Co się naprawdę stało 4 VI 1989? Magazyn Anity Gargas - zdjęcie
30.05.19, 10:20

Co się naprawdę stało 4 VI 1989? Magazyn Anity Gargas

7

Tajemnice 4 czerwca 1989, czyli co wydarzyło się między I i II turą wyborów do sejmu kontraktowego? Z jakimi poleceniami w noc powyborczą rozesłano posłańców na motocyklach do komisji wyborczych? Z jaką propozycją udali się do Kiszczaka Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek natychmiast po opublikowaniu wyników I tury wyborów? Jakimi metodami – m.in. przy pomocy ambasadora USA - nakłaniano parlamentarzystów opozycji solidarnościowej, by w głosowaniu na prezydenta PRL poparli komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego? Komu miała służyć lista tajnych współpracowników bezpieki, tzw. lista Dankowskiego? Manipulacje wyborcze, czyli jak po wyborach 4 czerwca część opozycji solidarnościowej układała się z komunistyczną władzą. „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:20 w TVP1.

 

Komentarze (7):

Petro2019.05.30 17:19
Zaledwie parę parę rzeczy w historii nam się naprawdę udały : bitwa pod Grunwaldem odsiecz Wiednia Bitwa Warszawska i transformacja . Zawsze można się przyczepić - ale nic nie zwalnia nas od myślenia .
TegoGargasNiePowie2019.05.30 12:47
Komentarz sprzed lat: "W obradach Okrągłego Stołu uczestniczyło 55 osób – wyselekcjonowanych przez Kiszczaka - w tym w/g informacji podanej przez Mikołaja Kozakiewicza na stronie 131 w jego książce "Bylem marszałkiem kontraktowego" – tylko 8 osób pochodzenia polskiego które zresztą nie miały wiele do powiedzenia. Koszerni podzielili role miedzy siebie i graja od 26 lat. To Żydzi przy okrągłym stole postawili grubą kreskę aby sprawcy mordów i prześladowań Polaków nie byli ścigani ale chronieni.i mogli uwłaszczać się na majątku narodu .To w stanie wojennym powołano Trybunał Konstytucyjny w celu obrony nielegalnego Stanu Wojennego . Żydzi z polskim obywatelstwem napisali nam tą chwiejną konstytucje , tylko oni teraz umieją interpretować konstytucje w taki sposób aby dany paragraf dopasować do własnych potrzeb."
Alojzy Cedzido 2019.05.30 13:42
Pewno ,że nie powie . Nie będzie oskarżała Bogu ducha winnych Polakow ,którym TVN-y , Polsaty i inne ,,ważne " publikatory " popaprały w głowach. " Na jesieni bądzie szansa wybrać taką iloś posów , aby majac odpowiednią ilość głosow , mogli uchwalić dobrą KONSTYTUCJĘ. Dobra a nie partyjną
max2019.05.30 12:35
Ambasada USA jedynie realizowała polecenia Georga Busha seniora, który usilnie zabiegał o to, aby Jaruzelski został prezydentem. Od lipca 1989 roku prezydentem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wybranym przez Zgromadzenie Narodowe był Wojciech Jaruzelski, zgodnie z życzeniem Busha, jednym głosem przeszedł w wyborach. To był ostatni prezydent PRL-u. Później się okazało, że był generałem, który w opinii sądu był twórcą nielegalnej grupy zbrojnej, która łamiąc Konstytucję, wprowadziła na terenie kraju stan wojenny. Doprowadził on do śmierci dziesiątków osób, internowań, sadystycznych zachowań wojska i zomo. Mimo wyroku sądu, mówiącym o nielegalnej grupie zbrojnej, próbuje się obchodzić rocznicę okrągłego stołu, który stworzyli generałowie z tej nielegalnej grupy zbrojnej.
Mirek2019.05.30 11:48
Uważam że dzień 4 czerwca powinien być ogłoszony DNIEM ZŁODZIEJA na pamiątke wyborów 4 czerwca 1989 roku . Od tej pory zaczęło się złodziejstwo majątku narodowego na niespotykana skalę . Było to ZŁODZIEJSTWO W IMIENIU PRAWA .
ZnanyPowieściopisarzJanOborniak2019.05.30 11:32
No proszę, 30 lat minęło a ambasada USA nadal dyryguje dawnymi ludźmi "Solidarności". A o tym że parę miesięcy wcześniej, pewien Lech (nie mylić z Bolkiem) pił wódkę z Kiszczakiem w Magdalence też warto wspomnieć.
Alojzy Cedzido 2019.05.30 10:51
Pewno znów dowiemu się o motywach ,,uwielbienia " dla pożniejszego Noblisty .przez dzisiejszych totalnych .. Dużo się może zmienic po 26.V.2019 . Może , ale nie musi . Bo Europa , a może i świat , , dr . Cenckiewiczowi nie bardzo chce wierzyć .