Chrystus: Przyszedłem ogień rzucić na ziemię... - zdjęcie
24.10.19, 08:45fot. Michael Lehenbauer, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Chrystus: Przyszedłem ogień rzucić na ziemię...

6

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian (Rz 6, 19-23)

Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia.

Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć.

Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego – życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana – to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.


Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 12, 49-53)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

Komentarze (6):

c2019.10.24 19:02
Nie chrzest, a zanurzenie , tak jest w manuskryptach. KK sobie dużo pozmieniał w Bibli tłumaczonej na swoja modłę. Nie potrzeba też żadnych posredników w postaci księzy, nie ma także czyśćca, spowiedz nie potrzebna, jedynie do Jeszu Chrystusa można modłić się jak i do samego Boga. KK to fałszywa doktryna oparta na bogactwie i posadach. Jeżdżą samochodami bardzo drogimi, posiadają rozbudowaną niesamowicię strukturę, mnóstwo kasy, wyprawy krzyżowe, palenie na stosach itd itp Katolicy przejżyjcie na oczy!!!!
Katolik2019.10.25 17:04
Oj biedny Protestancie, swojego wyznania nie znasz a Katolicyzm chcesz objaśniać. Kościół Św. Kapłaństwo, Eucharystię, Sakrament Pokuty (spowiedź), ustanowił sam Jezus Chrystus. Poczytaj Biblię jak tego nie wiesz, nawet w tej waszej to znajdziesz. Powiedz mi czy ty wiesz że Protestanci nie tylko nie uznają żadnego sakramentu poza chrztem, nie uznają również swojej grzeszności i dodatku Jezusa uznają za jedynego grzesznika- uzasadniając że tylko on miał pełną świadomość i wolną wolę. Czy większość Protestantów a szczególnie tych neo protestantów wie o tym ?
zych.2019.10.24 17:11
Do narodzin Chrystusa były wojny pomiędzy państwami.Zjawił się chrystus,bóg,chrześcijaństwo,KK i dalej są wojny.
alcapone2019.10.24 13:00
Jeśli chodzi o ten drugi fragment to tam w oryginale nie ma akapitu po pierwszym zdaniu. Co za ciekawa pomyłka. Dzisiaj w radio słyszałem wyjaśnienie tego tekstu że to jest ogień miłości. Cały kontekst wskazuje ewidentnie że jest nonsensowne wyjaśnienie. To ogień który pali. Takie dziwne, wbrew logice wyjaśnienia słów Pisma Świętego czasami wyłapuję i mocno się dziwię. Gdy Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu najpierw rozum odbiera. Przy takich dziwacznych interpretacjach to nic tylko położyć głowę na pieniek i czekać aż ci spece od LGBT go odrąbią.
leszczyna2019.10.25 11:33
Jezus był niedoszłym czy nieskutecznym podpalaczem?
Katolik2019.10.24 10:54
To znaczy żeby już powstał Kościół Chrystusowy i oświeciło nas Światło Ducha Świętego utożsamianego z płonącymi językami, który napełnia nas ogniem wiary i miłości. Jezus wielokrotnie mówi że płonie z miłości i ogień miłości płonie w jego wnętrznościach. Powstanie Nowego Kościoła Chrystusowego na podwalinach Mojżeszowego Prawa religii żydowskiej musiało przynieść rozłam to zrozumiałe i Jezus to wiedział ale ten Boży plan zapowiedział sam Bóg przy wygnaniu z raju i przepowiadali go przez wieki prorocy.