Broniarz ogłasza bezterminowy strajk włoski nauczycieli - zdjęcie
22.10.19, 16:15Screenshot Youtube - prawica media

Broniarz ogłasza bezterminowy strajk włoski nauczycieli

42

Sławomir Broniarz ogłosił dziś rozpoczęcie przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcji protestacyjnej. Nauczyciele „[…] będą wykonywać tylko czynności opisane w przepisach prawa oświatowego”.

Szef ZNP poinformował, że strajk włoski jest bezterminowy. Informację na ten temat podał w trakcie konferencji prasowej. Dziś zarząd ZNP przyjął uchwałę, która „de facto rozpoczyna akcję protestacyjną”.

W trakcie konferencji apelował do nauczycieli, aby:

[…] nie podejmowali się wykonywania tych czynności, które nie leżą w zakresie ich zadań i które wprost nie wynikają z umowy podpisanej z kierownikiem zakładu pracy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (42):

Bożena2019.10.23 15:24
czyż poziom naszych nauczycieli spadł tak nisko, że są skłonni podporządkowywac się takiemu zadymiarzowi i burakowi ze słomą z butów ? Ja ciągle liczę , że przyjdzie jednak opamietanie - nawet na te "krowy".
POLA..2019.10.23 10:52
no coz wytresowani inteligenci ideologiczni nie POwinni byc nauczycielami !!!!!!!! niech sie przekwalifikuja albo zapisza do POpartii i dzialaja na szkode POLSKI I PRZYSZLYCH POkolen POLAKOW a nie niszczyc autorytet szkoly .KIEDY UWOLNIMY SIE OD IDEOLOGISZNTCH SZKOL I UCZELNI NAJWYZSZY CZAS.WYCHODOWANO INTELIGENTOW BEZMYSLNYCH BEZ ZASAD TAKIMI BRONIARZ MOZE STEROWAC NAWET JAKBY IM KAZAL O-----LIC SIE TO BY ZROBILI
Magda2019.10.23 9:29
przez tego Broniarza nauczyciele kojarzą się z komuną, a wielu z nas pamięta jaką ciemnotę uczniom wmawiali i czyimi byli sługusami
anonim2019.10.23 7:23
Brawo p. Broniarz, może pana koledzy zaczną wreszcie nauczać nasze dzieci i młodzież.....
Pawel2019.10.23 1:59
Panie Broniarz ! A czy w przepisach prawa oświatowego jest szkolenie LGBT ? Organizowanie tęczowych piątków ...itp ? Słucham !
Jan Radziszewski2019.10.22 23:10
Durny człowieczek . Biada mu gdy stanie na Sądzie Bożym. bowiem odpowie za wszelkie swoje działania Np Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. Zrozumiałam, dlaczego z nią nie przyjaźnili się sąsiedzi. Strasznie to mówić. Boleśnie to mówić. Jej syn, mój Ojciec, znajdował się w raju, a jego mama całą wieczność będzie przebywać tu. Nie mogłam się ruszyć z miejsca. I gdyby nie Anioł, to chyba stałabym i stałabym tam. Płakałabym i krzyczałabym. Krzyczałabym zamiast niej. Nie wiem, jak znaleźliśmy się jeszcze niżej. ”: … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. On, jak głownia, wyrwana z ognia, a moja miła Babcia, a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa. Już ponad 30 lat ona jest tam, a dalej – wieczność. Rzuciłam się, aby pomóc jej. Ale napotkałam postawioną przeszkodę. I nie zdołałam dotknąć, a ona… ona patrzyła na mnie, ona błagała mnie oczami. Ona miała fałszywy język, kłamliwe usta.” I przypomniałam sobie, jak kiedyś w dzieciństwie usłyszałam, jak sąsiadki mówiły o niej. Jedna powiedziała: „Nataszka”. - „Jaka Nataszka?” – pyta druga. „A ta, czarnousta” (ros.–„чёрноротая” – A.L.). Przybiegłam do domu i popatrzyłam Babci w usta: „Dlaczego mówią, żeś czarnousta, przecież usteczka masz różowiutkie”. Teraz zrozumiałam, dlaczego nazywano ja czarnoustą. Ona kłamała. I język! Ona nie poskromiła go. I teraz on ją niszczy. To straszne. Aniołowi mówię: „Chodźmy stąd. Chodźmy stąd, ja już nie mogę tego oglądać”. Zobaczyłam kotły… ------------------------------
anonim2019.10.22 22:49
