Brudziński: Gdyby nie ochrona, Jarosław Kaczyński by nie żył - zdjęcie
18.06.13, 10:48Jarosław Kaczyński (fot. Jarosław Wróblewski)

Brudziński: Gdyby nie ochrona, Jarosław Kaczyński by nie żył

16

Gościem Konrada Piaseckiego był dziś w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński. Parlamentarzysta stwierdził, że nie jest zainteresowany wydawaniem pieniędzy z subwencji czy składek na wina i boisko dla swojego szefa, na co redaktor zripostował: „Ale pan wydaje na ochronę [1,1 mln zł rocznie na ochronę Jarosława Kaczyńskiego - przyp. „Wyborcza”]”. 

„Gdyby nie ta ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył. Niech pan nie staje w szranki z Niesiołowskim!” - przekonywał Brudziński. Na sugestię redaktora Piaseckiego, by zgodzić się na ochronę BOR odpowiedział: „Wie pan, kiedy BOR rozpaczliwie reagował? Gdy Cyba, były działacz Platformy Obywatelskiej, zastrzelił naszego kolegę, a drugiemu poderżnął gardło”.

Na ponowną sugestię dziennikarza, by zgodzić się na ochronę BOR, parlamentarzysta dodał: „Wtedy? Jak Cyba zeznał na policji, że gdyby nie ochrona Jarosława Kaczyńskiego, to zastrzeliłby go na Krakowskim Przedmieściu? BOR dzisiaj nie wywiązuje się ze swoich obowiązków”.

eMBe/Wyborcza/RMF FM  

Komentarze (16):

anonim2013.06.18 10:56
Kto wie?
anonim2013.06.18 11:09
Gdyby nie ochrona, Wojciech Jaruzelski by nie żył. Gdyby nie ochrona, Lech Wałęsa by nie żył. Gdyby nie ochrona, Donald Tusk by nie żył. Gdyby nie ochrona, Bronisław Komorowski by nie żył. Gdyby nie ochrona, (tu wpisz dowolne nazwisko publicznej osoby) by nie żył. Wypowiadanie nic nie znaczących truizmów, jest równie proste jak i bezsensowne.
anonim2013.06.18 11:48
Częstochowski-lepiej idź wytykać peło wino,garniaki, kobiety i drogie zegarki za naszą kasę...
anonim2013.06.18 12:53
Daleko bardziej bym wolał, żeby pan Tusk za moją kasę nie latał do Sopotu samolotem. Ochrona Kaczyńskiemu się należy jak psu micha. Kropka.
anonim2013.06.18 14:48
@LemmusLemmus - widzisz problem polega na tym, że nie zamordowano nikogo z otoczenia Jaruzela, Wałęsy, Tuska, Komorowskiego etc. Ale co to ma do rzeczy jeśli chce się zabłysnąć na forum. Koniec końców, leming zostanie lemingiem.
anonim2013.06.18 14:48
@LemmusLemmus - widzisz problem polega na tym, że nie zamordowano nikogo z otoczenia Jaruzela, Wałęsy, Tuska, Komorowskiego etc. Ale co to ma do rzeczy jeśli chce się zabłysnąć na forum. Koniec końców, leming zostanie lemingiem.
anonim2013.06.18 15:08
To, że w ostatnim czasie wręcz nasiliła się epidemia "samobójstw" jest dostatecznym powodem, aby Jarosławowi Kaczyńskiemu przydzielić ochronę. Poza tym - jest powszechnie wiadome, że bez Kaczyńskiego PiS by się rozpadł i jeszcze przez długie lata mielibyśmy w Polsce to, co mamy.
anonim2013.06.18 15:11
@Kriss66 ... a idiota pozostanie idiotą :-)
anonim2013.06.18 16:05
Klara - istnienie PiSu (bądź nie) nie ma wpływu na stan naszego Państwa.
anonim2013.06.18 16:39
@stop_katofobii No, jeśli nie pełni żadnej znaczącej funkcji w tym państwie to po co wogóle się nim zajmują media i całe PO od rana do nocy? Bo może znów zajmować? Kasa na to i tak jest ze środków partyjnych nie publicznych. A cotygodniowy lot Tuska samolotem do Sopotu i z powrotem jest z publicznych pieniędzy. Amen.
anonim2013.06.18 18:55
Dawno nie byłem na tym portalu, zatem zdziwienie ogromne: Tyle głupawców (płatnych czy ochotników - nie ma znaczenia) obsiadło forum... To pewnie znaczy, iż wzrasta nerwowość, przed zmianą na dobre. Dla Polski. Boją się PiS i Kaczyńskiego. I dobrze. Dobrym słowem na tym etapie trudno trafić. Te typy tak mają - funkcjonariusz na emeryturze, poeta czy inny leming.
anonim2013.06.18 19:05
@Szarlej - owszem, ale Klara odniosła się do tezy z tytułu. Gdzieś kiedyś znalazłem, że Jarosławowi przydzielono w trybie nadzwyczajnym ochronę z powodu uderzającego podobieństwa do brata, prezydenta. I co do tego bym nie protestował nawet gdyby chodziło o brata-bliźniaka Tuska, do którego, jak wiadomo, nie żywię sympatii.
anonim2013.06.18 20:46
stop_katofobii napisał(a): Jednak Kaczyński nie pełni żadnej znaczącej funkcji w państwie, *** Pozwolę sobie zauważyć, że Andrzej Lepper też już nie pełnił znaczącej funkcji w państwie, a wręcz zrobiono wszystko, aby był skompromitowany - a jednak "powiesił się" biedaczek.
anonim2013.06.18 21:58
Ciekawe, że gdy się okazało, że tuskiści z platformy wydawali pieniądze z subwencji niezgodnie z prawem i grozi im, że w następnym roku nic niedostaną, to podnosi się jazgot, żeby państwo nie finansowało także żadnej innej partii. Czyli jak platformowcy nie dostaną za karę, za popełnione przekręty i wydawanie niezgodne z prawem to i inni też mają nie dostawać. Według zasady albo dostaje platforma albo nikt Także świetnie stosunek do tej kwestii obnaża troli na forum, także tych co próbują jeszcze udawać kogoś innego - wystarczy poczytać ich komentarze w tej materii...
anonim2013.06.18 22:02
No, akurat casus Cyby daje podkładkę do wydawania środków na ochrone Jarosława Kaczyńskiego. Takiej kampanii nienawiści (choć ubranej w inteligencko - dowcipno - kabareciarską szatkę), jaką pod hasłem "kaczyzm" rozpętało środowisko związane z WSI, PO i GóWnoprawdą, nie widziałem jeszcze nigdy w Polsce. Zobaczyłem dopiero w POlsce. Na 99% ludzi taka kampania nie zadziała - ale wystarczy jeden niezrównowazony Cyba, żeby doprowadzić do tragedii. I, co najciekawsze, to właśnie środowisko, które pośrednio podżegało Cybę do popełnienia zbrodni oskarża przeciwników o chęć wprowadzenia faszyzmu i rozpętania spirali nienawiści. No, cóż...
anonim2013.06.19 0:04
Brudzio jak zwykle bredzi ,a skad on to wie ?,a jak wie to dlaczego nie poinformował odpowiednich organów. PiS to paranoja zbudowana wokół Kalkstaina ,oni żyją wymyślaniem sobie wrogów aby potem uzasadniach swoje durne działania. Na ochrone tego konusa 100000 tyś miesięcznie ?,to szok ,a większosć Polaków zarabia 1600 zł.