Były internowany rzucił tortem w sędzinę na rozprawie Kiszczaka - zdjęcie
05.06.13, 13:18Zygmunt Miernik. Fot. Niezłomni

Były internowany rzucił tortem w sędzinę na rozprawie Kiszczaka

26

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezlomni”, którego liderem jest Adam Słomka poinformował portal Fronda.pl, że "w dniu dzisiejszym w czasie posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie zbrodniarza komunistycznego Czesława Kiszczaka działacz opozycji demokratycznej czasów PRL (internowany w Stanie Wojennym) Zygmunt Miernik w geście protestu przeciwko próbie złamania art. 2 Konstytucji RP dokonał na sali rozpraw aktu protestu poprzez spoliczkowanie tortem sędzi prowadzącej sprawę. Jest to ogólnie przyjęta i akceptowalna w krajach demokratycznych metoda presji na sędziów, którzy sprzeniewierzają się standardom państwa demokratycznego.
 
Po 28 latach i czterech procesach, w których sądy to uniewinniały, to uniewinnienia uchylały, zapadł wreszcie prawomocny wyrok – po kilka lat pozbawienia wolności dla członków plutonu specjalnego ZOMO. Jednak odrębny proces gen. Kiszczaka nadal nie został zakończony. Katowicka prokuratura oskarża go o umyślne sprowadzenie „powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi”. To on wysłał 13 grudnia 1981 r. do jednostek milicji szyfrogram zezwalający na użycie broni ostrej. W czerwcu 2012 r. proces generała został wstrzymany ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego. Tabloidy wkrótce odkryły, że „chory” właśnie remontuje swój domek letniskowy.

Tuż wcześniej dyspozycyjna sędzina odrzuciła wnioski mec. Bednarkiewicza i mec. Margasińskiego o przełożenie tego posiedzenia z uwagi na zbieg obowiązków adwokackich i nowe okoliczności w sprawie. Sędzina równocześnie wyłączyła jawność posiedzenia albowiem biegli psychiatrzy będą wypowiadali się na temat zdrowia psychicznego Czesława Kiszczaka. Ta próba utajnienia sprawy przed opinia publiczną spowodowała protest Zygmunta Miernika" - czytamy  w komunikacie.

Natomiast Polska Agencja Prasowa poinformowała, że gdy sędzia Anna Wielgolewska ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa, przybyła z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Sedzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędziowie sądu podkreślali, że doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki.

JW

Komentarze (26):