Kultura, która odrzuca więź z Bogiem, zatraca własną duszę i schodzi na manowce, stając się kulturą śmierci, czego świadectwem są tragiczne wydarzenia XX stulecia i czego dowodzi szerzenie się nihilizmu, powszechnego dziś na rozległych obszarach świata zachodniego. To samo niemal 150 lat temu pisał Fiodor Dostojewski: Zachód utracił Chrystusa i dlatego umiera Kulturowi Marksiści wynocha
zbycho2019.10.22 22:41
Nareszcie! Tylko to ściema.Wielu z nich w końcu musiało by się wziąć do roboty a to było by po latach opieprzania niewykonalne.
Alojzy Cedzidło2019.10.22 22:04
W głowie się nie mieści Z tego artykułu nic sie nie dowiedziałem . O co Broniarzowi chodzi . O jakie sprawy walczy . O życie nauczycieli ? Gdyby nawet , to branie dzieci na zakładników robili tylko zbrodniarze. A Broniarzowi podobno biją brawo . I na koniec . Jak nazwać nauczycieli ,którzy idą za nim.? No jak ?
anonim2019.10.22 22:51
Walczy o kolejną kadencję na fotelu szefa. Nauczyciele są dla niego tylko mięsem armatnim, ma ich w głębokim poważaniu.
Alojzy Cedzidło2019.10.23 19:55
No właśnie ... Mięsem . Tylko jak to o ich inteligencji , honorze , wykonywanym przez nich zawodzie świadczy . No jak ?
ktoś2019.10.22 21:52
Ktoś słusznie powiedział, że to uczniowie powinni strajkować przeciwko niskiemu poziomowi nauczania przez nauczycieli. Szkolnictwo za sprawą dużej części nauczycieli sięgnęło dna!
Jarek2019.10.22 20:55
Alłbo zamknijcie tego debila, albo przegłosujcie nową ustawę o zakazie strajków w szkolnictwie !!!
anonim2019.10.22 20:39
Natychmiast zamknac tego nieuka dop aresztu to zwykly prostak ktory niszczy szkole
Alojzy Cedzidło2019.10.22 22:40
Ależ ,,Dato ' droga . ! Broniarz bez poparcia tych popaprańców pedagogicznych , byłby zerem bez znaczenia .Rakowski czerwony sztandar wyprowadził . Zaś swoich towarzyszy ROZPROWADZIŁ . po wszystkich katach Polski . I mamy co mamy . Widać to i tu na tych ,frondowych " frontach ."
alex2019.10.22 19:38
Komuna sie zkonczyla i niema obowiazku pracy,nie pasuje do LOPATY.Wszystkie zarobki nauczycieli i innych ktorzy pobieraja pensje z naszych podatkow MAJA BYC JAWNE.Dostepnosc na stronie kazdej instytucji i zobaczymy jacy ci urzednicy biedni
ymil2019.10.22 19:14
Ten strajk trwa od czasów wprowadzenia powszechnej edukacji. Dlatego wolą zajmować się tym, do czego nie są powołani: wychowaniem.
Anna 2019.10.22 19:08
Jedyny ratunek przed dewiacja seksualna dzieci. Nie posylanie dzieci do szkoły przez miesiąc lub dłużej, a później podpisać umowę z Rządem przeciw dewiacji seksualnej. A ci niech strajkuja i jeżdżą na cyrk obwozny
anonim2019.10.22 19:03
Pan Broniarz jest związkowcem, a jego szum strajkowy jest wyłącznie po to by go wybrano ponownie (kończy mu się kadencja)
Rodzic2019.10.22 18:53
Ciekaw jestem,kiedy wreszcie nauczyciele będą rozliczani z efektów swej pracy - procent olimpijczyków, procent rekrutacji na renomowane uczelnie, renomowane kierunki, a nie urawniłowka za 18 x 0,75 = 13,5 godziny pracy w tygodniu !!!!!!! A może by tych tytanów intelektu objawionych w czasie kwietniowo-majowych burd pogonić do pracy przez co najmniej 40 godzin w tygodniu i ani grosza podwyżki. To jest prymitywne lewactwo, które nigdy nie było i nie będzie elektoratem PiSdzielców!!!!!! Mam nadzieję, że rząd się opamięta i odpowiedni potraktuje tcy terrorystów od Broniarza !!!!!!
anonim2019.10.22 18:27
WYrzucic tych nauczycieli ktorzy chca strajku, To sa przeciwnicy, wrogowie nie znajacy PEDUTOLOGI razemz bronirzem
Max Fiend2019.10.22 18:35
Za co chcesz ich wyrzucić? Za sumienne wykonywanie ich obowiązków? :-D
Jerz2019.10.22 18:17
S. Broniarz - bezterminowy szef ZNP. Wszyscy wiedzą, że on się już wypalił na swoim stanowisku, tylko on o tym nie wie, albo nie chce wiedzieć, ze szkoda dla ZNP.
Max Fiend2019.10.22 18:37
O tym akurat decydują członkowie ZNP. Inni mogą iść się gonić :-D
