Brawo! Koniec z zamykaniem ust naukowcom przez lewicowych ideologów - zdjęcie
06.07.21, 15:54Fot. screenshot - YouTube (Dziennik Wschodni)

Brawo! Koniec z zamykaniem ust naukowcom przez lewicowych ideologów

94

Rząd przyjął dziś projekt noweli ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce określany „pakietem wolności akademickiej”, który ma uniemożliwić karanie wykładowców uczelni wyższych za ich poglądy.  

Projekt nowelizacji przygotowało kierowane przez prof. Przemysława Czarnka Ministerstwo Edukacji i Nauki w odpowiedzi na obecną na polskich uczelniach cenzurę światopoglądową.

- „Rząd chce zagwarantować członkom wspólnoty uczelni – zwłaszcza nauczycielom akademickim – możliwość swobodnego wyrażania myśli i słowa. Rozwiązanie to jest związane ze zgłaszanymi naruszeniami wolności wyrażania poglądów, które występują na uczelniach”

- czytamy w opublikowanym po dzisiejszym posiedzeniu rządu komunikacie.

Nowelizacja nałoży nowe zadanie na rektorów uczelni, którzy zostaną zobowiązani do zapewniania w kierowanej przez siebie palcówce poszanowania wolności nauczania, wolności słowa, badań naukowych i ogłaszania ich wyników. Zaproponowano też wprowadzenie przepisów, w myśl których wyrażanie przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych nie będzie mogło być traktowane jako przewinienie dyscyplinarne.

Projekt przewiduje również możliwość złożenia zażalenia na postanowienie rektora o poleceniu rzecznikowi dyscyplinarnemu rozpoczęcia prowadzenia sprawy, które będzie rozpatrywane przez komisję dyscyplinarną przy ministrze edukacji i nauki. Zażalenie to jednak będzie możliwe wyłącznie w przypadku sprawy dot. wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych.

Od orzeczenia komisji dyscyplinarnej przy ministrze będzie przysługiwało też zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie – Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Kolejna wprowadzana zmiana do uniemożliwienie rektorowi zawieszenia nauczyciela akademickiego w pełnieniu obowiązków w czasie postępowania wyjaśniającego.

Rozwiązania te mają wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia nowelizacji w Dzienniku Ustaw.

kak/PAP

Komentarze (94):

Yznogood2021.07.30 7:31
Lewactwo oczywiście przypisuje sobie domniemane zasługi w rozwoju i "postępie" ale naukowcy wiedzą dobrze, jaka była rola Kościoła w rozwoju cywilizacji: kto tworzył pierwsze szkoły, uniwersytety, szpitale i domy opieki. W tym samym czasie ówcześni lewacy to była banda niepiśmiennych parobków śpiących w chlewach ze świniami.
abc2021.07.27 20:58
Istne odmęty - męty - zamęty wszystko pasuje. JPII był szanowany jako intelektualista przez mądrych ludzi, wykładowców, naukowców. Teraz hydra podnosi obrzydliwy łeb. Zakazać normalności. Postępem jest stwierdzenie że natura jest niedorobiona. Człowiek - zwłaszcza nabuzowany, albo jego huć wie lepiej ile jest płci, czy zabić dziecko nienarodzone. Kto się sprzeciwia ten ciemnogród. No chwileczkę nie wszyscy są nabuzowani i myślą tylko swoją końcówką. Każdy powinien mieć prawo głosu.
robaczek2021.07.7 11:45
na prawej stronie macie takich naukowców jak TVP dziennikarzy ;] ................................. PRZECIEZ KOSCIOL BYL ZAWSZE NAJWIĘKSZYM HAMULCEM NAUKI ;] ............................................ miśki................................... znowu ZAKLAMANIE POZIOM EKSPERT ;] ............... no ale wiem wiem ............... SYPIE SIE CYRK .............. trza ratowac chociazbyscie na totalnych idiotów wyszli ;]
Yznogood2021.07.30 7:34
Tak się składa, że lewaccy "naukowcy" to jedynie propagandyści chorych ideologii. Z nauką mają tyle wspólnego pawian z komputerem
antoni.s2021.07.7 11:43
Czarnek nie powinien mieć krzyża na szyi?, albo chociaż maryii w klapie?.
Krakus2021.07.7 9:17
Koniec z zamykaniem ust naukowcom przez lewicowych ideologów - teraz zamykać będą "prawicowi", jak Czarnek
Anonim2021.07.7 6:26
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
cynik2021.07.7 6:05
Towarzysz Czarnek dzielnie walczy by być jednym z tych, którzy będą mieli największe zasługi w laicyzacji Polski i jej skrętu "w lewo". To taki paradoks głupich ludzi - nie potrafią dostrzec, że ich prymitywne, siłowe metody doprowadzą w dłuższej perspektywie czasu do skutków dokładnie odwrotnych do założonych celów.
hehehe2021.07.7 7:21
Jakie siłowe idioto? Siłę to wy, lewacy stosujecie do forsowania swoich absurdalnych idei i czas to ukrócić bo będzie jak w Hiszpanii gdzie wywalają belfrów uczących dzieci, że biologicznie są tylko dwie płcie. Waszą ideologię łykają tylko prymitywne nieuki a rozgarnięta młodzież z was się śmieje, a raczej "ma bekę" :-)
antoni.s2021.07.7 12:03
Jeszcze całkiem niedawno, bo zaledwie kilka stuleci temu ówczesnych naukowców palono na stosach za to, że twierdzili że ziemia jest okrągła, wtedy ich rewolucyjne teorie łykali tylko prymitywne nieuki, a ówczesna rozgarnięta młodzież się z nich śmiała, a raczej miała bekę, naprawdę jesteś taki głupi[głupia] że wydaje ci się że wiemy już wszystko o ludzkim organizmie?.
leszczyna2021.07.8 14:21
Których naukowców spalono na stosie za twierdzenie, że Ziemia jest okrągła?
Anonim2021.07.6 23:57
Trzeba zadać sobie PYTANIE: Jak to się stało, że na polskich wyższych uczelniach działa nieformalnie zorganizowana grupa, która w systemowy sposób prześladuje osoby niepodzielające lewackiego światopoglądu. Należy KONIECZNIE przeprowadzić śledztwo, kto, kiedy i jak zorganizował tę Grupę i w jaki sposób Członkowie Grupy zajęli stanowiska które pozwalają im prześladować i cenzurować osoby niewygodne. Nazwiska, imiona, kontakty, narodowość, związki rodzinne z przedwojennymi organizacjami przestępczymi - jak pokazuje praktyka, 9 na 10 członków takich lewackich grup to członkowie mafijnych klanów rodzinnych, aktywnych już w 2RP.
