Co dzieje się w biurze prasowym abp. Jędraszewskiego? Jest komunikat kurii - zdjęcie
21.09.19, 16:19(fot. flickr/Joanna Adamik/archidiecezja krakowska)

Co dzieje się w biurze prasowym abp. Jędraszewskiego? Jest komunikat kurii

32

Media obiegła informacja o tym, że abp Marek Jędraszewski zwolnił całe biuro prasowe. Joanna Adamik od trzech lat kierowała biurem. "Zapytałam, czy ksiądz arcybiskup ma nam coś do przekazania, czy spotka się z nami. Ksiądz ekonom powiedział, że miał tylko przekazać tę informację. Nic więcej nie wiem, ksiądz arcybiskup się z nami nie spotkał." - mówi wirtualnej polsce. Jest oficjalny komunikat archidiecezji krakowskiej w tej sprawie.

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami na temat zmian personalnych w Biurze Prasowym Archidiecezji Krakowskiej, Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje, że podjęte działania dotyczą zakończenia współpracy jedynie z koordynatorem Biura, panią Joanną Adamik, i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są osobami niezamężnymi.

Należy zaznaczyć, że pani Joanna Adamik w dniu 10 sierpnia br. w piśmie skierowanym na ręce Księdza Arcybiskupa stwierdziła, m.in.: „(…) wyrażając szczerą wdzięczność za ostatnie lata i miesiące pracy i służby dla Księdza Arcybiskupa, także za wszystkie gesty i słowa osobistej życzliwości wobec mnie i moich bliskich, proszę o zwolnienie mnie z obowiązków”. Ta prośba została ostatecznie przyjęta w dniu 19 bm., przy zachowaniu umownego (miesięcznego) trybu wypowiedzenia i wynagrodzenia, pomimo rezygnacji ze świadczenia pracy.

Natomiast dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej." - czytamy

 

bz/diecezja.pl


Komentarze (32):

