CBA przekazało zastrzeżenia w sprawie Banasia. Prezes NIK odpowie na piśmie - zdjęcie
23.10.19, 17:11zdj. screen Youtube/Program 7

CBA przekazało zastrzeżenia w sprawie Banasia. Prezes NIK odpowie na piśmie

15

Zbigniew Matwiej, kierownik wydziału Biura Organizacyjnego NIK poinformował, że prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś odniesie się na piśmie do zastrzeżeń Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

W mailu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej Matwiej podkreślił, że stanowisko Banasia w tej sprawie zostanie skierowane do CBA w środę. 

"W tej chwili mogę jedynie potwierdzić, że Prezes NIK Marian Banaś w formie pisemnej odniesie się do zastrzeżeń Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dzisiaj zostanie skierowane stanowisko w tej sprawie do CBA"-poinformował urzędnik Izby. 

Przypomnijmy, że kontrola CBA ma związek z wrześniowym reportażem wyemitowanym w programie "Superwizjer" na antenie TVN. Według informacji dziennikarzy stacji, były minister finansów i szef Służby Celnej, a od 30 sierpnia prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś miał zaniżyć w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy. TVN zarzucał Banasiowi również powiązania ze stręczycielami. 

Prezes NIK pod koniec września wziął bezpłatny urlop, do czasu zakończenia kontroli CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych. Marian Banaś zaprzeczał doniesieniom TVN. Z urlopu powrócił 16 października po zakończeniu kontroli CBA. Szef NIK miał siedem dni na zgłoszenie uwag. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że nie może udzielać informacji o ustaleniach kontroli, w tym o zastrzeżeniach CBA. Jak dodał, Marian Banaś "ma prawo do tych zastrzeżeń odnieść się, ma prawo złożyć wyjaśnienia, czy uwagi do tych zastrzeżeń, które muszą być później analizowane".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (15):

