Bronisław Komorowski: twarz czy gęba katolicyzmu? - zdjęcie
06.02.15, 12:34Bronisław Komorowski (fot. NowyEkran.pl i niewygodne.info.pl)

Bronisław Komorowski: twarz czy gęba katolicyzmu?

25

Dziś, większością głosów, Sejm uchwalił ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. CZYTAJ TUTAJ

Tomasz Terlikowski powiedział, że teraz doświadczone towarzyszki feministki będą kontrolować proces wychowania. Jak podkreślił, w różnego rodzaju przekazach, które poprzedzały dzisiejsze głosowanie przedstawiano nieprawdziwe informacje na jej temat. – Wbija nam się w głowę kłamstwa, że wszyscy ratyfikowali tę konwencję. Niemcy i Wielka Brytania tego nie zrobiły. Niemcy wiedzą, że ta konwencja jest niebezpieczna dla ich systemu prawnego – powiedział.

Redaktor naczelny Telewizji Republika podkreślił, że każdy kto kiedykolwiek zajmował się zjawiskiem przemocy, doskonale wie, że główną jej przyczyną jest alkohol i alkoholizm. – Jeśli ktoś chce walczyć z przemocą powinien walczyć z alkoholizmem, a w konwencji nie ma ani słowa o alkoholizmie.  Są za to słowa o rodzinie, religii i stereotypowych rolach płciowych – mówił.

Tomasz Terlikowski podkreślił, że "to Kościół świadczy realną pomoc na rzecz ofiar przemocy, bo to właśnie przy parafiach działa większość poradni dla osób uzależnionych od alkoholi. Jak podkreślił, konwencja zawiera przepisy dobre, jednak one już w większości zawierają się w polskim systemie prawnym. To, co chce się - zdaniem publicysty - przemycić maskując się za słuszną sprawą, to aspekt ideologiczny. – Jeśli pijany facet będzie chciał pobić swoją żonę, konkubinę, to jeśli ona powie, że kulturowo jest mężczyzną to nic jej to nie pomoże – mówił.

Terlikowski ocenił, że w ten sposób posłowie Platformy Obywatelskiej pokazali jednoznacznie, że z konserwatyzmem, który jeszcze niedawno deklarowali, nie mają nic wspólnego. – Każdy kto decyduje się poprzeć ten dokument i niszczy polską rodzinę – podkreślił.

Naczelny TV Republika powiedział także, że ustosunkowanie się do konwencji będzie jednym z największych testów dla prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Pytanie co zrobi teraz prezydent Komorowski, który deklaruje swoją prorodzinność. Okaże się teraz też czy jest katolikiem czy nie. Pytanie czy pan prezydent wyciera sobie tylko gębę katolicyzmem czy jest katolikiem naprawdę – skwitował.

Posłuchaj:

Czytaj również: 

Za i przeciw Rodzinie! Zobacz, jak poszczególni posłowie głosowali ws. konwencji!

Artur Górski dla Fronda.pl o głosowaniu ws. konwencji: Inżynieria społeczna, niszczenie cywilizacji

mod

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze (25):