M.2019.09.21 21:29
"Jędraszewski wydało oświadczenie, że przecież nic się nie stało bo zwolnił te, które nie miały mężów (choć miały adoptowane dzieci), czyli jedyne żywicielki rodziny, a zostawił te, które mają mężów z drugim źródłem dochodu. " S-C-I-E-R-W-O
:)2019.09.21 20:34
Jako antyklerykał mam wielki problem z arcybiskupem. Z jednej strony uważam, że społecznie wyrządza wiele zła. Z drugiej jest wymarzonym arcybiskupem ponieważ uosabia to wszystko co myślę na temat kk, a jego zachowania kościół niszczą :)
człowiek2019.10.18 19:25
biedaku, nie rozumiesz, że walka o Twoją duszę trwa?! Ty się nie doszukuj grzechów w KK, bo tworzą go ludzie, tacy jak Ty i ja, Ty szukaj pojednania z Bogiem, nim będzie za późno! Pojednanie znajdziesz w konfesjonale - moja życzliwa podpowiedź.
Stan2019.09.21 18:21
Widzę, że ludzie nie rozumieją, co czytają. Aż tak źle jest z edukacją? A może czytają tylko nagłówki, bo uprawiają propagandę, z góry wiedząc, co maja napisać. Bardzo dobrze zrobił abp., gonić czerwoną zarazę - najpierw napisała wypowiedzenie, a gdy zostało przyjęte - pobiegła do lewactwa na skargę! Gonić V kolumnę z Kościoła!!!
katolik2019.09.21 18:03
Czy ludzie dzisiaj musza robić publicznie szopkę.Czy gdyby nie był to Arcybiskup o prywatny przedsiebiorca też z chęcią pokazałyby się medialnie.Taka była decyzja Arcybiskupa i koniec.Arcybiskup ma prawo stworzyć ,jeśli chce nowy zespół ,być może bardziej odpowiadający jego wymaganiom,czy zadaniom,wizji biura reprezentującego Kurię. ma prawo stworzyć własny zespół
Niejestemrobotem2019.09.21 18:39
Ależ oczywiście, że ma prawo. Tylko, czasem niektórzy myślą, że od instytucji takiej jak kościół można oczekiwać, że zachowa się lepiej niż musi. Że np. zatrudni ludzi na umowę o pracę, a nie śmieciówki (tu akurat ciekawe, czy sąd pracy nie uznałby, że taka forma zatrudnienia jednak była niewłaściwa i nie ukarałby pracodawcy), że nie zwolni bez powodu, że będzie wspierał swoich ludzi itd. Ci ludzie po prostu myślą, że kościół to coś więcej niż zwykła korporacja, która ma na celu zarabiać pieniądze. Głupie myślenie, co nie?
Iza2019.09.21 19:09
Nawet arcybiskup nie jest ponad prawem. Zwolnienie kobiet, bo nie mają męża jest dyskryminacją ze względu na stan rodzinny. A tego zakazuje Konstytucja i prawo pracy. Nie wiem jak "Ewangelia", ale do prawa pracy to ona nie odnosi się. Skoro arcybiskup zatrudnia, to robi to w oparciu o prawo pracy i nie może zwalniać z powodu braku męża. Nie ma prawa ingerować w życie prywatne pracownika, tego też zakazuje prawo pracy i Konstytucja.
...2019.09.21 20:32
Gdyby nie był to arcybiskup nie byłoby to tak szokujące. Od arcybiskupa, który regularnie mówi o moralności i etyce oczekuje się więcej. Zasłanianie się, że to legalne nie zmienia faktu, że jednak jest podłe, gdy zwalnia się kogoś smsem. Chciałbym też zauważyć, że panie pracowały na śmieciówkach, co też nienajlepiej świadczy o ich pracodawcy.
Iza2019.09.21 20:37
To nie jest legalne,ale sprzeczne z Konstytucją i prawem pracy. Jędraszewski zwolnił kobiety, bo nie są mężatkami. Prawo pracy i Konstytucja zabraniają dyskryminacji ze względów osobistych. Nie postawił im zarzutów niedopełnienia obowiązków, zwolnił je, bo są matkami adopcyjnymi bez męża. Zwykła podłość i dyskryminacja. Powinien zapłacić wielkie odszkodowanie paniom.
magister elegantiarum 2019.09.21 17:46
Kuria wykazała ogromną delikatność i kulturę. Zwolniono zgodnie z ustaleniami umowy nie podając powodów. Podobni delikatnie się postępuje wydalając np kleryka z seminarium lub z zakonu. Dziękuje się i tyle. Nikt wtedy nie ogłasza: poziom intelektualny - tragiczny, albo "orientacja sek.." - patologiczna, albo kultura i słownictwo - karczemno/meliniarskie, albo to i owo. Mówią: Dziękujemy, życzymy powodzenia na innej drodze życia.
Anima2019.10.18 19:23
Pani Joanna sama poprosiła o zwolnienie - tak podają media, więc nie wiem o co ten szum.
ZanimTymuśZostaniePapieżemMusiŻrećFrykasy2019.09.21 17:45