Albert2021.07.7 8:38
Jak to się stało? To bardzo proste i oczywiste. Po prostu prawackie bydło jest w przeważającej większości wypadków upośledzone intelektualnie, więc jego możliwości kończą się na waflach z trupa i ogłoszeniach parafialnych. A jak się trafi jakiś typek z tytułem, to się okazuje, że to gość taki jak Czarnek, po KUL-u czy jakiejś innej Wyższej Szkole S͏r͏a͏n͏i͏a na Smerfy - a więc tworze o charakterze kabaretowym, a nie poważnej uczelni. Lewactwo rządzi światem, bo prawactwo jest zbyt nieudolne by opanować coś więcej niż samodzielne oddychanie. Wszystko na ten temat.
Anonim2021.07.7 9:41
Zdecydowanie nie wszystko. Lewactwo rządzi światem w imieniu Światowej Finansjery, po uprzednim WYMORDOWANIU prawicowców. Masz rację, jak pozabijano normalnych profesorów, naukowców, przemysłowców i uczonych, to nawet kretyn-lewak, jeśli wspiera go sitwa Bankierów, może uchodzić na Mądralę.
Albert2021.07.7 9:48
Ta rzekoma światowa finansjera to naturalnie także lewactwo. Prawactwo nie ma najmniejszych szans na opanowanie czegokolwiek, bo jest po prostu zbyt ograniczone intelektualnie i nadaje się tylko do tego, żeby je doić nieustannie i wykorzystywać jako darmową siłę roboczą.
Czyli teraz JM rektor będzie mógł2021.07.6 21:51
wydać zarządzenie o usunięciu krucyfiksów z terenu uczelni i nikt tego nie będzie mógł zakwestionować ani ukarać rektora?
Darek2021.07.6 21:34
Czyli teraz nie będzie można zablokować nauczania, że 2+2=22, leczenia raka sokiem z buraka, bo fakty naukowe ograniczają wolność do pierd0lenia głupot PiSowskich półgłówków.
Anonim2021.07.6 21:46
Grunt żeby lewacka tłuszcza nie narzucała swoich zjehanych pomysłów, genderów i "normalnych orientacji seksualnych". Jak lewaki przestana gwałcić dzieci i młodzież, świat będzie lepszy.
Anonim2021.07.6 21:51
Nie ma najmniejszej różnicy między nauczaniem 2+2=22 a nauczaniem gendra, poz tym, że 2+2=22 raczej nikomu życia nie zniszczy, ale wciskanie bełkotu o genderach, kobietach z fujarą i mężczyznach z cxpą niszczy więcej jak połowę Ludzi, zamienia ich w zombiaków o zamglonym spojrzeniu. Z tego, że lewacka hołota nazywa swoją zrytą Ideologią "nauką" nie wynika że zryta lewacka ideologia nauka jest.
Po 11 ...2021.07.6 20:44
Niby walka z indoktrynacją, a tak naprawdę otwieranie drzwi dla bezkarnego głoszenia CZEGOKOLWIEK, bo czym innym jest swoboda wyrażanie przekonań religijnych (jakichkolwiek), światopoglądowych (jakichkolwiek) i filozoficznych (albo totalnie debilnych). Wniosek: Czerniak robi z uczelni pseudointelektualny chlew, w którym każda zafajdana fundamentalna świnia, będzie mogła puszczać religijno filozoficzne bąki.
Anonim2021.07.7 7:36
Przecież to lewaki otworzyły drzwi głoszeniu bredni o genderze, marksizmie, cieploklimacie i ekofanatzmie.
Polak2021.07.6 19:56
Zmiana zniknie jak tylko poważni wykładowcy zaczną mówić prawdę o antypolskiej sekcie rzymskokatolickiej.
lewacka religia2021.07.6 19:23
lewaki wymyslily nowa religie nawet zaprzeczaja ewolucji bo po co mi pedaly w przyrodzie na tym by sie ewolucja skonczyla
x2021.07.6 19:09
Wreszcie teorie neomarksistowskie wyjdą z uczelni na kierunkach humanistycznych, 50 lat i jeszcze nie ewoluowały sowiety.
pytajnik2021.07.6 19:06
A co będzie z nauczycielami akademickimi, którzy nie wprowadzają w życie nauczania biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
...2021.07.6 19:27
a z tymi, którzy wprowadzają?
Anonim2021.07.6 18:51
