Z sondażu ,,Rzeczpospolitej'' wynika jasno: Polacy wierzą, że PiS utrzyma w Sejmie większość.

Na zlecenie ,,Rz'' agencja SW Research przeprowadziła sondaż, pytając Polaków, kto ich zdaniem zwycięży w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zdecydowana większość ankietowanych wskazała tu na partię Jarosława Kaczyńskiego. 

41,9 proc. badanych twierdzi, że PiS utrzyma władzę po wyborach parlamentarnych. Przeciwnego zdania było 37,7 respondentów. 

20,4 ankietowanych wskazało opcję "nie mam zdania". 

Sondaż przeprowadzono w dniach 25-27 grudnia na próbie 800 osób.

To już kolejne badanie, które pokazuje na zdecydowaną przewagę partii Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja nie potrafi w żaden sposób podważyć pozycji rządzącego ugrupowania, zamiast skutecznych działań prezentując raczej cyniczne, tanie zagrywki. Upadek Nowoczesnej, przejścia polityków tej partii do Platformy, powstanie Teraz mylonego przez założycieli z Razem - wszystko to sprawia, że większość Polaków nie traktuje poważnie ani Schetyny, ani mniejszych ugrupowań opozycyjnych.

I tak trzymać - bo po wyborach w 2015 roku Polska zaczęła się wyraźnie zmieniać na lepsze. Potrzeba jeszcze kolejnych lat by naprawić błędy III RP i budować silną pozycję naszego kraju. Zwłaszcza dziś, gdy doskonałe relacje z Ameryką sprawiają, że mamy szansę coraz silniej wykorzystywać nasz duży potencjał w Europie.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl