Cztery święte siostry! - zdjęcie
17.05.15, 07:41Watykan (fot. sxc hu)

Cztery święte siostry!

1

Wyniesione na ołtarze zostaną dwie arabki palestyńskie: s. Maria Bauardi, karmelitanka bosa oraz Maria Alfonsyna Danil Ghattas, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszego Różańca.

Jamil Halil z Palestyny, który w rozmowie z Radiem Maryja powiedział, że kanonizacja dwóch sióstr z Palestyny, jest dla Palestyńczyków ogromną radością.

- To bardzo ważne dla nas i cieszymy się z kanonizacji dwóch sióstr, które żyły w Palestynie. Jest to dla nas oczywiście wielka radość. Przygotowujemy się jak najlepiej do tego wydarzenia oraz chcemy, żeby jak największa liczba osób uczestniczyła w tych uroczystościach kanonizacyjnych w Watykanie. Dla naszego ruchu, pracującego z młodzieżą w Palestynie, to również jest danie światu znaku, że chrześcijanie w Palestynie jeszcze żyją i wyrazem tej żywotności jest właśnie kanonizacja tych dwóch sióstr –powiedział Jamil Halil.

Świętymi zostaną również Włoszka Maria Krystyna Brando, założycielka Zgromadzenia Sióstr Ofiar – Wynagrodzicielek Jezusa Sakramentalnego i Francuska, Joanna Emilia de Villeneuve, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

KZ/Radiomaryja.pl

Komentarze (1):

anonim2015.05.17 7:52
"Podczas Eucharystii na placu św. Piotra w Watykanie, papież Franciszek włączy cztery siostry zakonne do grona świętych. " To nie będzie Mszy Świętej z okazji kanonizacji, tylko sama Eucharystia ???