Delta też zna granice i potrafi coś dobrego zrobić, nie tylko siać strach. Oby delta dotarła także na uczelnie kościelne. Dla wielu już za późno.
ja2021.07.6 18:14
Żeby uniknąć lewackich bzdur można studiować kierunki ścisłe i techniczne - to dla lewaków jest za trudne i tam jest ich mniej. Podobnie ludzie robili za komuny i później mieliśmy najlepszą na świecie fantastykę naukową.
Pokręć2021.07.6 18:50
Nie powiedziałbym, że mniej, po prostu ich poglądy filozoficzne i religijne nie mają tak dużego wpływu na to, czym się zajmują. Matematyka, fizyka i inżynieria są po prostu w 100% niezależne od jakiejkolwiek filozofii. I tyle. Faktem jest, że jeśli nie chcesz być indoktrynowany, nie idź na kierunki humanistyczne.
leszczyna2021.07.6 19:10
Niezupełnie. Przykładowe zadanie: Do klasy na pierwszym piętrze weszły cztery dziewczyny i Margot. Ile kobiet jest w klasie? A do rzeczy i na temat: "Filozoficzna refleksja nad matematyką". Inżynieria? Polecam cieknący sufit w "Przygodzie na Mariensztacie" czy zdążanie z terminem budowy na przyjazd I sekretarza PZPR. Zupełną klęską są nauki medyczne i biologia, takie "osoby z macicą" czy babki z prostatą do dopiero wyzwanie na sali operacyjnej. Do tego zmiany płci i aborcja jako prawo człowieka. Jak nie chcesz być indoktrynowany, zdecydowanie unikaj medycyny i psychologii, o seksuologii nie trzeba wspominać, tam lgbt wzięło ludzi za twarz już dawno.
hehehe2021.07.7 7:26
A co powiesz o biologii? To też nauka ścisła co nie przeszkadza lewakom pierniczyć astronomicznych bzdur w tym temacie :-)
fakt2021.07.6 19:26
biologie i medycyne zaczeli juz falszowac to pozostala matematyka
Monia2021.07.6 18:07
Na uczelniach prym wodza gudłaje a goje albo sie boja albo kolaboruja z żydami
Anonim2021.07.6 17:59
/stp/ A to wpadka ministra. Nauka to nie... ideologia, nie zna lewicowości ani prawicowości. Jeśli macie lewicowych lub prawicowych nauczycieli, to hajda z nimi!
Anonim2021.07.6 18:02
/stp/ Źle zrozumiałem ministra. on mówił o lewicowych ideologach na uczelniach, a nie profesorach.
Krzysztof2021.07.6 17:58
Brawo! Koniec z zamykaniem ust naukowcom przez lewicowych i prawicowych ideologów. Wreszcie zapanuje na uczelniach, równość, wolność i pluralizm i KAZDY wykładowca będzie mógł wykładać co zechce. Prawicowi będą wykładać nauki JPII a lewicowi wykładać nauki gender. Brawo!
Anonim2021.07.6 17:55
Najpierw to przeczytajcie to sto razy czy tam nie ma lewackich furtek. Potem niech się spieszą uchwalić szybko i do końca. Zagraniczni masońscy i lewaccy mentorzy totalnej opozycji zrobią wiele by to się nie udało.
GALERIA NIENAWIŚCI2021.07.6 17:35
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: " 𝐖 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐥𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐖𝐚𝐬𝐨𝐬𝐳𝐲, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐮𝐜𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞, 𝐉𝐞𝐝𝐰𝐚𝐛𝐧𝐞𝐦, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐛𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞 – 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐰𝐨𝐢 𝐳𝐢𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐜𝐲. 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲. 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐰 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨𝐛 𝐰𝐲𝐣𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐨 𝐨𝐤𝐫𝐮𝐭𝐧𝐲 𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲. 