Arcy-pierdzioch zwalnia kobiety z rodzinami, żeby dać te 3 etaty Tymkowi Szydło. Ten urlopujący się leniuch musi przecież mieć forsę na życie pasożyta bez konkretnego zawodu i pożytecznych umiejętności.
Andrzej Malik2019.09.21 17:36
Rozumiem że szukamy zatrudnienia dla synowej Beci, czyli konkubiny syna Tymoteusza?
andrzejhahn - die eine kleine jüdische läuse2019.09.21 17:29
𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 die eine kleine jüdische läuse 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 za stary nawet na mydło 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 cuchnący moczem znudzony kibucem gudłaj
diecezjanin2019.09.21 17:24
Jedna z tych pań taka oddana "Ojcu", a jak zgodnie z umową podziękowano jej - poleciała do wrogich ośrodków i "nadaje" i "żółć" wylewa. Widocznie abp zorientował się jakie ona "życzliwe" i lojalne.
...2019.09.21 20:30
Wiadomo, że powinna jak każda dobra katoliczka z pokorą zebrać baty o mężczyzny - w tym wypadku biskupa, który wykopał ją przy pomocy smsa.
senior-katolik2019.09.21 17:17
A czy ktoś sie zastanawiał na taką ewentualnością: któraś z tych pań pracował nie tylko dla abpa ale i dla "innych redakcji" a na to żaden pracodawca nie może pozwolić.
acb2019.09.21 18:17
To raczej nie jest ewentualność, widać co to za ziółko - prosi o zwolnienie, potem w wp mówi że nagle dostała wypowiedzenie.
andrzejhahn32019.09.21 17:15
jedraszewski ty nierobie koscielny i pasozycie spoleczny..................sram tobie do ryja
Inka2019.09.22 17:26
A skąd Ty bierzesz tyle tego srania,bo "Srasz " na wszystko i na wszystkich?
Iza2019.09.21 17:12
Dwie zwolnione panie mają adoptowane dzieci. Zostały zwolnione , bo nie mają mężów. Podłość kurii nie zna granic. Obrona życia w pełnej krasie - zwolnić matki adopcyjne- kobiety, które wychowują i dają bezpieczny kochający dom nieswoim dzieciom. Jędraszewski to drań. W kodeksie pracy obowiązuje całkowity zakaz dyskryminacji. Zwolnienie kobiet, bo mają adoptowane dzieci, a nie są mężatkami jest dyskryminacją. W sądzie pracy wygrają.
Stan2019.09.21 18:14
Skąd taka wiedza? Czytasz i nie rozumiesz? Przecież te dwie kobiety mają mężów. Może mi powiesz w jaki sposób samotna kobieta adoptowała dzieci?
Iza2019.09.21 19:03
Te co mają mężów zostały, zwolniono kobiety niezamężne. Jest możliwa adopcja dzieci przez samotną kobietę
basetla2019.09.21 18:56
Jeśli samotna kobieta wychowuje adoptowane dziecko, to nie może dać mu bezpiecznego domu, bo tam nie ma ojca.
Iza2019.09.21 19:04
Większość przypadków przemocy domowej to sprawka ojców. Bezpieczny dom może być bez ojca.
leszczyna2019.09.22 17:33
A jak wdowa samotnie wychowuje naturalne swoje dziecko, to może mu dać bezpieczny dom czy może trzeba jej dziecko odebrać? Do braku ojca kuria dorzuciła adopcyjnym matkom brak pracy i dochodu. Dobrze kuria zrobiła?
bezlitosny internauta2019.09.21 16:32
„jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny” Kodeks pracy art.18: § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.
tomasz2019.09.21 16:52
bezlitosny internauta chyba zupełnie nie zrozumiał o co chodzi. Tak to jest jeśli chce się być bezlitosnym zamiast rozumnym.
Iza2019.09.21 17:11
Obowiązuje zakaz dyskryminacji. Dwie zwolnione panie mają adoptowane dzieci. Zostały zwolnione , bo nie mają mężów. Podłość kurii nie zna granic. Obrona życia w pełnej krasie - zwolnić matki adopcyjne- kobiety, które wychowują i dają bezpieczny kochający dom nieswoim dzieciom. Jędraszewski to drań.
gall anonim2019.10.18 19:22
Rodzina pani J.A. znana jest od pokoleń w miejscu, skąd ta pani pochodzi i gdzie nadal mieszka i nie ma dobrej opinii, niestety. W Kurii - nadal moim zdaniem, powinny pracować osoby mające jako takie chociaż morale, a wartości katolickie przynajmniej respektujące. Jakieś prawa chyba jeszcze my, katolicy mamy w tym kraju?!
M..2019.09.21 18:13
Przecież wyrażnie jest napisane że nadal są pracownicami. Naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem.
bezlitosny internauta2019.09.21 18:28
Czytaj ze zrozumieniem, przecież wyraźnie jest napisane, że zostały zwolnione dlatego że nie mają mężów.