Dane Eurostatu: W Polsce mało gwałtów, dramat na zachodzie - zdjęcie
25.11.19, 12:28

Dane Eurostatu: W Polsce mało gwałtów, dramat na zachodzie

17

Według danych Eurostatu Polska jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla kobiet w całej Europie. Ryzyko gwałtu jest nad Wisłą radykalnie niższe niż w wielu innych bogatych państwach zachodnich. Co ciekawe, Facebook... próbuje ukryć te fakty.

Gdy o sprawie poinformował na Facebooku Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, medialny gigant usunął jego wpis i zablokował mu konto na 24h.


Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce dochodzi do 1,89 gwałtu na 100 tys. osób. W innych krajach jest dużo gorzej: w Wielkiej Brytanii to aż 92,08; w Szwecji 69,72; w Norwegii 43,89; we Francji 25,17, w Niemczech 10,07.

Oczywiście pozostaje pytaniem, czy statystyki w szeregu państw nie są zawyżone przez prawną definicję gwałtu i inne zwyczaje zgłaszania przestępstw czy nadużyć służbom.

Dane pozostają jednak danymi - dlaczego Facebook blokuje Kaźmirczaka za ich udostępnianie?

bsw

Komentarze (17):

Anna2019.11.26 8:15
Jeśli liczymy tylko przestępstwa zgłoszone to nic dziwnego, że najwięcej gwałtów jest w krajach, gdzie nie podważa się świadectwa ofiar i gdzie takie sprawy traktuje się poważnie. A u nas? Wystarczy spojrzeć na kilka najbardziej medialnych spraw np. pani Aleksandry z Elbląga. Niektóre ofiary, które odważyły się mówić, mówią, że gdyby wiedziały z czym będą musiały się zmierzyć to nie zdecydowałyby się zgłosić gwałtu. Może dlatego w Polsce tak hołubi się zwalanie winy na ofiary? Żeby potem inne bały się mówić i żebyśmy mieli piękne miejsce w rankingu i mogli dalej udawać, że nie ma żadnego problemu...
andrzejhahn32019.11.25 21:38
albowiem molestowanie i gwalcenie przejeli katoliccy ksieza
Dr Nobody2019.11.25 15:54
Dlaczego facebook to blokuje??? Bo należy do żydostwa a żydostwo Polskę chce ZAWSZE przedstawiać w fałszywym świetle!!
Piotr Nowak2019.11.25 15:43
Polska to katolicy żyjący zgodnie z Nauką kościoła. Pozamałżeński sex budzi w nas obrzydzenie, a co dopiero gwałty! To sprawka emigrantów, lewaków, komuchów i LGBT !!
Gryfita2019.11.25 13:43
Zwierzęta w ludzkiej postaci nie rozumieją, że społeczeństwo (katolickie) wierzące w Boga który WSZYSTKO widzi i za dobre wynagradza a za złe karze, muszą być - przy takich samych innych okolicznościach - dużo bardziej przyjazne i stroniące od przestępstw. Zwierzęta w ludzkiej postaci nie rozumieją, że społeczeństwa (laickie), w którym agresor wie, że wystarczy wykołować Policję, która nie widzi wszystkiego, muszą być - przy takich samych innych okolicznościach - pełne przemocy, zbrodni i gwałtu. Zwierzęta w ludzkiej postaci robią wszystko, aby zapanował model świecki - model zbrodniczy. Co robią zwierzęta w ludzkiej postaci? Mocno odwracają oczy od oficjalnych statystyk, gdzie jednoznacznie widać, że nic tak dobrze nie zabezpiecza kobiet i dzieci, jak katolicyzm. Kim są zwierzęta w ludzkiej postaci? Zwierzęta w ludzkiej postaci są zdeprawowaną tłuszczą, bezczelną, agresywną i niebezpieczną. Dla ideologii skazują tysiące ludzi na przemoc i śmierć. Trzeba je okiełznać, aby świat mógł przetrwać.
Niejestemrobotem2019.11.25 15:04
