Cudowny znak w Kościele katolickim! Z ciała św. Charbela wypływają ciecze, które uzdrawiają - zdjęcie
25.05.15, 18:42

Cudowny znak w Kościele katolickim! Z ciała św. Charbela wypływają ciecze, które uzdrawiają

15

Uzdrowienie duszy i ciała. Na prawdę wiarygodne znaki Bożej obecności i działania są niekiedy skutkiem namaszczenia płynami wydobywającymi się ze świętych ciał. I dzieje się to nie gdzieś kiedyś w odległej przeszłości, ale na naszych oczach w czasach nam współczesnych. (por. http://www.charbel.com.pl/ )

Także do Polski wielu pielgrzymów przywozi z Libanu z sanktuarium w Św Charbela Annaya płyny w małych buteleczkach. Zwykle zapakowane są razem ze święconym kadzidłem. Do czego to służy? Jest to  forma relikwii. Z reguły jest to mieszanina oleju z substancją, która wydobywa się z ciała świętego Charbela, mnicha który zmarł pod koniec XIX wieku.  Należał do Kościoła Maronickiego, który jest katolicki i bardzo wierny Stolicy Apostolskiej. Maronici żyją w odległych górach Libanu, gdzie uciekli przed przeładowaniami wiary jeszcze za czasów bizantyjskich sporów chrystologicznych, które zaowocowały rozłamami w Kościele. Maronici pozostali wierni. Mnisi z Libanu praktykują bardzo surowe życie, ich modlitwa jest prosta a życie święte. Zatem ich wstawiennictwo w Niebie również jest mocne!

Po śmierci w Charbela nad jego grobem pokazała się jasna poświata, która zainteresowała Jego współbraci. To powodowało ekshumację i to nie jedną. Każde odkopywanie ciała św Charbela wykazywało, że jego ciało nie uległo zepsuciu. Co więcej, wydzielało stale ku co to płyn, który pojawiał się w niewytłumaczalny sposób. Zjawisko trwało nawet pomimo wyjęcia wnętrzności. Usiłowali też wysuszyć ciało. Z nego jednak ciągle wypływała cudowna ciecz. Mnisi czuli się zakłopotani bo nie wiedzieli z początku co to oznacza. Wkrótce jednak ten płyn stał się przyczyną wielu cudów.

MP/charbel.com.pl

Komentarze (15):

