Co już od dawna ma miejsce a w efekcie śmierci biologicznej . Nie ma innej możliwości . Najpierw było ciało a potem Duch . Kończy się ludzka egzystencja na Ziemi odwrotnie . Umarł już Duch a następnie umrze ciało . Ale nikt nie zauważa tego co się dzieje gdyż żyje w mroku . Jednostki są tego świadome .
Anonim2021.02.21 10:44
Sram na wasz żałosny post. Religia jest dla ludzi bez rozumu.
chłopka2021.02.21 9:33
No to rozważajmy . Dziś niedziela , wielu idzie do świątyń na mszę . Odbębni ją i zadowolony wróci do domu . Spełnił swój religijny obowiązek i może oddać się innym czynnościom . Pustka , kompletna pustka . Tak chcą cokolwiek zrozumieć i zbliżyć się do Boga ? Z takim pustym intelektem ? Serce jeszcze część z nich ma , ale to nie wystarczy . Potrzebny jest jeszcze rozwój intelektualny . Można by mniemać , że ludzie inteligentni mają rozwinięty intelekt . Nic mylnego . Tylko forma , żadnej treści . Intelektualna pustka . Jeszcze w niektórych prostych niewykształconych ludziach trafi się na jakąś mądrość , której nie spotka się wśród tzw. inteligencji . Współczesna beletrystka . Też tak płytka , że trzeba zrezygnować z czytania po paru stronach . Czasem inteligencja jest błyskotliwa i wydaje się człowiekowi , że coś w niej znajdzie . Jeszcze większa pustka umysłowa . A więc jak ? Jak oni chcą odnaleźć Boga ? Zdecydowanie preferuję towarzystwo zwierząt nie ludzi . Ich życie jest pełne treści . Od kilkudziesięciu lat zastanawiałam się czy mogę coś ludziom powiedzieć . Próbowałam na wielu portalach . Jeszcze w GW znalazłam paru o światlejszych umysłach . Ale ogólnie wszyscy żyją w świecie mroku . Nie mogę niczego powiedzieć . Nie żal mi ludzi gdyż prawie żadne z nich nie jest człowiekiem . To tylko marionetki występujące na różnych scenach . Biologiczne roboty . Żal mi tylko zwierząt gdyż to one żyją w świecie prawdziwym a nie w jakimś sztucznym tworze który ludzie sobie stworzyli . Ten ich świat musi się rozpaść , zawalić . Nie mają żadnej możliwości na to by go naprawić . Nie obchodzi mnie to co się z nimi stanie . Nie czuję nawet odrobiny litości w stosunku do nich . Coś zmusza mnie jeszcze do pisania , ale już jestem bardzo zmęczona . Chciałabym odpocząć .
Styki2021.02.21 10:28
Zostaly Ci tylko sanki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.21 9:22
"wstrzemięźliwość i jałmużna" już to k*rwa widzę jak spasione biskupie knury nie żrą i dzielą się swoim majątkiem z ubogimi!