Jak dowiedziała się PAP na polecenie prokuratury funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 7 osób mających związek z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi oraz budowlanymi w miejscowości Stobnica.

Chodzi o słynną już budowlę na ternie chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Zatrzymania związane są ze śledztwem dotyczącym realizacji tej nielegalnej inwestycji, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Jakiś czas temu pojawiły się podejrzenia, że za tą budową stoi rodzina Kulczyków, na co odpowiedział na antenie radia TOK FM Jarosław Sroka z Kulczyk Investments:

- Nie mamy z inwestycją w Puszczy Noteckiej nic wspólnego, tak jak nie mamy nic wspólnego ze sprowadzeniem pytona nad Wisłę

Prokuratura zarzuca podejrzanym m.in. przestępstwa urzędnicze, a w tym nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko ochronie środowiska naturalnego.

O tym zamku na Facebooku pisała grupa eksplorująca trudno dostępne budynki z Wielkopolski. Ekipy Urbex Team Poznań, a następnie Heksa Urbex były wewnątrz tego obiektu dwa razy. Nie chcą oni jednak zdradzać swoich imion, bo "obawiają się pewnych nieprzyjemności".

mp/pap/facebook