02.10.19, 08:40Fot. CBA.gov.pl

Cela Plus: Wyłudzenia z NFZ. Psychiatra w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwo dotyczące działania na terenie Krakowa zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z lekarzy i farmaceutów. Grupa na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów wyłudzała pieniądze znacznej wartości z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej sprawy został zatrzymany przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA psychiatra pracujący w kieleckim Domu Pomocy Społecznej.

Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w latach 2011 – 2015 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Jak ustalono w toku śledztwa lekarz wystawił recepty, w tym na osoby nieżyjące oraz pacjentów DPS-u. ,,Współpracował” w tym zakresie z okolicznymi aptekami, które fikcyjnie realizowały sprzedaż leków, a w ten sposób wyłudzały pieniądze z NFZ. Leki przepisane na pacjentów DPS-u nigdy do nich nie trafiły, ponieważ faktycznie nigdy nie były im zaordynowane.

Jest to czwarta osoba zatrzymana do tego śledztwa.

cba.gov.pl

Komentarze

OZ2019.10.2 10:05
Niebezpieczne sprawy biegłych sądowych psychiatrów dotyczą wydawanych przez nich opinii w sprawach spadkowych będących podstawą do przejmowania dorobku życia zmarłych Polaków.
baba2019.10.2 9:15
No i wszystko jasne. Pieniądze na zdrowie są tylko nie w tych rękach.