𝐙 𝐨𝐫𝐠𝐢𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐮𝐫𝐳𝐚𝐝𝐳𝐚𝐥𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐰𝐞𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐤𝐚 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐰𝐞. 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐞𝐭𝐚 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐢 𝐳𝐛𝐢𝐨𝐫𝐨𝐰𝐨 𝐠𝐰𝐚𝐥𝐜𝐢𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐳𝐚𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 . 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐚𝐤𝐢 𝐰𝐫𝐳𝐮𝐜𝐚𝐥𝐢 𝐳𝐲𝐰𝐜𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐨𝐠𝐧𝐢𝐚."
Anonim2021.07.6 17:34
Czyli nie ma cenzury i naukowcy będa mogli wykładać o LGBT i gender?
jle_ffm2021.07.6 17:47
No chyba nie zrozumiałeś pana ministra - ta gwarancja wolności działa tylko w kierunku tym jedynie słusznym :)
GALERIA NIENAWIŚCI2021.07.6 17:34
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐍𝐨 𝐢 𝐜𝐨? 𝐍𝐨 𝐢 𝐰𝐮𝐣, 𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤𝐮. 𝐒𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥 𝐜𝐢 𝐮 𝐰𝐚𝐬 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐤, 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐤𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐰 𝐤𝐚𝐳𝐲𝐦 𝐠𝐞𝐞𝐬𝐢𝐞. 𝐓𝐲𝐥𝐞, 𝐳𝐞 𝐳𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐠𝐨 𝐝𝐨 𝐨𝐛𝐥𝐚𝐧𝐞𝐣 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥𝐲 𝐳𝐚𝐠𝐨𝐧𝐢𝐜."
Po 11 ... radzilowJedwabne - lelek33332021.07.6 17:32
pisze CYT.: "Nic dziwnego – bo w koncu jakos trzeba zagadac masowe mordowanie Zydow w pogromach, jakos trzeba zagadac i zaklamac Jedwabne, Radzilow, Goniadz, Szczuczyn i dziesiatki innych miejscowosci." ----------------- autorem jest "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński - "historyk - hejter" - Loża Polin
Alek12021.07.6 17:20
Nauka w Polsce to farsa, punktoza, kolesiostwo przy przyznawaniu stopni i tytułów, kolesiostwo przy ocenie projektów, brak pomysłów, rąbanie przez całe życie jakiegoś bzdurnego modelu badawczego. Celebryci naukowi to raczej gwiazdorzy a nie profesorzy.
Po 11 ...2021.07.6 17:04
To tak jakby ktoś wprowadził prawo do głoszenia DOWOLNYCH przekonań religijnych, światopoglądowych w ... kościele. Już rozumiecie dlaczego to absurd? Każdy może wejść na ambonę i np. w KK pierniczyć o swoich muzułmańskich przekonaniach religijnych. Podoba się? Dodam, że uczelnie to świątynie Nauki.
Anonim2021.07.6 17:07
A skad wiesz o jakie przekonania tu chodzi? Szczerze mowiac nie kojarze Czarnka z religijnymi kazaniami
Po 11 ...2021.07.6 17:14
Parę cytatów: "Europa jest dzisiaj miejscem zwalczania na potęgę dotąd niespotykaną chrześcijaństwa. Ta dechrystianizacja postępuje na naszych oczach, chrystianofobia szerzy się w krajach Europy Zachodniej na skalę dotąd niespotykaną.", "To na naszych barkach spoczywa w tym momencie ta odpowiedzialność. Będziemy mogli zdać ten egzamin pod warunkiem, że przestaniemy się bać tego, że jesteśmy chrześcijanami, tego, że myślimy po chrześcijańsku, że chrześcijańskie wartości muszą być przekazywane młodym pokoleniom.", "Czy państwo spodziewaliście się jeszcze kilkanaście lat temu, że w Kościele katolickim – już chyba tylko z nazwy – w Niemczech czy Austrii będzie się błogosławić grzech cudzołóstwa? Przecież to samo w sobie woła o pomstę do nieba. Ale to wszystko jest efekt tego, zostaliśmy rozbrojeni jako Kościół w Europie naszą bojaźliwością i agresywnym atakiem tego zakamuflowanego totalitaryzmu, o którym mówił Jan Paweł II." ---- To taka neutralność świeckiego ministra w sprawach religii i światopoglądu :))
