Cela Plus: Ogromna plantacja marihuany w pieczarkarni. Akcja CBŚP - zdjęcie
27.09.19, 08:35Fot. cbsp.policja.pl

Cela Plus: Ogromna plantacja marihuany w pieczarkarni. Akcja CBŚP

6

Policjanci z CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym 1280 krzaków. Z takiej ilości można by uzyskać co najmniej 384 kg gotowego narkotyku wartego w hurcie ponad 6 mln zł. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli także 30 kg marihuany, paralizator i broń. Zatrzymanemu 39-letniemu Krzysztofowi O. w wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. uprawy i obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu we Wrocławiu ustalili, że na terenie powiatu bolesławieckiego znajduje się plantacja konopi. Wszystko wskazywało na to, że w pomieszczeniach, gdzie powinna znajdować się uprawa pieczarek - mieści się nielegalna plantacja. Podczas akcji policjanci nie mieli wątpliwości, gdzie znajduje się miejsce uprawy, ponieważ zdradził je charakterystyczny zapach konopi indyjskich wydobywający się z budynku. Jak się okazało cały obiekt był też objęty monitoringiem.

Do sprawy zatrzymano 39-letniego Krzysztofa O. Zanim policjanci weszli do hali, mężczyzna żądał „nakazu przeszukania”, prawdopodobnie próbował w ten sposób uniemożliwić przeszukanie budynku. Jego nerwowe zachowanie tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. W jednym z pomieszczeń hali funkcjonariusze odkryli rosnące krzewy. Po dokładnym ich zliczeniu okazało się, że jest to 1280 sztuk krzaków konopi indyjskich. Z takiej ilości roślin można by uzyskać co najmniej 384 kg gotowego narkotyku, wartego ponad 6 mln zł. W pomieszczeniach biurowych funkcjonariusze odkryli worki foliowe, a w nich 30 kg gotowej już marihuany, wartej 480 tys. zł. Dodatkowo podczas przeszukania kolejnego lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli paralizator, a nawet broń.

Zatrzymany Krzysztof O. został doprowadzony do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące uprawy i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających oraz posiadania broni.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy we Wrocławiu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na trzy miesiące.

Śledczy teraz wyjaśniają m.in. gdzie miały trafić narkotyki, kto może być zamieszany w ten proceder oraz od kiedy działała plantacja.

Policja.pl

Komentarze (6):

anonim2019.09.30 18:58
Głosujcie na Konfederację, a skończą się takie problemy. Marihuana będzie legalna.
JONASIK2019.09.27 14:43
art. 220 k.p.k.: § 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone. § 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. W tym przypadku nie było sytuacji "nie cierpiących zwłoki", nikt nikogo nie mordował, a i krzaki konopii nigdzie się nie wybierały. Kolejny przykład na pisiowe państwo bezprawia.
Regmunda2019.09.27 9:07
Jakże to! Pan O. w kościele zawsze w pierwszej ławce jako przyzwoity rzymski katolik. Jak to w swoim chrześcijańskim sumieniu mógł pogodzić to co czyni z tym co powinien czynić?
Czasem pyknę2019.09.27 9:26
On krystaliczny jest! W sumie to mu się to przecież należało! A poza tym jasne jest że cała akcja to prowokacja totalnych. Przypomnijmy, że za czasów koalicji PO-PSL to ..... itd.
Czasem pyknę2019.09.27 9:04
Ano szkoda, zawsze wpłynie to na lekki wzrost cen na rynku.
anonim2019.09.27 8:44
Podejrzany zadzwoni do Banasia i szybko okaże się, że to jednak były pieczarki.