anonim2013.06.5 13:10
"Jest to ogólnie przyjęta i akceptowalna w krajach demokratycznych metoda presji na sędziów, którzy sprzeniewierzają się standardom państwa demokratycznego." HAHAHA ... proszę o paragraf bo nie kojarzę .... Ale irytacja tego Pana zrozumiała
anonim2013.06.5 13:13
JW do @pochodna, @imburak - ten cytat o akceptowalności jest fragmentem oficjalnego komunikatu "Niezłomnych".
anonim2013.06.5 13:14
AJ waj,w Busha ktoś rzucił butem.
anonim2013.06.5 13:16
Takich sędziów trzeba oblewać gnojówką, a tort zjeść.
anonim2013.06.5 13:17
Takich sędziów trzeba oblewać gnojówką, a tort zjeść.
anonim2013.06.5 13:17
tort zjeść, oblać gnojówką.
anonim2013.06.5 13:18
Hehe, katolicy, tradycjonaliści i ''wolnościowy'', a pożądają paragrafu. Faryzeusze. Tradycja nie wystarczy?
anonim2013.06.5 13:53
Polityków z imunitetami obrzucano już różnymi przedmiotami a Berlusconi dostał w łeb jak kiedyś Jaruzelski
anonim2013.06.5 14:31
Szkoda tortu!
anonim2013.06.5 14:37
"Jest to ogólnie przyjęta i akceptowalna w krajach demokratycznych metoda presji na sędziów, którzy sprzeniewierzają się standardom państwa demokratycznego." Chyba autor ma tort zamiast mózgu.
anonim2013.06.5 14:43
Wyrok Pani Sędziny i innych Sędziów, Prokuratorów wynika z umowy Okrągłego Stołu. PZPR oddala władzę pod warunkiem że nikt nie będzie karany nawet za popełnione w przeszłości zbrodnie. Pod tym względem zawsze Sędziowie wydają tylko jeden wyrok; niewinny lub brak dowodów. Dlatego Mazowiecki ogłosił grubą krechę. Z drugiej strony patrząc dzięki Okrągłemu St. zmiana systemu politycznego została przeprowadzona bezkrwawo. Proszę rozważyć, czy warto było? Natomiast jestem przeciwny zawłaszczeniu gospodarki po transformacji, przez dawną elitę PZPR-owską. Dlatego jak ich karać. to tylko za udowodnione przekręty gospodarcze.
anonim2013.06.5 14:54
No nie ukrywam, że pewną sympatia przyjąłem tę wiadomość
anonim2013.06.5 15:08
Obrzydliwość.
anonim2013.06.5 15:18
Tak naprawdę, to czy to wina sędzi? Czy sąd tworzy prawo, czy ma się stosować do prawa? Jeżeli powstał taki debilny przepis, że można wymawiać się od procesu zasłaniając się złym stanem zdrowia, to jest to wina ludzi, którzy ten przepis ustanowili. A nie tych, którzy muszą potem się do niego stosować, nawet jeśli jest nadużywany.
anonim2013.06.5 15:47
"Biada pokoleniu, które sądzi swoich sędziów i biada pokoleniu, którego sędziowie winni być sadzeni." Talmud - Rut Rabba. Biada nam Polakom!
anonim2013.06.5 15:53
To prawda AMC, tak wieszczycie upadku cywilizacji a sami ją powodujecie. Niszczycie coś co was broni, coś co broni was przed władzą i przed wami samymi. Wy jednak i tak w to nie wierzycie. Mam nadzieję że tego pana co śmiał to zrobić spotka zasłużona kara i że był to jedno razowy wybryk. Przepraszam też wszystkich sędziów za tą hańbę i dziękuję wam za ciężką prace.
anonim2013.06.5 15:54
brawo dla pana Miernika. tak trzeba postępować z sędziami krętaczami;
anonim2013.06.5 15:58
Nie w "sędzinę" a w "sędzię". Sędzina to żona sędziego. Kobieta, w którą rzucono tortem to sędzia !
anonim2013.06.5 16:50
Panie Wróblewski SĘDZINA to ŻONA SĘDZIEGO. Proszę to sobie zakonotować. Bardzo proszę o niepopełnianie takich oczywistych błędów gramatycznych. SĘDZIA to zarówno KOBIETA jak i MĘŻCZYZNA.
anonim2013.06.5 18:05
Ale bohaterski. W kobietę tortem rzucił. Medal mu dać.
anonim2013.06.5 19:08
mógł rzucić zbukami szkoda tortu na taką sucz
anonim2013.06.5 20:18
Pan pokazał, że stan wojenny był potrzebny by takich prostaków i brutali nie dopuścić do władzy.
anonim2013.06.6 5:46
Oni wszyscy są chorzy, słabi, biedni i sklerotyczni. Czerwone biedactwa, jak mi was żal. Banda! Polskie sądy to kpina z prawa. Nie można skazać komunistycznych zbrodniarzy lat stalinowskich, morderców z Poznania'56, Gdyni'70, Lublina, Katowic. Do dziś nie zostali skazani mordercy rtm Pileckiego, gen Fieldorfa i dziesiątków innych bohaterów Niepodległej Polski. I to wszystko przy biernej postawie wymiaru sprawiedliwości. Ale czy to kogoś dziwi, skoro dalej tworzą go ludzie z komunistycznego nadania i ich dzieci? Jak sztama to sztama. Wszak to ludzie honoru, swoich nie tykają! Oby "tortowy policzek" nie był początkiem innych działań. Działań, które sami prowokują.
anonim2013.06.6 8:52
jak golasy chodzą po ulicach w biały dzień w imię wolności dla wyuzdania to protestować też nie wolno. Obywatelskie nieposłuszeństwo (no bo chyba nie akt napaści przy pomocy bitej śmietany?) jest powszechnie dopuszczalny, z tym że Państwo ma prawo karać za taki akt nieposłuszeństwa. Tymbardziej że w Polsce nie funkcjonuje w praktyce system oceny pracy sędziów: ich praca nie podlega w praktyce żadnej ocenie merytorycznej czy etycznej, dodatkowo posiadają rozbudowany immunitet. Jest to najlepiej chroniona grupa w kraju Wszystko w temacie
anonim2013.06.6 8:52
jak golasy chodzą po ulicach w biały dzień w imię wolności dla wyuzdania to protestować też nie wolno. Obywatelskie nieposłuszeństwo (no bo chyba nie akt napaści przy pomocy bitej śmietany?) jest powszechnie dopuszczalny, z tym że Państwo ma prawo karać za taki akt nieposłuszeństwa. Tymbardziej że w Polsce nie funkcjonuje w praktyce system oceny pracy sędziów: ich praca nie podlega w praktyce żadnej ocenie merytorycznej czy etycznej, dodatkowo posiadają rozbudowany immunitet. Jest to najlepiej chroniona grupa w kraju Wszystko w temacie
anonim2013.06.6 20:53
@Kuciborski - wiemy, znamy, nie musisz się przedstawiać.