Cela plus: CBŚP przejęło w gdańskim porcie kontener z OGROMNĄ ilością nielegalnych papierosów - zdjęcie
17.07.19, 13:44(fot. policja.pl)

Cela plus: CBŚP przejęło w gdańskim porcie kontener z OGROMNĄ ilością nielegalnych papierosów

7

CBŚP wspólnie z KAS przejęły w gdańskim porcie kontener zawierający ogromną ilość nielegalnych papierosów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że transport został nadany w Chinach i miał trafić na Ukrainę. Służby zabezpieczyły blisko 15 mln sztuk papierosów o wartości szacunkowej około 10 mln zł. Straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść nawet ponad 17 mln zł z tytułu nieopłacenia cła, akcyzy oraz podatku VAT.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji razem z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ustalili, że do portu w Gdańsku przypłynął kontener, w którym mogą być przemycane nielegalne papierosy. Służby bezzwłocznie sprawdziły tę informację.

Na początku lipca, wytypowany wcześniej kontener, w którym jak wynikało z dokumentacji transportowej, miały znajdować się przybory i akcesoria AGD, został sprawdzony przy użyciu specjalistycznych urządzeń kontrolnych. Wtedy podejrzenia funkcjonariuszy zostały potwierdzone i po otwarciu kontenera, okazało się, że wewnątrz jest ładunek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że towar został nadany w jednym z portów na terenie wschodnich Chin i docelowo miał trafić na południową Ukrainę, do jednego z portów na Morzu Czarnym.

W wyniku wspólnej akcji służb przejęto łącznie blisko 15 milionów sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości około 10 milionów złotych. Papierosy były zapakowane w pudełka oznaczone szyldem jednej z kaukaskich marek tytoniowych. Straty dla budżetu państwa z tytułu nieopłacenia podatku VAT, akcyzy oraz cła, mogłyby wynieść nawet ponad 17 milionów złotych. Kolejny raz współpraca CBŚP i KAS pozwoliła zapobiec wprowadzeniu do obrotu nielegalnych, nieopodatkowanych papierosów i w ten sposób służby uniemożliwiły uszczuplenia podatkowe, wymierzone w budżet polskiego państwa. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

policja.pl

Komentarze (7):

Kuzyn Hani kloc2019.07.18 9:19
Gdyby w POlsce władze sprawowało Peło to by nawet nikt o tym nie usłyszał. POzamiatane POd dywanik.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 15:33
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
klaus2019.07.17 14:54
a na granicy Polska - Ukraina konkretnie Korczowa stoją TIRY do odprawy celnej jest ich dość dużo z Polskimi jak i z Ukrińskimi tablicami szkopuł jest jeden na drodze do Lwowa znikają, nawet przed Jaworowem jest ich tyle , że można policzyć je na palcach jednej reki, tak się zastanawiałem co te tiry do jasnej Anielki wożą bo tu przy granicy nie ma żadnych zakładów , hurtowni centr logistycznych, dochodzę do jednego logicznego wniosku, opanowano teleportację, a złosci mnie to że nikt w Polsce ani, na Ukrainie nie pisze o takim naukowym osiągnieciu.
bezlitosny internauta2019.07.17 13:56
Kontener zamkną w celi razem z działaczami PO?
JONASIK2019.07.17 13:53
Znowu Gdańsk? Przypadek???
Dorian2019.07.17 14:08
Nie to nie przypadek. Gdańsk jest głównym portem na europę wschodnio-centralną. Wcześniejszy port gdzie pływają towary z Chin to Amsterdam i Hamburg.
JONASIK2019.07.17 14:28
Dzięki za info. Trochę o tym słyszałem, bo jestem z Gdańska i 9 lat pracowałem w przemyśle morskim.