Alojzy Cedzidło2019.10.22 22:24
Święte słowa , panie ,,Max " . Jak Broniarz robi sobie jaja z nauczania dzieci , to nie inaczej należy ocenić członków ZNP. Jak Fedorowicz , Jachira , i inni z nieczystymi rączkami , albo plujący po Polsce robią karierę w PO , to nie tylko marnie świadczy o Schetynie ale o całej PO., Członkowie decydują . Ma Pan rację panie ,,Max "
Nina2019.10.22 18:14
A niech sobie tak strajkują aż do emerytury. Zamiast jeździć za uczni pieniądze na wycieczki niech uczciwie zaczną ich uczyć.
JS2019.10.22 17:48
Jak PO wznieci jeszcze parę strajków to będzie jak za czasów Wałęsy. Będą chcieli sparaliżować Polskę. Pozdr.
Durczykiewicz2019.10.22 17:47
Tak najpierw strajk a potem obcinanie albo przyspieszanie realizacji materiału oczywiscie kosztem dziaciaków a ci nauczyciele, którzy strajkować nie chcą to są szykanowani przez swoich kolegów zwolenników PO - ludzie czy wyście powariowali?? I to ma być pedagogiczne zachowanie, gdzie priorytetem są uczniowie?? Chore!!
margeritta2019.10.23 14:55
Przecież mowa o strajku włoskim, zajęcia będą prowadzone zgodnie z planem więc skąd ta perspektywa przyspieszenia realizacji materiału?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.22 16:48
chce mieć większą emeryturę ---bedzie protest więc godziny mu lecą nauczycielom nie ---mam ich w z------UPIE
Alojzy Cedzidło2019.10.22 22:11
A gdyby tak kulturalniej i jaśniej ,o co chodzi ,,Dumnemu" Z Broniarzem czy przeciw. Bo na dwoje babcia wróżyła. jak pisze ten prawdziwy ,,Dumny Gej " , to o czym on pisze . Z biedronka na dzieci się nie doczeka .
Pawel2019.10.23 2:08
Dumny...?? Jemu godziny nie lecą ! Mylisz się ! On ma umowę na etat , jako umowa o pracę! Nie na godziny jak nauczyciele !
anonim2019.10.22 16:38
Należałoby ogłosić bezterminowy bojkot Broniarza
Pfft2019.10.22 16:41
To jest naprawdę chichot historii, że osoby kreujące się na moralnych spadkobierców "Solidarności" piszą takie rzeczy o przewodniczącym związku zawodowego i o legalnej akcji strajkowej.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.22 16:48
to komunistyczny aparatczyk jak ty J--ulu
Max Fiend2019.10.22 18:34
To sobie ogłaszaj :-D
Nik2019.10.22 16:33
SUPER To wreszcie zajmą się nauką dzieci a nie tylko wycieczki, i inne bzdety.
Pfft2019.10.22 16:39
Tobie się naprawdę wydaje, że nauczyciele CHCĄ jeździć na wycieczki szkolne? Przecież jednym z kluczowych aspektów tego zapowiadanego strajku włoskiego jest właśnie to, że nie będą tego robić, z czego bardzo się cieszą.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.22 16:50
tyś po prostu DEBIL
Max Fiend2019.10.22 18:40
Bardzo dobrze! Niech bachory siedzą kamieniem w szkole. Nie muszą nigdzie wyjeżdżać z nauczycielami i uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych. To będą musieli zorganizować we własnym zakresie ich rodzice, o ile dadzą radę :-D
serwisant2019.10.22 16:28
ogłaszam dokładne sprawdzenie laptopa, komputera stacjonarnego nauczyciela gdy trafi na serwis pod kątem legalnego oprogramowania (będzie powiadamiana policja ) , dokładne naprawianie metodą "strajku włoskiego"
tomasz2019.10.23 8:55
Serwisant ja proponuję coś innego w ramach strajku poddać dokładnej kontroli wszystkie nauczycielki. Co robią na korytarzu - czyli romanse w ramach tego pokazywanie gołych piersi kolegom. Oraz sprawdzanie co robią wieczorem . Czyli sprawdzanie czy śpią nago z kolegami ze szkoły oraz czy kolega leży na koleżance i ją w tym czasie rżnie zamiast sprawdzać sprawdziany i przygotowywać się do wykładania lekcji. Po takiej gruntownej kontroli panu Broniarzowi wybijemy jakiekolwiek strajki z głowy. Mam nadzieję że przeczytasz ty i inni i dojdziecie do tych samych wniosków.