No właśnie nie. Porównania między Polską a Czechami, krajem gdzie ateizm mocno dominuje, zaś historycznie i ludnościowo raczej do nas podobnym jasno wskazuje, że religia jest tu mało istotna, jako że nie różnimy się drastycznie od nich. Także jak widać nie muszą być. Czemu tak? Bo ludzie, wbrew temu w co wierzą katolicy nie są źli z natury, słynne przy gwałtach: a bo ona prowokowała to nic innego, jak próba zagłuszenia wyrzutów sumienia sprawcy, które pojawiają się nawet u takich zwyrodnialców. Znam ateistów, którzy są najuczciwszymi i najlepszymi ludźmi jakich znam i uważam Pani wypowiedzi za chamskie w stosunku do nich. I nieuczciwe, a zdaje się, że w dekalogu jest coś o fałszywym świadectwie przeciw komuś. P.S. Jak ma statystyki przestępstw poprawiać katolicyzm, gdzie starczy iść do spowiedzi i się grzechy zerują, zaś wyrzuty sumienia są wygłuszane to ja nawet nie próbuje zgadywać.
Gryfita2019.11.25 18:21
Czechy krajem historycznie podobnym? XD weź przestań! Ja tam takich dobrych ateistów nie znam, co i tak jest bez znaczenia. Ty zaś nie znasz jak to jest ze spowiedzią, skoro dajesz o jakimś zerowaniu grzechów. Nic takiego nie zachodzi.
Niejestemrobotem2019.11.25 18:35
Taki jest stan wiedzy co do spowiedzi przeciętnego katolika. I wszyscy są pewni, że pójdą do niego, a najgorzej do czyśćca :D A co do Czech, po drugiej wojnie światowej bardzo podobnie im i nam się układało. Nie znasz, a obrażasz, ciekawe czemu. Tak uczą w kościele? Bardzo w sumie możliwe.
N2019.11.28 6:29
"Zwierzęta w ludzkiej postaci"... bardzo ładny przykład chrześcijańskiego miłosierdzia. Takie wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak dobrze, że do tej instytucji już nie należę.
LegitimateCybersecurityCompany2019.11.25 13:41
To dlatego, że w Polsce jest tak mało księży: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/sprawa-ksiedza-z-topoli-kobieta-ktora-miala-byc-wykorzystywana-zostala-przesluchana-prokuratura-szuka-innych-pokrzywdzonych/ar/c1-14577055
grimm2019.11.25 12:42
Dlatego do Gdańska rząd ściąga etiopczyków. Bo to skandal, że u nas mniej gwałtów niż na zachodzie?? https://dzienniknarodowy.pl/polski-zmierza-pierwsza-gra-imigrantow-zarobkowych-z-etiopii/
2019.11.25 12:40
ᎧፈፚᎩᏇᎥśፈᎥᏋ ᎮᎧፚᎧᏕᏖᏗᏠᏋ ᎮᎩᏖᏗᏁᎥᏋᎷ, ፈፚᎩ ᏕᏖᏗᏖᎩᏕᏖᎩᏦᎥ Ꮗ ᏕፚᏋᏒᏋᎶᏬ ᎮᏗńᏕᏖᏇ ᏁᎥᏋ Ꮥą ፚᏗᏇᎩżᎧᏁᏋ ᎮᏒፚᏋፚ ᎮᏒᏗᏇᏁą ᎴᏋᎦᎥᏁᎥፈᏠę ᎶᏇᏗłᏖᏬ Ꭵ ᎥᏁᏁᏋ ፚᏇᎩፈፚᏗᏠᏋ ፚᎶłᏗᏕፚᏗᏁᎥᏗ ᎮᏒፚᏋᏕᏖęᎮᏕᏖᏇ ፈፚᎩ ᏁᏗᎴᏬżᎩć ᏕłᏬżᏰᎧᎷ.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.25 12:37
Ofiary w tym katolskim grajdołku nie zgłaszają gwałtów bo sie boją i wstydzą! nie raz biskupi mówili że gwałt to wina kobiety bo za krótką spódnicę miała i tym prowokowała także sama sobie winna... a co do skali różnych zboczeń i ich prawdziwości to jeszcze rok temu pedofilia księży w Polsce nie istniała...
Gryfita2019.11.25 13:52
I nadal nie istnieje. Pedofilów księży jest tyle samo co ogólnie wśród facetów, więc jest to pedofilia wśród facetów, a nie wśród nauczycieli, murarzy, rolników, adwokatów czy księży. Rozumie, że robisz wiele, aby rugować katolicyzm z Polski i aby liczba kobiet i dzieci zatłuczonych wzrosła 4-krotnie? Kręci cię myśl, że w zlaicyzowanej Polsce przestępczość, w tym brutalna, wzrośnie jak nigdy w dziejach kraju?
nika2019.11.25 15:50
Niech karisson wyjdzie na ulicę i zacznie gwalcić-może powoli dorówna do Europy. Przecież "należy się z postępem iść'.
anonim2019.11.25 19:05
nie istniała za rządów PO jełopie. czy słyszałeś ,żeby za poprzedniej władzy któregoś księdza ukarano .Czy wogóle o tych sprawach publicznie mówiono. Taka to była demokracja i wolność słowa .Ale co się dziwić.Było to przecież państwo teoretyczne.Te nieudaczniki zrobiły przecież z Polski H..J,DUPĘ I KAMIENI KUPĘ
skuter2019.11.28 11:25
Twoje wypowiedzi zawsze sięgają dna Ale ta to dno i dwa metry mułu