04.02.16, 08:19

Co z brytyjskimi zasiłkami dla imigrantów z UE? Premier Szydło w Wielkiej Brytanii, Cameron w piątek w Polsce

Szefowa rządu wczoraj spotkała się z brytyjską Polonią, a dzisiaj będzie reprezentować nasz kraj na konferencji darczyńców dla Syrii "Supporting Syria and the region". Wizyta Szydło w Wielkiej Brytanii zakończy się dzisiaj wieczorem. Jutro do Polski przyjedzie brytyjski premier David Cameron.

Wczoraj wieczorem szefowa rządu spotkała się z polskimi emigrantami w Londynie. W Wielkiej Brytanii żyje około miliona Polaków.

Dzisiaj premier weźmie udział w londyńskiej konferencji państw-darczyńców na rzecz Syrii „Supporting Syria and the region”. Współgospodarzami wydarzenia są Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy, Kuwejt i ONZ. Jednym celów konferencji jest zgromadzenie środków finansowych, które zaspokoją najpilniejsze potrzeby w ramach apelu humanitarnego ONZ na rzecz Syrii.

W piątek do Warszawy przyjedzie premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Polityk spotka się z premier Beatą Szydło oraz jak podano nieoficjalnie z prezes PiS Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmów będą przede wszystkim plany ograniczenia wypłat brytyjskich zasiłków dla imigrantów z UE.

To druga wizyta Camerona w Polsce w tak krótkim czasie. W grudniu ubiegłego roku brytyjski premier spotkał się z Beatą Szydło oraz prezydentem Andrzejem Dudą, aby omówić propozycję reform, jakie Wielka Brytania proponuje Unii Europejskiej

bg/telewizjarepublika.pl/premier.gov.pl

Komentarze

anonim2016.02.4 11:00
W Telegraf pisza od rana ze juz zalatwione: "Cameron wins key support from Poland for "emergency brake" reforms". I nie bedzie ani zasilkow dla Polakow ani baz Nato w Polsce.
anonim2016.02.4 13:02
Do przewidzenia. UE musi coś Cameronowi dać bo inaczej GB wystąpi i się rozpadnie. A to akurat nie jest w interesie wszystkich.
anonim2016.02.4 14:00
Jak to co? UK za przykładem Polski powinna wyrzucić wszystkich Polaków bo to złodzieje i pijacy