anonim2015.05.25 19:20
Sama doznałam uzdrawiającej mocy oleju św. Charbela. W ręku miałam już skierowanie na laryngologię, wielka angina najgorszy typ. Po zastosowaniu oleju gardło zrobiło się różowe, ropa nagle się rozpłynęła Lekarka sama nie wiedziała co powiedzieć gdy przyszłam do niej na 2-gi dzień ;))) Dlatego zawsze będę modlić się z wiarą "Św. Szarbelu módl się za nami"!!!
anonim2015.05.25 19:33
Św. Charbelu módl się za nami
anonim2015.05.25 20:38
Dla mnie jest to niesamowite świadectwo działania Boga i Jego potężnego miłosierdzia, które udziela przez wstawiennictwo Św. Charbela. Nie miałem okazji tam jeszcze być, ale bardzo chciałbym kiedyś stanąć w tym świętym miejscu. Czasem się spotykam ze zdaniem, że przecież Bóg jest obecny w każdym kościele, w każdej Eucharystii- i to prawda, ale jeśli ten sam Bóg chce okazać szczególnie swoją czułość i miłość w takich znakach to powinniśmy to z wdzięcznością i pokorą przyjąć. To zawsze będzie tajemnica, ale tajemnica miłości i dobra Boga z której powinniśmy czerpać i się na nią otwierać. Dziękuję też Dominikowi Tarczyńskiemu, że przybliżał mi sylwetkę o. Charbela przez swoje publikacje i wiem też, że organizował wyjazdy do tego świętego miejsca. mam nadzieję, że kiedyś będę mógł tam pojechać:)
anonim2015.05.25 20:56
Św. Charbel to mocne uderzenie z Nieba w dzisiejszych czasach dla ludzi zagubionych, szukających pomocy i wsparcia. Coraz bardziej popularny, coraz więcej ludzi go poznaje. Jego wizerunek znajduje się w moim miejscu pracy nad biurkiem.
anonim2015.05.25 21:06
Lewicki Polecam olej św. Charbela na atrofię mózgu:) Przyda Ci się:)
anonim2015.05.25 21:46
Do brata Lewicki, w Libanie jest powiedzenie najpierw wiara, modlitwa, a na końcu cuda . Cuda są dla wierzących czyli jednak nie dla Ciebie, idź popłacz z Millerem nad sld, (i kiepskim nad Komorowskim) ja ja jutro bracie pomodlę się o rozum i otwarte serce dla ciebie do Św. Charbela!
anonim2015.05.26 1:03
Mnie też uzdrowił olej św. Charbela i moja wiara. Nie wiem co byłoby bez wiary. Było tak, że szłam na spotkanie u Franciszkanów, właściwie biegłam spóźniona i chciałam na skróty przeskoczyć metalową niską barierkę przy plantach by przebiec trawnikiem, ale zapomniałam że mam wąską spódnicę i wywaliłam się golenią na żelazny pręt, całym ciężarem ciała. Odczułam bój kości jak przy złamaniu, pod rajstopą na goleniu w mgnieniu oka wyrosła śliwa wysokości ok 4 cm, pierwszy raz widziałam takie zjawisko. Dokuśtykałam, a właściwie doskakałam na jednej nodze do spotkania i pokazuję co się stało, a oni wszyscy że trzeba natychmiast na pogotowie, ale ponieważ to spotkanie było ważne mówię, że pojadę po spotkaniu i nagle uświadomiłam sobie, że przecież jestem w przestrzeni świętej i z trzema zakonnikami, więc proszę by któryś z nich pomodlił się o uzdrowienie nogi i niech misie stanie według mojej wiary. Wszyscy wskazali na O. Chruszowca, a on podszedł i pyta po cichu czy wiem kto to jest św. Charbel i jego olej. Ja mówię, że to wielki mistyk i cudotwórca. Ojciec poszedł po buteleczkę, posmarował nogę i pobłogosławił. Siedziałam do końca spotkania z nogą na krześle które mi podstawiono i wszyscy co chwilę popatrywali na moją nogę, śliwka się zmniejszała i po 1.5 godz jej nie było. Po spotkaniu zdjęłam nogę i mówię że cud, a ojcowie mówią hola, hola, teraz proszę się przejść i powiedzieć czy boli. Przeszłam się, poskakałam i nic, noga całkiem zdrowa. Wszyscy się uradowali. W następny dzień poszłam na długi spacer i nic. Za dwa dni zaczęłam odczuwać przeszywający ból, ale uświadomiłam sobie, że diabeł chce mi odebrać uzdrowienie i że ufam św. Charbelowi i natychmiast przeszło. Dziś mam na nodze małą plamkę na pamiątkę.
anonim2015.05.26 5:33
:) Sprzedaż relikwii w iście średniowiecznym wydaniu, że aż trochę wstyd. Artykuł śmierdzi sponsoringiem przez podlinkowane biuro pielgrzymkowe, ale co tam. Samej "cudowności" nie szarpnę się skomentować bo nawet nie ma zbytnio czego. Jest gdzieś link do podwójnie ślepych prób, wykonanych przez niezależne (najlepiej w liczbie mnogiej) placówki badawcze oraz związanych z nimi zestawień statystycznych? Bo bez nich nie ma nawet co dyskutować. Nadzwyczajne teorie wymagają nadzwyczajnych potwierdzeń. Tutaj mamy nadzwyczajną teorię, podbijaną w celu komercyjnym przez biuro podróży, kupę biednych ludzi w potrzebie podatnych na efekt placebo, brak materiału badawczego oraz jednocześnie brak skrupułów ze strony organizatora na nabijanie kasy na naiwnych ludziach.
anonim2015.05.26 6:48
Będą wielkie znaki przy końcu czasów...Świadomie użyłem słów końca czasów - nie końca świata. "Niedźwiedź, co dotąd zżerał własne dzieci Krwią się zachłyśnie własną i upadnie. Ten niby „olbrzym” przed karłem z północy Drugi cios straszny z południa otrzyma, A smok ze wschodu dobije olbrzyma." To fragment niesamowitej przepowiedni biskupa Jana Cieplaka z 1888 roku, gdzie bezbłędnie przewidział I i II Wojnę Światową a także to co będzie później. Zastanawiałem się co oznacza "karzeł z północy" - wczoraj w mediach pojawiła się wiadomość, że Norwegia eksportuje do krajów Europy Zachodniej tyle samo gazu ziemnego co Rosja...No i bez komentarza. Południe Rosji to kraje islamskie, które przez wieki były uciskane przez nią... Smok ze Wschodu - wiadomo.
anonim2015.05.26 7:55
Gdzie można dostać ten olej???
anonim2015.05.26 8:01
@agnieszka10 Sprawdź w internecie, w których okolicznych parafiach organizowane są pielgrzymki. I od znajomego do znajomego... Ja tak zdobywałem kamienie z Ziemi Świętej do krzyży, które robiłem.
anonim2015.05.26 8:01
@agnieszka10 Sprawdź w internecie, w których okolicznych parafiach organizowane są pielgrzymki. I od znajomego do znajomego... Ja tak zdobywałem kamienie z Ziemi Świętej do krzyży, które robiłem.
anonim2015.05.26 15:00
Czy te regularnie pojawiające się artykuły dot. Św. Charbela są kryptoreklamą biura turystycznego Charbel.com.pl? Takie odnoszę wrażenie
anonim2015.05.26 19:40
To mój ukochany Święty za jego wstawiennictwem zostałam uzdrowiona!!!!
anonim2015.05.27 11:57
Wierzycie w trupi jad czy w Boga ? Bo to dwie różne sprawy.