Czyżby to jaskółka pokoju? - zdjęcie
19.11.14, 21:03fot. Wikimedia Commons

Czyżby to jaskółka pokoju?

6

Putin kazał pozamykać imperialistyczno-amerykańskie restauracje McDonald`s po tym, jak Ameryka mocno tupnęła nogą w sprawie agresji na Ukrainę. Zamknięcie amerykańskiej legendy w Moskwie podyktowane było tym, że rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor ogłosiła, że w szeregu restauracji McDonald's wykryła naruszenie norm sanitarnych. To oczywiście blef ale z tego powodu zamknięto kilka restauracji.

Jedną z zamkniętych sieci McDonald`s była pierwsza i największa w Europie, która mieści się na placu Puszkina. Działa od 1989 roku.

Oczywiście urzędnicy z rosyjskiego sanepidu nadal grożą palcem i zapowiadają kolejne kontrole, ale fakt jest taki, że rosyjski bojkot sieci McDonald`s po prostu nie opłacał się Putinowi. Rosjanie chcą mięsa amerykańskiego i europejskiego. Hamburgery z kangura to nie to samo co wołowina.

mod/Polskie Radio/Echo Moskwy

Komentarze (6):

anonim2014.11.19 22:13
Pytanie do reaktora stażysty Moda: Czy zanim mod został redaktorem stażystą to miał praktyki w tej knajpie skoro wie że tam było czysto ? Jeżeli tak to gratuluje rozwoju kariery, jeżeli nie to wróżenie z fusów? Poprosze jakiś link o hamburgerach z kangura? Cxy to kolejne brednie?
anonim2014.11.19 22:28
Najwyraźniej było tam brudno, ale już posprzątali. Niestety polskie jabłka wciąż są niejadalne. Jednak jeśli zaakceptujemy nową sytuację Krymu, rosyjskie służby sanitarne zmienią zdanie.
anonim2014.11.19 23:04
A to mięso kangurów to skąd niby? Z moskiewskiego zoo? Australia też jest obłożona embargiem. Swoją drogą podobno jest smaczne. Tak czy inaczej obawiam się, że będą to hamburgery z brukwi i kartofli. Osobiście poleciłbym z buraków tylko nie wiem czy dla Rosjan to nie za duży luksus.
anonim2014.11.19 23:53
Jak to skąd ? Z fantazji redaktora-stażysty moda
anonim2014.11.20 0:08
"Hamburgery z kangura to nie to samo co wołowina." Nie wiem o co chodzi w rosyjskim kontekście, ale zapewniam że hamburgery z kangura są absolutnie pyszne. Paradoksalnie, tu w Australii mięso z kangura nie cieszy się wielką popularnością, co sprawia że zarówno w formie mielonych hamburgerów, jak i pięknych, chudziutkich steków, kangurzyna jest tańsza niż wołowina - z czego skwapliwie korzystam. Zrazy w polskim stylu z kangurzyny - cudowne!
anonim2014.11.20 4:37
Nigdy nie korzystałem z atrakcji tej firmy, zwłaszcza że nie jadam wołowiny.