Co z senatorami, którzy obronili Koguta? List Kaczyńskiego    - zdjęcie
25.01.18, 17:13zdj. screen TVP Info

Co z senatorami, którzy obronili Koguta? List Kaczyńskiego

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wystosował list do polityków swojej partii. Chodzi o głosowanie senatorów PiS w sprawie Stanisława Koguta. 

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu w tajnym głosowaniu Senat zdecydował się na odrzucenie wniosku prokuratury o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie polityka PiS, Stanisława Koguta. Przeciwko zatrzymaniu parlamentarzysty zagłosowało 37 senatorów, natomiast za opowiedziało się 37. Aż 19 senatorów wstrzymało się od głosu, 

"Przedstawiciele naszej formacji odmówili potraktowania jednego ze swoich członków jak zwykłego obywatela RP"-napisał prezes PiS, Jarosław Kaczyński w liście do polityków ugrupowania. Pełna treść pisma została opublikowana na oficjalnym facebookowym profilu Prawa i Sprawiedliwości. Lider partii rządzącej informuje w liście, że władze PiS podejmą działania w kierunku zmian regulaminu Senatu, jak również zmian w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem. Były premier zapowiedział, że w następnych wyborach do parlamentu z list PiS kandydować będą wyłącznie politycy, którzy podpiszą jednoznaczą deklarację dotyczącą korzystania z immunitetu, aby nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne.

yenn/Facebook, Fronda.pl