Bukowski: Papież Franciszek i abp Jędraszewski idą ramię w ramię - zdjęcie
16.12.19, 19:07zdj. screen Youtube/Fxmag

Bukowski: Papież Franciszek i abp Jędraszewski idą ramię w ramię

12

Papież Franciszek i abp Jędraszewski idą ramię w ramię

Wielu polityków opozycji, zwłaszcza z Platformy Obywatelskiej, nieustannie podkreśla, że są chrześcijanami, ale w duchu papieża Franciszka, a nie sporej części polskich hierarchów, którzy - według nich - wypaczają Magisterium Kościoła.

Ciekawy jestem, czy potrafiliby oni wskazać chociaż jedną sprzeczność w wypowiedziach obecnego Ojca Świętego i metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego, który jest przez nich najczęściej przywoływany jako przedstawiciel rzekomej opozycji wobec Franciszka.

Zadaję im tylko jedno konkretne pytanie: czy gdyby abp Jędraszewski rzeczywiście naruszał Magisterium, to nie zostałby już dawno odwołany przez papieża ze swojej funkcji?

Jerzy Bukowski

Komentarze (12):

Po prawej Ty po lewej ja2019.12.17 12:20
Eee...? Może różnica polega na tym, że papież nie nazywa ludzi "zarazą" w ślad za Hitlerem, który w ten sam sposób mówił o Żydach. A może chodzi o to że nasz dzielny hierarcha doskonale umie podzielić wierzących na prawdziwych katolików i zdrajców KK, a papież próbuje jednoczyć nie dość, że wiernych to także wyznawców innych religii i niewierzących. Takich ludzi jak papież Franciszek nazywamy "dobrymi ludźmi", a tych drugich bucami bez serca.
Jan Radziszewski2019.12.17 10:47
Abp Marek Jędraszewski zostanie zamordowany. Złoży w ten sposób daninę krwi dla Mnie i wypłaci się tym iż nie przyjął zaproszenia na Wolną Elekcję. Lecz nie będzie to jeszcze teraz. - Oddać krew za Ciebie, Panie Jezu, Chryste Królu, to Niebo. - Tak, dam mu to. Pójdzie w Me objęcia dając daninę krwi. - A inni, Panie Jezu, z dzisiejszego Episkopatu. -:) Większości grozi wieczna zagłada. Przede wszystkim dzięki temu co będą robić i kim będą lecz każdemu daję szansę a o pasterzy bardzo dbam. Jeśli będą prześladować Mój Kościół, prawdziwy Kościół Chrystusowy i pójdą ze światem nie ma nadziei już na ocalenie ich dusz. - Och Panie, żeby pojawił się choć jeden urzędujący biskup w Polsce, który by powiedział choćby to co się dzieje w Watykanie i o Bergoglio jak jeden, drugi, piąty biskup, kardynał spoza Polski. - Niestety dziecko. Oni zaczną to czynić dopiero jak zostanie zmieniona Konsekracja i przestanę być obecny w Przenajświętszym Sakramencie. - To niedobrze, Panie Jezu, Chryste Królu a nie można tego wymodlić? - Za mało jest ludzi do modlitwy... taką modlitwę w kościołach musiałby zlecić biskup. - Och Panie Jezu, ja się tu śmieję. Chociaż nie powinienem. -:)
Lennon2019.12.17 9:58
łeb w łeb?
BiegunkaProrocza2019.12.17 1:37
Ramie w ramie to się trzymają chłopcy z ONR przy pisuarach
anonim2019.12.17 0:24
Papież Franciszek i abp Jędraszewski idą ramię w ramię, trzymając się za ręce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.12.16 21:53
dno popslsldwiosnanowoczesna zabiera głos w sprawie Kościoła, bo to szatan w czystej skórze, na niczym się nie znaja ani na zyciu Polakow, ani na polityce, ani na Polsce.DNO
Janek2019.12.16 21:21
Tak idą obok siebie, a Bukowskiemu się tylko wydaje że to ta sama ścieżka, lecz Papież widzi przed sobą Chrystusa i podąża za Nim ku światłu, a Jędraszewski natomiast już dawno utracił tego Chrystusa z oczu, i skierował swe kroki ku ciemności.
Grzegorz2019.12.16 21:13
No właśnie, ale pozostaje pytanie, czy Franciszek nie narusza Magisterium Kościoła. Ja bez problemu potrafię takie wypowiedzi wskazać. Nie, nie idą ramię w ramię.
solnica2019.12.16 20:34
Cosik sie Pani pieprzy , panie Bukowski.
Zuzia.2019.12.16 19:53
Bukowski, napisz jeszcze, że największą ofiarą Stanu Wojennego, był Jarosław, bo go do południa nie obudzili. Podłość bezpieki nie zna granic.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZERRO2019.12.16 19:36
Gdzie idą ramię w ramię? Do grobu??
Krzysztof.2019.12.16 19:17
Bukowski, to ostatnie twoje podrygi, jeszcze trochę.!!!