Cela plus: Ile jest cukru w cukrze - odpowiedzą zza krat - zdjęcie
19.06.19, 08:13(fot. policja.pl)

Cela plus: Ile jest cukru w cukrze - odpowiedzą zza krat

1

Były poseł Ligi Polskich Rodzin Grzegorz G. był jednym z hersztów gangu, który dokonywał oszustw na cukrze. Zorganizowana grupa przestępcza miała sprzedawać cukier przemysłowy jako spożywczy. O sprawie informuje portal TVP INFO.

Zdaniem prokuratury Grzegorz G., były poseł Ligi Polskich Rodzin, był jednym z hersztów zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw na cukrze. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 13 osób. Przeszukali 48 domów, firm, biur i posesji na terenie Polski.

Została także zabezpieczona dokumentacja z ostatnich kilku lat w Krajowej Spółce Cukrowej.

- Z ustaleń śledczych wynika, że rozbitą grupą kierowało trzech mężczyzn. Jednym z nich miał być Grzegorz G., były poseł Ligi Polskich Rodzin. Zdaniem prokuratury był on najważniejszym z hersztów, ponieważ miał rozległe kontakty wśród producentów cukru. W czasie śledztwa okazało się, że były poseł jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez jeden z sądów rejonowych. Funkcjonariuszom CBŚP udało się go namierzyć bez większych problemów. - czytamy na portalu TVP INFO

Cukrowy gang działał w latach 2015 - 2018. Śledztwo w sprawie przekrętu prowadzone jest od 2018 r. Gang kupował cukier przemysłowy i sprzedawał go jako spożywczy. Przestępcy na oszustwie zarobili kilka milionów złotych.

 

bz/TVP INFO

Komentarze (1):

OZ2019.06.19 8:48
... a czy jest choćby jeden zakątek - gdzie nie ma przekrętu ??? !!!