ZA i przeciw Rodzinie! Zobacz, jak poszczególni posłowie głosowali ws. konwencji!  - zdjęcie
06.02.15, 12:07Fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

ZA i przeciw Rodzinie! Zobacz, jak poszczególni posłowie głosowali ws. konwencji!

28

Imienne wyniki głosowania można szczegółowo zobaczyć na TEJ stronie Sejmu. Za ratyfikacją konwencji przez Polskę głosowało 254 posłów, przeciw było 175 parlamentarzystów, zaś 8 wstrzymało się od głosu.

Za przyjęciem groźnego dokumentu zagłosowała prawie cała Platforma Obywatelska. Jednak trzech posłów PO odważyło się zagłosować przeciw konwencji – to Lidia Staroń, Jerzy Budnik i Marek Biernacki. Kolejnych pięciu parlamentarzystów wstrzymało się od głosu (Marian Cycoń, Joanna Fabisiak, Andrzej Gut-Mostowy, Mirosław Pluta i Wiesław Suchowiejko). W głosowanu nie wzięło udziału siedmiu posłów PO.

Tym posłom Platformy, którzy zagłosowali przeciw konwencji podziękował na Twitterze Jarosław Gowin za to, że „zachowali sumienie”.

Jeśli chodzi o PiS, to przeciw ratyfikacji konwencji zagłosowali wszyscy obecni posłowie, czyi 127 parlamentarzystów. W głosowaniu nie wzięło udział 5 posłów tej partii.

Ciekawie wyniki przedstawiają się w PSL. Tam przeciwko ratyfikacji genderowego dokumentu zagłosowało 19 posłów, w tym Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński, John Godson i Marek Sawicki.

Za przyjęciem konwencji głosował cały Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Twój Ruch.

Po ogłoszeniu wyników posłowie prawicy nazwali głosowanie "hańbą". PiS zaś uznał decyzję ws. ratyfikacji konwencji za "niezaistniałą".

 

MaR

Komentarze (28):

