Co z wyborami? Ryszard Terlecki: Grodzki chce skrócić czas na zbieranie podpisów - zdjęcie
25.05.20, 15:41Fot. screenschot: Youtube - Onet News

Co z wyborami? Ryszard Terlecki: Grodzki chce skrócić czas na zbieranie podpisów

11

Na dzisiejszej konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki był pytany o to, kiedy marszałek Sejmu ogłosi termin wyborów prezydenckich. Jak odpowiedział, zależy to od terminu uchwalenia ustawy o wyborach, nad którą pracuje obecnie Senat. Stwierdził, że wygląda to tak, jakby marszałek Senatu Tomasz Grodzki chciał opóźnić lub skrócić czas, jaki nowy kandydat KO Rafał Trzaskowski będzie miał na zebranie podpisów poparcia.

-„Wciąż czekamy z pewnym zdziwieniem na opóźniające się prace w Senacie. Najwyraźniej pan marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce opóźnić, czy skrócić czas na zbieranie podpisów dla nowego kandydata PO Rafała Trzaskowskiego” – mówił wicemarszałek.

Podkreślił, że jest to o tyle dziwne, że teraz to właśnie w interesie Platformy Obywatelskiej jest jak najszybsze procedowanie tej ustawy:

-„Przypomnę, że szybkie procedowanie jest teraz w interesie Platformy Obywatelskiej, a najwyraźniej Senat te działania opóźnia, być może jest to jakiś wynik wewnętrznych nieporozumień czy tarć w Platformie Obywatelskiej”.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Senat ma zająć się nową ustawą o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w 2020 roku na posiedzeniu w najbliższą środę i czwartek.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (11):

PIS PO PSL SLD Nowa Lewica 2020.05.31 12:28
PiS “reglamentuje” posłów Konfederacji w Sejmie Przez obostrzenia wynikające z pandemii rządzący chyba bardzo zatęsknili za długo zamkniętymi cyrkami, więc postanowili, że zorganizują go sobie w Sejmie. Władza w sposób skandaliczny i niesprawiedliwy zdecydowała, że zamiast dwóch posłów na sali plenarnej #Konfederacja może mieć tylko JEDNEGO posła. Jednocześnie zwiększyli liczbę miejsc dla swoich posłów (do 28) oraz Koalicji Obywatelskiej (do 16) i Lewicy (do 6). Mało tego poseł Grzegorz Braun został też ukarany obcięciem części pensji poselskiej za mocne słowa prawdy o ministrze Szumowskim,który kompletnie się pogubił, wymyślając kolejne absurdalne obostrzenia, zakazy i nakazy, a do tego zamieszany jest w afery finansowe. Nergal wczoraj powiedział chwaląc Hołownie że " satanista będzie szanował katolika który wyznaje poglądy ekumeniczne który buduje mosty" . Iście zastanawiające Ani zaborcy, ani okupanci nie zatrzymali nigdy pielgrzymki ! PIS tego dokonał https://image-media.gloria.tv/placidus/c/37j9h1mdlhfji2gn8sr986nvzkjtisbqtg5w9w8.jpg
Robert2020.05.25 19:08
Lechu Keller, vel kretynie, czy.... "durny geju..."....! OTÓŻ TO WIELKI BŁĄD! MYLISZ SIĘ! RYJ TO TY MASZ, W DODATKU NIEWYPARZONY! A NIE TERLECKI, GDYŻ TO TAKI JEGO WYRAZ TWARZY! ON NIE KRZYWDZI NIKOGO! TY NATOMIAST MASZ WYRAZ 100 RAZY GORSZY, TAK JAK PO PRZEPICIU, PSYCHOTROPACH I PEDALENIU DZIECI....! WIĘC LEPIEJ BYĆ TERLECKIM, NIŻ PEDZIEM NISZCZĄCYM DZIECI! NAWET Z DOPŁATĄ NIECHCIAŁBYM TOBĄ BYĆ, ANI NA CIEBIE PATRZEĆ, NA STAREGO, OBLEŚNEGO I ŁYSEGO ZBOCZEŃCA !
AAAtomek2020.05.26 7:53
Ty to jesteś zdrowo popierd....ny, i tak codziennie z tymi postami o kellerze. Jestes taki od urodzenia czy masz traumę po przeżyciach z proboszczem?
Andy Semicki Rabin2020.05.25 18:55
Czaskoski nie zdąży zebrać podpisów! Ale jaja! Ale jestem pewien, że PiS coś dobrowolnie dorzuci - albo trochę czasu, albo podpisów. Gwarantuję, że nie da tak zechnąć politycznie ostatniej nadziei partnerów z rozmów w Magdalence.
Dam2020.05.25 17:39
Na szybko to już PIS robił uchwały, np. o SN, którą musiał nowelizować 5 razy. Albo "tarczę", której wychodzi już 4ta wersja, mimo, ze większość państw zakończyła na 1szej. Lepiej zrobić coś dłużej, a porządnie, niż szybko i kiepsko.
Seks pokazy randki2020.05.25 16:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Paweł2020.05.25 19:22
Alfonsie. Lechu Kellerze ! Przestań rżnąc głupa! Przecież wiadomo,że ty to piszesz te anonsy randkowe! To nie portal randkowy! Za reklamę się płaci! A ty nie zapłaciłeś! Widać to! Jesteś starcem i już nie pamiętasz nawet co pisałeś! Sutenerze! UWAŻAJ ! Chwaliłeś się dość niedawno, że to są twoje wpisy, że jesteś teraz alfonsem! Bo jesteś już chorym, masz chemoroidy i prostatę! Więc z czegoś trzeba żyć! Racja, masz małą pewnie emeryturę, tak? Obcięli ci SB-ku. Super! To bardzo zasłużenie!
ladychapel2020.05.25 16:16
Poczytajcie sobie o tym jak Kora go wspominala... Wprowadzil ja w annaly twardego sexu...
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 15:51
Ryj Terleckiego powinien być ostrzeżeniem na dopalaczach i butaprenie o ich szkodliwości!
Hila2020.05.25 15:59
Niestety kretyn to ty i jeszcze idiota.
Krzysztof 2020.05.25 15:47
Narkoman ma rację.Senat do roboty i podpisywać ustawę.