Anonim2021.07.6 17:18
Nie ma czegoś takiego jak "neutralność", i żaden najbardziej świecki "świecki minister" nie jest neutralny, tylko wyznaje wyjątkowo arogancką i nietolerancyjną Wiarę Humanizmu Laickiego. Światopogląd Laicki nie jest neutralny, tylko nietolerancyjny, agresywny, wredny i robi z ludzi bydlaków i bydlęta.
Po 11 ...2021.07.6 17:27
A ateizm to pewnie jest WIARA w ... nieistnienie Boga, bo przecież ateiści nie potrafią udowodnić, że Bóg nie istnieje, więc mogą jedynie w to nieistnienie wierzyć. Tak? :))
Anonim2021.07.6 17:30
czy niewiara w zwyciestwo jest wiarą w porazke? mam wapliwosci
Suweren2021.07.6 17:36
"Laicki humanizm [..] robi z ludzi bydlęta"? Wiesz, bo jak się tak tutaj popatrzy, można odnieść zgoła inne wrażenie... Np. takie wyrażenia jak: "gorszy sort", "element animalny", "mordy zdradzieckie i kanalie" albo też "tęczowa zaraza" (nie wpominając o jeszcze doniośleszych odkryciach "dobrych panów" "lepszego sortu") ma bodaj inną genezę. Ale najwyraźniej się temu "gorszemu sortowi" za "laicki humanizm" "zwyczajnie należało", a co?!
leszczyna2021.07.6 19:19
No właśnie, jak się tutaj popatrzy, to można przeczytać to: Albert 2021.07.6 9:58 "Ateizm coraz powszechniej traktuje się dziś jako wyraz postępu, nowoczesności i światłości. Wiarę w Boga z kolei uważa się za zabobon, zacofanie i głupotę." - oczywiście, że tak. Trudno, żeby było inaczej. Jak bowiem potraktować dorosłego człowieka, który święcie wierzy w obecność Smerfów? Jak zwykłego niedorozwiniętego debila. Tak samo normalni ludzie traktują katolików, Żydów, muzułmanów i całą resztę tego religijnego bydła." Jakie odnosisz wrażenie?
Albert2021.07.7 8:32
A co ci się w tym nie podoba? Fanatycy religijni to zwykłe bydło nadające się wyłącznie na karmę dla psów. Bezmózgie, bezmyślne i bezużyteczne pasożyty, które potrafią tylko kraść, oszukiwać i popełniać dowolne zbrodnie w imię swoich paranoidalnych urojeń. Gardzę takim śmieciem i tyle.
Anonim2021.07.6 17:23
za to wyrzucali z uczelni?
Anonim2021.07.6 17:16
Nie ma czegoś takiego jak Wiara Nauki. Choć w najgorszym, zbrodniczym i zbydlęconym okresie Rewolucji Francuskiej ustanowiono Kult Rozumu, i jak widać, podoba ci się ta epoka gdy z ludzi robiono mydło, a z kobiecej skórki galanterię skórzaną, rękawiczki i buciki.
AAAtomek2021.07.6 16:55
Widzę Złoty wiek nauki polskiej za prawicowego reżimu: biblistyka, płasko-ziemstwo, leczenie zdrowaśkami, odrzucenie współczesnej medycyny, kreacjonizm, wyprawy krzyżowe to będą hity w konkursach Ministerstwa Nauki.
Anonim2021.07.6 17:00
a ty co, lepszy? ty chorob nawet zdrowaskami nie chcesz leczyc i nazywasz je orientacja, w dalekiej przyszlosci bedzie to nie do pomyslenia
lewacki ciemnogród2021.07.6 17:05
"Orientacja" z woli Boga. Nowoczesny zabobon.
AAAtomek2021.07.6 17:23
Jak jestem chory idę do lekarza. Nie leczę się modlitwą do bliskowschodniego pustynnego Boga.
Anonim2021.07.6 17:26
a jak ci powiedza ze nie ma na chorobe skutecznego lekarstwa to sie godzisz z tym ze tak musi byc?
matis892021.07.6 16:27
Zacznijmy od tego PIS wspierał przez lata przejmowanie edukacji przez lewactwo. To się działo latami, za SLD, PO i za PISu. Czyli systemowe wtłaczanie lewactwa w system edukacji. Mamy teraz sytuację, że systemem edukacji tak jak i wymiarem sprawiedliwości rządzi lewactwo i PIS wspierał to systemowe przejęcie latami. A teraz lewacki PIS rzuca ochłap dla prawicy bo chcą ubiegać się o 3 kadencję. Do tego można się spodziewać że jak PIS jest znany z bubli to lewactwo które za PISu przejęło system edukacji dalej będzie prześladować w szkołach i na uczelniach konserwatystów.