anonim2015.02.6 12:13
No i super. Czasami PO potrafi się wznieść ponad poziom betonu.
anonim2015.02.6 12:15
Spadaj...
anonim2015.02.6 12:20
I bało-czerwony bukiet kwiatków w lewym górnym...Mimikra.
anonim2015.02.6 12:30
zarąbiście teraz dzieci będą odbierać normalnym ludziom a dawać pedaliskom
anonim2015.02.6 12:36
Powstaje pytanie czy koalicja PO I PSL to początek wojny z Bogiem czy dalszy jej ciąg i drugie pytanie co na to hierarchowie KK którzy tak mocno wspierali platformę w wyścigu po władzę ?Po władzę sprawowaną w interesie szatana.
anonim2015.02.6 12:37
Teraz jak powiesz do Grodzkiego że to facet to pójdziesz siedzieć bo stosujesz przemoc wobec kobiet.
anonim2015.02.6 12:45
Potrzeba być doprawdy skrajnie naiwną i zaślepioną ideologicznie osobą, by sądzić, że wprowadzenie jakichkolwiek zapisów prawnych doprowadzi do zmian na lepsze... Nie stanie się tak, albowiem warunkiem koniecznym dla pełnego powodzenia tej wzniosłej i, skądinąd, prawej misji, jest rzeczywista przemiana MENTALNOŚCI. Jeśli zaś takowa się nie dokona, wspomniana "konwencja" nie wpłynie na poprawę sytuacji...
anonim2015.02.6 12:45
Jan Tomaszewski okazał się dziwką polityczną. Taki był z niego człowiek prawicy. Teraz popiera program lewicowy.
anonim2015.02.6 12:48
Niestety można przypuszczać że niektórzy POsłowie nie mają tzw kręgosłupa moralnego, dla nich liczy się tylko tu i teraz.
anonim2015.02.6 13:05
http://wpolityce.pl/polityka/232738-prawdziwy-cel-sporu-o-konwencje-nowicka-i-reszta-palikociarni-walcza-o-ponad-200-mln-zlotych-dotacji
anonim2015.02.6 13:14
No cóż ,koniec stereotypowości . Gejstapo i Femin-S(i/e)x-Bi (w skrócie ...) powołają w każdej gminie trojki feministyczno-gejowskie . Wrogowie płci , będą wytropieni i poddani reedukacji . Związki zbyt stereotypowe , tzn. ojciec, matka , małżeństwo , kilkoro dzieci ,dostaną "opiekę" z urzędu . By zapobiec szerzeniu się hetero-patologii w następnych pokoleniach tylko zabawki zatwierdzone przez odpowiednie ministerstwo będą dopuszczone do użytku przez dzieci stereo-dewiantów . Potomstwu o genotypie XY wolno będzie tylko bawić się lalkami ... , o powiększonych wymiennych genitaliach , natomiast potomstwo XX będzie dostawało w formie suplementacji diety środki wczesnoporonne .
anonim2015.02.6 13:24
Tak na marginesie: co trzyma Biernackiego cały czas w PO?
anonim2015.02.6 13:28
"macie być przebiegli jak lisy i nieskazitelni jak baranki", niestety nienawiść ludzi prawicy jest prawie tak wielka jak nienawiść lewicowców, "bądź zimny albo gorący nie zaś letni" - jeżeli ktoś mówi że jest chrześcijaninem to ma być a nie tylko powoływać się na tradycję rodzinną albo argumenty że katolickość to polskość. Letni nie otrzyma błogosławieństwa, więc panie i panowie "z prawa" czas na rzeczywiste nawrócenie, a wtedy wołajcie do Pana z wiarą a będziecie wysłuchani... tak mnie uczono
anonim2015.02.6 13:33
Mam,ty teraz w Polsce prawo spedalone i sprostytuowane.
anonim2015.02.6 13:52
@GenesisX To chyba dość oczywiste... :) Jeżeli mamy pewność, co do tego, że nie dokonała się jeszcze wystarczająca dla sprawy przemiana mentalności (jak choćby w przypadku osławionej Konwencji przemocowej), to warto po prostu zaniechać tzw. "walki" o konkretne unormowania prawne, a zwrócić się wpierw ku aktywnym działaniom na rzecz zmiany wspomnianej mentalności. Wtedy dopiero będzie to miało jakikolwiek sens... Niestety Polska jest krajem (to, że 100 lat za Murzynami nie wspomnę pod względem mentalności i standardów myślenia), że zawsze i wszystko musi zaczynać, za przeproszeniem, od d... strony... No niestety, ale tak wygląda. I w ogóle o jakiej walce o zmiany w prawie mówimy?? Jeżeli pojawia się niekiedy element walki, to opiera się on najczęściej na sprzeciwie ze strony tej części społeczeństwa o konserwatywnych poglądach wobec wprowadzenie NOWYCH, KOLEJNYCH zapisów prawnych, z ich punktu widzenia, szkodliwych i często niepotrzebnych. Polski system prawny jest, formułując kolokwialnie, całkiem niezły, tylko wymaga na wielu płaszczyznach koniecznych usprawnień, by wyeliminować rozmaite, szkodliwe patologie. Wszelkie novum, pochodzące od "zaborcy" z Brukseli nie jest w zasadzie do niczego potrzebne... Widzimy to dobrze na przykładzie rzeczonej Konwencji, której wprowadzenie nie jest konieczne, gdyż wystarczyłoby realne usprawnienie na konkretnych płaszczyznach już obowiązującego prawa. itd. itp. Zresztą... "Oto Polska właśnie!"... "Zaborcy" walczą wzajemnie ze sobą o los głupiutkich, naiwnych i ciemiężonych, jak za dawnych lat... Przykre, ale chyba jednak prawdziwe... :( P.S. Szkoda, że zrezygnowałeś z dalszej dyskusji co do sytuacji polskiej wsi, bo kierunek rozwojowy tej debaty był dość intrygujący... :)
