Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy w rozmowie z Robertem Mazurkiem ("PLUS i MINUS") mówi, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Andrzeja Dudę: "Zagłosuję na Andrzeja Dudę. To jest szokujące dla mnie samego, bo nigdy nie podejrzewałem się o to, że mogę zagłosować na jakiegokolwiek kandydata PiS". Dlaczego wybiera Dudę? Stanowski: "Nie ukrywam, że Duda to nie jest kandydat moich marzeń, ale przecież często głosujemy na mniejsze zło".

Stanowski argumentuje swój wybór tym, że w Polsce za rządów PO-Komorowski jest po prostu źle: jego siostra musiała wyemigrować za chlebem, "służba zdrowia czy oświata nie działają, w urzędzie załatwić sprawy się nie da, w sądzie na rozprawę trzeba czekać latami. Mało? Możemy opowiadać sobie o policji czy sprzęcie polskiej armii. Gdziekolwiek człowiek spojrzy, tam jakiś kataklizm".

Według dziennikarza "Duda jest znacznie bardziej energiczny od Komorowskiego, on chce z prezydentury wycisnąć coś dla ludzi. Nie chce być prezydentem po to, by trwać na urzędzie, ale by coś w Polsce zmienić".

Oby więcej takich osób, a Duda ma prezydenturę wygraną!

mm/Plus i Minus