Zatroskany2019.10.24 2:23
Partia "czystych rąk" metodą Wałęsy (stłuc termometr przy gorączce) będzie wykańczać porządnego człowieka . Knittel coś doniósł, biuraliści z CBA - działający jak sędzia sądu administracyjnego, który oddaje kamienice złodziejom, bo przepisy nie takie - i nie ma znaczenia, że M. Banaś odebrał złodziejom setki miliardów, które pozwoliły dać 500+, stały się jednym z kół zamachowych gospodarki. A wierchuszka PiS - "musimy być jak żona Cezara" - ukamienują zanim człowiek będzie miłą szansę się obronić. Za chwilę nikt uczciwy i fachowy nie będzie chciał współpracować z PiS - bo Knittel coś napisze, CBA coś przez lupę wyśledzi, a władze każą odejść i "upaprany" człowiek będzie się czyścił latami!. Z drugiej strony, w szlachetnej partii mnóstwo rozwodników, powtórnie żonatych cudzołożników i wszystko w porządku! To gdzie to super morale? Ci, którzy łamią śluby nie dają gwarancji, mogą złamać wszystko - i to dla PiS nie ma znaczenia?! Tu nie trzeba być "jak żona Cezara"?!
Urszula2019.10.24 9:13
Rozwodnicy to prywatna sprawa rozwodników. Niech cie głowa nie boli o ich morale. Co innego facio, który ma kontakty ze światem przestępczym i jednocześnie zajmuje wysokie stanowisko w organach państwa. To już nie jest państwo prawa, to jest państwo mafijne. Radziłabym ci raczej pomyśleć nad swoim morale bo ktoś kto usprawiedliwia szemranego typa jest mocno na bakier z morale.
Bogusław2019.10.24 0:22
Brońmy Mariana Banasia - Prawdziwego Polaka,Patriotę zasłużonego w walce o niepodległą i sprawiedliwą Polskę! Złodzieje już się wystraszyli ,że jako Prezes NIK -u znajdzie jeszcze nastepne 100 miliardów dla polskich dzieci , emerytów, niepełnosprawnych czy słuzby zdrowia. To Marian Banaś zlikwidował mafię paliwową i inne , znalazł piniądze dla budżetu których podobno "ni ma i nie będzie" . Nie dajmy się zwariować I TVN i jego dziennikarz KNITELL to kanalia ,która w podobny i skuteczny sposób pomogła mafii usunąć ministra Szeremietiewa i zrobić zamieszanie na szczytach państwa polskiego , "urodziny Hitlera" to kolejny hejt ,który wywołał w skali międzynarodowej fobię Polski ,jako kraju faszystowskiego a teraz z jednego z niewielu prawdziwych państwowców w służbie dla Ojczyzny próbują zrobić sutenera. Człowiek -członek Polskiej Patrii Niepodległości za komuny więziony za wolkę o wolność Ojczyzny jest pomawiany i trzeba go zniszcyć ,bo może zaszkodzić jeszcze wielu bezkarnym złodziejom chodzącym na wolności ! Znam osobiście Mariana Banasia i gwarantuję za jego uczciwość ! BOGUSŁAW CEBULSKI
Urszula2019.10.24 9:09
hehe, bronisz alfonsa. Niczego Banaś nie znalazł. Te miliardy odzyskane ponoć od różnych mafii to pic na wodę. Więcej miliardów z Vatu wpływa do państwowej kasy bo ludzie więcej kupują, a jak więcej kupują to producenci więcej produkują. No i jest dobra koniunktura na świecie (jeszcze).
Wxyz2019.10.24 0:12
Banaś musi ustąpić.
Foster2019.10.23 20:13
Kryształowy człowiek - tego Wam nie zapomnimy..
anonim2019.10.23 20:38
Ja też nie zapomnę . Już nigdy na PiS nie zagłosuję . Bez odrobiny honoru . Nie podał się od razu do dymisji . Teraz ...........gdyby nawet się podał to mnie już to nie interesuje . A co dopiero jakieś wyjaśnienia na papierze . Niech się nimi podetrze . Zaoszczędzi na papierze toaletowym .
anonim2019.10.23 23:23
Pan Brejza założył farmę troli i został posłem. Namawiać kogoś płacić z państwowej kasy za kłamstwa żeby kompromitować przyzwoitych ludzi to jest draństwo. I ten pan został senatorem, mnie to oburza. A to, że pan Banaś wynajmował kamienicę na hotel, a zarządca zrobił z hotelu burdel, to on wcale nie musiał tego wiedzieć, tym bardziej jeśli mieszkał w Warszawie.
Urszula2019.10.24 9:04
Nie bądź takim hipokrytą. W ministerstwie sprawiedliwości, pod bokiem Ziobro, zorganizowano farmę trolli. I co? I Ziobro jest posłem i będzie dalej ministrem. I to mnie też oburza.
Kali2019.10.23 18:05
Kali być cwana, Kali znać dobre Mzimu i mieć plecy i mocne haki. Bądź jak Kali, bądź w PiS!
What's up doc? 2019.10.23 17:53
Dla was - Pan Banaś, Frondelki. Pan.
JONASIK2019.10.23 17:44
Tylko, że zgodnie z prawem ma czas do dzisiaj, do północy....
JONASIK2019.10.23 17:55
Ok, chyba, że chodzi o dzisiaj, bo dzisiaj środa. Ale artykuł sugeruje środę za tydzień, bo jesli chodzi o dzisiaj to wypada napisać, że dzisiaj, a nie, że w środę. Proste?
anonim2019.10.23 17:57
no i dzisiaj wysyła, umiesz czytać ze zrozumieniem ?
JONASIK2019.10.23 20:10
No właśnie potrafię. Jak coś ma być zrobione dzisiaj, to nikt nie powie/napisze, że w środę. W naturalny sposób się np. pyta: Co dzisiaj będzie na obiad? a nie: Co będzie na obiad w środę?