Czy rząd PiS już nad tym pracuje? - zdjęcie
23.10.19, 08:06(fot. pixabay/flickr/pis)

Czy rząd PiS już nad tym pracuje?

4

Jak donosi "Rzeczpospolita", "włoska rada ministrów zatwierdziła projekt wprowadzenia podatku cyfrowego. Danina ma wejść w życie w przyszłym roku”. Podatek zapłacą m.in. Google, Apple, Facebook i Amazon.

Według "RZ", opodatkowanie amerykańskich firm sprawi, podział ich dochodów z krajami, w których te dochody osiągają. 


- Obecnie na Starym Kontynencie płacą bowiem podatki tylko w państwach, w których mają zarejestrowane spółki, np. w Irlandii i Luksemburgu – czytamy.

Jak podaje agencja Reutera,  „zgodnie z projektem budżetu na 2020 r. Włochy spodziewają się 600 mln euro rocznych wpływów z nałożenia 3-proc. daniny na transakcje internetowe”, bowiem płacić będą musiały wszystkie firmy, które osiągają łącznie co najmniej 750 mln euro rocznych przychodów, a we Włoszech ich obroty z usług cyfrowych przekraczają 5,5 mln euro, bez względu na to, gdzie mają swoją siedzibę.

 

tg/TVP INFO/rp.pl

Komentarze (4):

zbychu2019.10.23 14:09
Już to widzę. Zapewne Trump znowu pokiwa palcem pisowej hołocie z pola golfowego i skończy się rumakowanie.
Dam2019.10.23 10:40
Przecież już kilka miesięcy temu PIS zrezygnował z opodatkowania korporacji USA w Polsce, a teraz miałby niby Googlowi podatek jakiś dowalić? Pani ambasador znowu tupnie nóżką i się szybko wycofają, o ile nie jest to po prostu kolejna bujda na resorach.
Cool2019.10.23 9:50
Czyli to także były fotomontaże? :) https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/premier-mateusz-morawiecki-poszedl-na-kawe-z-szefem-googla-galeria-aa-fR2a-cytb-h99b.html https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szefowa-youtube-w-polsce-swietowala,186,0,2420922.html Elektorat to kupi, zresztą elektorat i tak nie odróżnia wyszukiwarki od przeglądarki.
Głos Putina, masonów, eurokołchozu, wy szury jedne2019.10.23 8:42
A u nas takowego podatku nie będzie, bo Mike Pence przyjechał i wyperswadował wasalom podnoszenie ręki na interwsy swojego pana, inaczej tego nazwać nie da. Tak wygląda podniesienie się z kolan naszej polityki zagranicznej, już nie na kolanach, teraz leżymy z twarzą dociśniętą butem do ziemi. Pieniądze korporacyjne rządzą nami, a rząd będzie na to pozwalał, bo nie reprezentują interesów kraju i jego obywateli, a przede wszystkim swoje własne i kolesi, a w takich interesach najważniejszy jest święty spokój, a nie radykalne kroki. Łatwiej opodatkować klasę średnią i wyższą na kilkanaście procent więcej, niż opodatkować korporację na kilka procent.