Cud za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego zatwierdzony przez lekarzy - zdjęcie
21.01.19, 09:20Fot. via Wikipedia, CC 0

Cud za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego zatwierdzony przez lekarzy

7

Konsylium lekarskie w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych potwierdziło cud uzdrowienia młodej dziewczyny za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego.

O pozytywnej decyzji konsylium, która zapadła 29 listopada ubiegłego roku, poinformował o. Gabriel Bartoszewski, który jest wicepostulatorem w procesie beatyfikacyjnym kardynała Wyszyńskiego.

Aby Prymas Tysiąclecia mógł zostać uznany błogosławionym potrzebne jest teraz zatwierdzenie owego cudu przez komisję teologów konsultorów oraz komisję kardynałów i biskupów. Wtedy Ojciec Święty będzie mógł wydać oficjalny dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, co otwiera drogę do beatyfikacji.

dam/KAI,Fronda.pl

Komentarze (7):

Andrzej_Krzysztof_Hahn2019.01.21 16:18
cud ciemnoty i zacofania sekty katolickiej
OstatnieOkularyOddałBiednym2019.01.21 12:02
Hehe, komisja pasibrzuchów uzgodniła cud... Chciałbym tę scenę zobaczyć w obiektywie Smarzowskiego. Najpierw przeglądanie zdjęć młodych dziewczyn. Tysięcy młodych dziewczyn, które w internecie aż proszą się, żeby je jakiś kardynał czy prałat uzdrowił. Potem targowanie się o cenę beatyfikacji. Skoro kler polski chce kosić pieniądz na następnym truposzu, musi wykupić zgodę u członków komisji w Watykanie. W dodatku ten truposz to prymas, co wyraźnie podbija pulę. W polskich realiach po pałacu biskupim krążą dziesiątki i setki tysięcy złotych. Gotówki w foliowych workach i reklamówkach z Biedry. W warunkach watykańskich stawka rośnie dziesięciokrotnie. Wobec pięćsetletnich fresków i obrazków Velazqueza za 100 milionów dolców nikt nie wnosi worków z forsą, nie ten typ chamoty. Wynegocjowane przelewy idą on-line, przy stole obrad, nad którym ekran 70 cali serwuje to wybrane, cudne dziewczę saute i na zbliżeniach, bo niektórzy z komisji mają już słabszy wzrok. Po dobiciu targu - rusza regularny ochlaj. Lokaje wnoszą koks. Mniszki z drogiej agencji zrzucają kostiumy. Jedne majtki złote lądują na twarzy kardynała wicepostulatora. Właścicielka zdejmuje je razem ze złotymi okularami. Wicepostulator chwiejnie wstaje i mówi "idź złoto do złota!".
krawcowa2019.01.21 12:06
Jeszcze będziesz żebrał o cud
zdz2019.01.22 6:19
Idź się leczyć, chociaż nie wiadomo, czy ci to pomoże? Może raczej proś o cud...
nugat2019.01.21 10:06
szukanie cudów na potrzeby beatyfikacji, fajna sprawa, zawsze jakiś tam się znajdzie.
Arczi2019.01.21 9:57
Gdy zapytamy się przeciętnego człowieka kim był Prymas Tysiąclecia, to często usłyszymy: "O, o, o Wielki Człowiek. Jakie mądre kazania wygłaszał"... A jak zapytamy : "Dlaczego nie żyjesz człowieku wg zaleceń, wskazówek Prymasa i nauki kościoła? Co wtedy usłyszymy? "A nie - to mnie nie dotyczy, to nie... Może jutro - kiedyś... Ile wtedy warta jest ta nauka dla każdego z nas?
Tomek2019.01.21 9:46
Super!