anonim2015.02.6 13:53
Zwolennicy kontrowersyjnych punktów w konwencji niech się tak bardzo nie cieszą. My potrafimy oddzielić przemoc przeciw kobietom a ideologię gender, która została tam umieszczona. Za prawnie usankcjonowanymi postulatami gender, pójdą pieniądze i programy wdzierające się we wszystkie struktury państwa i dziedziny społeczne. Konstytucja RP chroni rodzinę i pierwszeństwo wychowywania dzieci przez rodziców. Będzie trzeba bardziej uświadamiać dzieci na lekcjach religii, co na ten temat mówi nam Konstytucja i Pismo św. Będzie trzeba wyczulić osoby w administracjach lokalnych, oświacie aby informowały gdy pojawią się nowe programy. ---------- Odpowiedzialność za dziecko jest naturalnym prawem rodzica. Konstytucja RP gwarantuje nam prawo do określania rodzaju nauczania i wychowania dzieci. Jest to prawo demokratyczne, które dzisiaj jest zagrożone przez ideologię gender. Winę za to ponosi Rząd z Posłami być może i Prezydent Komorowski. W historii były już przypadki w których państwo przejmowało rolę wychowywania dzieci. Dzisiaj to samo robi się w sposób miękki. Art. 48. 1. Rodzice mają prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. Art. 53. 3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.
anonim2015.02.6 13:53
PO (prostu/krzywu/ ... ) Витойцэ in brave neuve monde ....
anonim2015.02.6 13:56
Polska staje się coraz bardziej zniewolona. Po wprowadzeniu prawa "zakazującego klapsa", odbiera się już rodzicom dzieci nawet za nadopiekuńczość i biedę, teraz dojdzie do tego ściganie normalnych ludzi za przeciwstawianie się dewiacji oraz kultywowanie "stereotypowych ról społeczno – kulturowych". Zamordyzm robi się większy, niż za komuny.
anonim2015.02.6 13:57
Szacunek do drugiej osoby trzeba dekretować?Przecież to jest zwykły atak na rodzinę.
anonim2015.02.6 13:59
Gratulacje dla 254 posłów, którzy głosowali za Konwencją. Posłowie służą Polsce, a nie Kościołowi i biskupom. A 89% Polaków jest za Konwencją.
anonim2015.02.6 14:21
@emilian O czym Ty bredzisz?? Ogromna, przytłaczająca skrajnie, większość Polaków ma w głęboki poważaniu, czy taka Konwencja zostanie przyjęta, czy też odrzucona!! Tak trudno to zrozumieć?? Jakie badanie przedstawisz?? Na żałosnej próbie... 1000 osób?? Może jeszcze "młodych, wykształconych, z wielkich ośrodków"??? Dlaczego większość Twoich i moich rodaków nie jest jakkolwiek zainteresowana kwestią rzeczonej Konwencji?? Gdyż mają na głowie dziesiątki ważniejszych, pilniejszych, BEZPOŚREDNIO ich dotykających spraw, problemów, z którymi ten nieudolny rząd powinien się zmierzyć w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI!! Jeśli mi nie wierzysz, to przejedź się po Polsce... Zapytaj Panów dzierżących butelki z trunkami wysokoprocentowymi w okolicach sklepu, czy słyszeli cokolwiek o tzw. "Konwencji przemocowej"?? Zapytaj Panią, wracającą ze sklepu z zakupami... etc. etc. Prawda jest taka, że większość Polaków nie wie nic w temacie rzeczonej Konwencji, a jeśli nawet cokolwiek o niej słyszeli w TV, to i tak nie są jakkolwiek gruntownie zorientowani o co "w tym wszystkim chodzi". I to skutkuje tym, że jest im de facto zupełnie obojętne, czy taka Konwencja zostanie przyjęta, czy też przez parlament, a w dalszej kolejności, ew. przez prezydenta - odrzucona. I nie manipuluj, Kolego, nie przedstawiaj podobnego rodzaju "bzdetów", gdyż jest to zwyczajnie nieprawda...
anonim2015.02.6 14:33
@Lidka- No wiesz. Stołek ważna rzecz. @emilian-No zobacz, a ja byłem pewny, że tą ,,wspaniałą" konwencję popiera 890% naszych rodaków, a tu popatrz-D
anonim2015.02.6 16:07
Górnicy , kolejarze , rolnicy powinni tych ludzi usunąć siła od władzy i rozliczyć co do grosza. To nie jest reprezentacja Narodu Polskiego.
anonim2015.02.6 16:09
Heteronormatywny twoja głupota jest większa niż układ słoneczny.
anonim2015.02.6 16:11
Gdyby nie było judaszów w KK to dawno była by ekskomunika na część posłów a tak wykorzystują niewiedzę i pranie mózgu jakie wykonuje TV na Polakach.
anonim2015.02.6 16:17
Tradycyjne mity zostaną teraz zastąpione przez spiżowe prawdy, w które trzeba będzie wierzyć pod rygorem odpowiedzialności sądowej
anonim2015.02.6 21:34
I co ja teraz zrobię jak mi moja wiedżma zupę przesoli ?
anonim2015.02.6 23:24
Za kariery i pieniądze niektórzy Posłowie zaprzedali się diabłu. W godzinie próby, niektórzy biskupi zawiedli się na niektórych Posłach. Warto wiedzieć wcześniej niż za późno z jakimi ludźmi ma się do czynienia. Swoją decyzją otworzyli drzwi tym, którzy będą wprowadzać zgorszenie u dzieci. Jesteście ich poplecznikami i ponosicie za to grzech. Ewangelia Mateusza 6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. (Mt 18, 6-7)