Chiny. Wszystkie transakcje w kryptowalutach uzane za nielegalne - zdjęcie
24.09.21, 17:32fot. pixabay.com

Chiny. Wszystkie transakcje w kryptowalutach uzane za nielegalne

4

Jak informuje agencja AFP, Ludowy Bank Chin w najnowszym opublikowanym komunikacie poinformował, że że jakiekolwiek transakcje związane z kryptowalutami nadal są nielegalne i będą w Państwie Środa zwalczane.

Oświadczenie to spowodowało gwałtowny spadek cen wszystkich kryptowalut, a wartość Bitcoina przez chwilę spadła aż o 14 proc.. Wartość całego rynku kryptowalut obniżyła się o 150 mld dolarów.

„W ostatnim czasie doszło do wzrostu liczby transakcji spekulacyjnych, co godzi w porządek gospodarczy i finansowy, wspiera nielegalne i kryminalne działania, takie jak hazard, nielegalne zbiórki pieniędzy, oszustwa, piramidy finansowe czy pranie pieniędzy” – czytamy w oświadczeniu Ludowego Banku Chin z 15 września, które dopiero dziś zostało ujawnione.

Wirtualne waluty, takie jak Bitcoin, Ether czy Teda, nie mają takiego samego statusu jak legalna waluta – są nielegalne i nie powinny być wykorzystywane jako waluta” – czytamy dalej.

mp/money.pl/bankier.pl

Komentarze (4):

gość2021.09.25 5:40
Czyżby Środa dorobiła się już własnego państwa??
Tow. Aldon matis89 zaprasza2021.09.24 18:53
Towarzysze chórem, razem ze mną i z entuzjazmem komsomolca! ☭☭☭☭☭☭☭ ... Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
Aldona2021.09.24 18:28
Wreszcie ktoś się połapał w tych semickich oszustwach walutowych na wielką skalę, czas wziąć się za Giełdy.
matis892021.09.24 17:47
Bo w państwie bezgotówkowym Antychrysta do Znamienia Bestii ma być jedna rządowa cyfrowa waluta pod kontrolą Nowego Ładu NWO. Nie będzie żadnych niezależnych od polityków i banków walut. Dlatego politycy już przejmują ten rynek. Nie likwidują tylko przejmują i centralizują.