anonim2015.02.6 12:36
Gdzie ten p.Terlikowski żyje? Jeszcze liczy że człowiek z WSI to katolik?
anonim2015.02.6 12:40
Wielka szkoda, że nie można oglądać TV Republika nieodpłatnie za pośrednictwem Internetu... Byliby zapewne chętni, gdyby nie te konieczne "zabawy" i "korowody" z płatnymi kartami dostępu etc. Dodajmy, kartami, które poza granicami kraju, nie tak łatwo, z tego co słyszałem, jest zdobyć... :(
anonim2015.02.6 12:41
A co ma zrobić to co Tusk pierdnie z Brukseli!!!
anonim2015.02.6 12:49
Komorowski to systemowa gnida, która ma za zadanie pilnować kontynuacji zniewolenia, zdegenerowania i wyzysku narodu przez bandę sprawującą władze, której nigdy nie oddadzą.
anonim2015.02.6 13:15
Jeżeli katolik ma być za przemocą wobec kobiet i przemocą domową, to zdecydowanie byłoby lepiej, żeby prezydent okazał się być niekatolikiem.
anonim2015.02.6 13:32
@Sylabariusz Masz tu link do darmowej transmisji audio na żywo TV Republika http://telewizjarepublika.pl/audio-telewizja-republika.html Można też wykupić za 20zł trzymiesięczny kod dostępu do oglądania TVRep w internecie. Płacisz przelewem a kod dostajesz na mail-a
anonim2015.02.6 13:34
Prezydent może postawić warunek, że przyjmie konwencję pod warunkiem usunięcia kontrowersyjnych punktów. Nie mających nic wspólnego z przemocą wobec kobiet.
anonim2015.02.6 13:45
on ma ryja starego komunisty i jest debilem analfabetą ...pierdyzydent
anonim2015.02.6 13:50
@zibikn Serio, są darmowe transmisje "na żywo"?? Kiedyś szukałem i zawsze natrafiałem na dostęp za kartą dostępu, za określonym kodem itp. Sprawdzę. ;)
anonim2015.02.6 13:53
Są przecież ci wredni , wsteczni,ekstremalni , katechizmowo-kanoniczni katolicy -stereotypowcy ,no i ci otwarci , tolerancyjni , progresywni , salonowi , niedzielni katolicy - postępowcy . Trudno oczekiwać po panu prezydencie ,że należy do ekstremy :-) .
anonim2015.02.6 17:39
Panie Tomku, od lat widzę taką postawę lizusostwa u polityków w stosunku do Unii. Dramat! Jedyna szansa to wybrać inną partię, a PO wykluczyć z polityki całkowicie. Siła narodu to jego moralność!!
anonim2015.02.6 17:41
@Antolek A ja jednak wierzę mocno, że nasz pan prezydent nie jest taki inteligentny inaczej (czyt.przewrotny), a po prostu brakuje mu rozumu...i stad takie antypolskie działania.
anonim2015.02.6 17:53
Żyrandoholizm jest uleczalny!!! Sam wymyśliłem...
anonim2015.02.6 17:56
Pewnie ,że pan Bronek nie jest wstanie spowodować zatarcia faktu chrztu , chyba władze kościelne nic nie mówią o ekskomunice ,więc formalnie jest katolikiem .
anonim2015.02.6 19:24
Natomiast to jest chyba sytuacja trochę schizofreniczna ,jeśli deklaruje się wiarę w jakąś religię i równocześnie podpisuje ustawę w której jak byk stoi ,że m.i. ta religia powinna być eliminowana ze względu na to ,że jest źródłem przemocy .
anonim2015.02.6 19:28
@Mk Trochę? Na szczęście umrze i dopiero wtedy pojmie jaką odpowiedzialność niesie sprawowanie władzy... Kościół grzeszy nie uświadamiając tych biednych ludzi.
anonim2015.02.6 20:10
Typowy, religijny człowiek, musi sobie poradzić z rozdźwiękiem między wiarą a wiedzą i rozumem. Po prostu żyje w dwóch światach, w razie potrzeby przełącza się między nimi . Z Komorowskim jest tak samo, przeskakuje między światami i dzięki temu zachowuje zdrowie psychiczne.
anonim2015.02.6 20:38
@AnitaF Dosłownie nie , bo nie mam tego tekstu i nie chce mi się go szukać , ale idea jest za tym chyba taka . O ile prawa typu kodeks karny itd . odnoszą się do konkretnych aktów przemocy ,to ta konwencja chce "walczyć" z "przemocą kulturową" ,ze zwyczajami , tradycjami ... czyli "cudowne totalne ,całościowe rozwiązanie" - odetnijmy się przeszłości budujmy nie wiadomo co , nie wiadomo na czym i będzie "raj na ziemi" . Czy nie przypomina to trochę sposobu na likwidację nierówności materialnych przez "uwspólnienie środków produkcji" :-)
anonim2015.02.6 21:20
@AnitaF Genderowy bełkot nie nadaje się do logicznej analizy :-) serio .Z niego wynika dosłownie wszystko , co tylko ktoś chciałby wyczytać QED . :-)
anonim2015.02.6 21:48
Natomiast pewnie można tak podzielić teksty na : bełkot , swobodna wypowiedź w języku naturalnym , kwantyfikowany ciąg atomów logicznych połączonych formalnie zdefiniowanymi spójnikami ,tak ze wzrastającą precyzją opisu . Ludzie posługują się raczej językiem naturalnym od którego nie należy wymagać pełnej ścisłości . Także nie ma co się silić na w pełni formalny , ścisły opis rzeczywistości fizycznej ,bo to raczej się nie uda . A do tekstów w języku naturalnym ,to można podchodzić z dobrą wolą i wtedy inteligentny czytelnik podążając za tokiem myślenia autora uzupełnia nieścisłości w tekście na podstawie kontekstu ,w przeciwnym przypadku czepia się .
anonim2015.02.7 9:29
Ani twarz ani gęba tylko postkomunistyczny fałsztwy ryj
anonim2015.02.8 11:10
Nieboszczyk Lech Kaczyński na długie lata wkopał nas w problemy podpisując traktat lizboński.
anonim2015.02.8 23:47
Polskie siły zbrojne wzbogaciły się o nowy myśliwiec F-17. Jak grom z jasnego nieba przyszło oświecenie, przecież genderowy ojciec Narodu nauczył nas jak pisze się poprawnie, dlatego dystansuje w sondażach konkurentów SWOJĄ KLASĄ jako osoba myśląca. A ponieważ myślenie jest specjalnością Bronisława Komorowskiego został myśliwcem. (F-17).
anonim2015.02.8 23:52
myśliwcem playboyowym.
anonim2015.02.10 22:36
Pan Terlikowski chce zakazu in vitro. Ja natomiast chcę pozbawienia pedofilów władzy i postawienia ich przed Trybunałem Narodowym (który trzeba będzie w tym celu powołać).