Co z feriami? Ekspert liczy na zmianę decyzji rządu - zdjęcie
25.11.20, 08:30Fot. via Pixabay - Bru-nO

Co z feriami? Ekspert liczy na zmianę decyzji rządu

6

Czy rząd zmieni decyzję w kwestii organizacji przyszłorocznych ferii szkolnych? Taką nadzieję ma prof. Magdalena Marczyńska, która jest specjalistką chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Jej zdaniem najkorzystniejsze byłoby rozciągnięcie ferii na trzy miesiące, od stycznia do marca włącznie.

Doradzająca rządowi w ramach działalności Rady Medycznej prof. Marczyńska zaznacza:

Stanowisko całej Rady jest takie, że warto się nad tym jeszcze raz zastanowić i wypracować lepsze rozwiązanie. Moim zdaniem ferie trzeba możliwie rozciągnąć w czasie”.

Wskazała również:

Może także zmniejszyć liczbę dostępnych w hotelach miejsc. To sprawi, że nie będzie tłumów, a wypoczynek zimowy na świeżym powietrzu jest dla rodzin konieczny. Edukacja zdalna przedłużona na cały grudzień, a później dodatkowo kolejne dwa tygodnie w zamknięciu w domach to rozwiązanie, które będzie miało — także z psychologicznego punktu widzenia — bardzo złe konsekwencje”.

Jej zdaniem jeśli rząd decyzji nie zmieni, ludzie i tak nie wytrzymają i zaczną wyjeżdżać, szukając wcześniej miejsca do odpoczynku u rodzin czy znajomych. Dodała:

Będziemy namawiali rząd do zmiany stanowiska. Już wczoraj przekazaliśmy swoją opinię w tej sprawie do Ministra Zdrowia i mamy nadzieję, że nasz głos zostanie wysłuchany”.

Zdaniem ekspert w grudniu też mogłaby zostać wznowiona nauka w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Podkreśliła, że dzieci nie stanowią głównego źródła zakażeń.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.11.25 11:57
No właśnie to jest wyjątkowo dziwna sprawa. Tu stan epidemii wręcz domaga się jak największego rozdzielenia ludzi, a z drugiej strony ferie w jednym terminie dla całej Polski? Kiedy już od dawna były rozbijane, właśnie po to, żeby nie koncentrować wszystkich? Bez edemii można było mieć zdrowy rozsądek, a teraz zabrakło?
Anonim2020.11.25 9:19
Independent Trader: Wielki reset ma zniszczyć kapitał. Ma być dwóch pracodawców - korporacje i rządy ............. https://www.youtube.com/watch?v=5AZ8LJ1nysw
Anonim2020.11.25 9:14
oszustwo skorumpowanej medycyny i polityków
Michał Jan2020.11.25 9:01
Specjaliści od gotowania na gazie wymyślili, żeby ferie międzysemetralne zrobić zaraz po świątecznych, żeby przedłużyć sztucznie czas, gdy nie ma lekcji w klasie. Otóż z całym powodzeniem można zrobić ferie świąteczne, dwa tygodnie lekcji on-line i wrócić do szkoły. A ferie międzysemestralne zrobić nieco póżniej, np. luty-marzec, kiedy będzie jakaś szansa na zrobienie ich nie na zasadzie "Ferii Domowych", tylko w taki sposób, że dzieciarnia i młodzież choć trochę wywczasów i ruchu zażyje.
ryszard2020.11.25 9:00
To nie decyzja tylko sabotaż (skoncentrować ferie w JEDNYM terminie a następnie otworzyć stoki !!!).
Michał Jan2020.11.25 8:57
Rząd słucha się "ekspertów", którzy są tylko pijarowcami po wyższej szkole gotowania na gazie i jedyne, co potrafią, to wymyślać nazwy - "Narodowa Kwarantanna", czy "100 dni solidarności".