pingpong2021.07.6 16:22
„Patent pokazuje, że DARPA zbudowała Covid z pomocą Billa Gatesa i KTO” (tłumaczenie automatyczne) ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq–humansarefree-com.translate.goog/2021/06/patent-darpa-built-covid-with-bill-gates-who.html
tyrymbyrym2021.07.6 16:21
Red. Holecka ma jeszcze gips na nodze?
tyrymbyrym2021.07.6 16:23
A wiesz tłuku, że już zmieniłem nicka. Bawimy się dalej? Mam bogatą wyobraźnię to mogę tak w nieskończoność, dewiancie.
tyrymbyrym2021.07.6 16:42
Holecka, nie pękaj i nie wymiękaj.
Po 11 ...2021.07.6 16:27
Holecka miała gips na głowie, ale obwód głowy był mniejszy, niż obwód łydki i podczas chodzenie gips się zsunął na kostkę.
matis892021.07.6 16:15
Nie ma się czym podniecać. To powinno być załatwione już dawno temu w cywilizowanym kraju i to nic wyjątkowego tylko zwykła wymagana oczywistość. PIS rzuca zwykłe ochłapy konserwatystom tuż przed wyborami na ich 3 kadencję. Te ochłapy nie przykryją lewackiej i szatanistycznej działalności PIS.
Po 11 ...2021.07.6 16:15
Wyrażanie przekonań religijnych na państwowej uczelni, powinno być karane z urzędu. Inaczej uczelnie zmienią się w miejsce gdzie religijni kaznodzieje, bedą prowadzić własną indoktrynację. W Polsce mamy zarejestrowanych kościołów dziesiątki.... a w przepisach nawet tego wymogu nie ma, więc tysiące wyznań będzie się panoszyć, bez możliwości wykopania za bramy uczelni.
tyrymbyrym2021.07.6 16:18
To rozumiem, że religię LGBTQWERTY+ też będziesz chciał usunąć z uczelni. Ich twierdzenia nie mają bowiem żadnego potwierdzenia w nauce. To tylko ideologia.
tyrymbyrym2021.07.6 16:20
Najbardziej frapujące są te twierdzenia z cyklu: "o rozmnażaniu sodomitów".
Po 11 ....2021.07.6 16:24
Jak ktoś nie rozróżnia badań nad czymś, od wyrażania poglądów, to jest kretynkiem. Nikt nie apeluje o wywalenie np. "religioznawstwa" za bramy uczelni. A przy okazji ludzie LGBT istnieją w sposób obiektywny. Prowadzone badania dotyczące LGBT, wyczerpują też wszystkie wymogi "naukowości". A użycie terminu "potwierdzenie w nauce" zdradza dyletanta.
kicia2021.07.6 16:27
Twoje badania to grzebanie palcem w odbycie. Ot i cała "nauka". Co to tam kiedyś było? A że u sodomitów rodzi się więcej dzieci niż w normalnych, heteroseksualnych rodzinach. To jeden z waszych autorytetów "naukowych" od grzebania w otworku.
Anonim2021.07.6 16:49
takich jak ty tylko na wariograf i powiedz ze lgbt to nie zaburzenia psychiczne, pomarzyc mozna
matis892021.07.6 16:18
Tyle że indoktrynację religijną, ideologiczną wbrew zdrowemu rozsądkowi zaprowadza właśnie lewactwo. To wręcz główny cel lewactwa, czyli indoktrynacja religijno-ideologiczna.
Albert2021.07.6 16:12
"Zaproponowano też wprowadzenie przepisów, w myśl których wyrażanie przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych nie będzie mogło być traktowane jako przewinienie dyscyplinarne." - czyli można będzie bez problemu promować faszyzm, komunizm i satanizm, tak?
Po 11 ...2021.07.6 16:18
Dokładnie tak. Każdy, przecież dosłownie każdy idiotyzm można podciągnąć pod własny światopogląd i bez restrykcji głosić studentom. Himalaje idiotyzmu ... i to o zgrozo, na wyższych uczelniach.
Klapaucjusz2021.07.6 16:24
Każdy będzie mógł prowadzić i publikować badania w temacie "Jarosław Kaczyński jako wzór Polaka i mężczyzny", "Tusk jako Antychryst" czy "Wola Partii Wolą Narodu".
kropla2021.07.6 16:24
A ty tak często ze sobą gaworzysz, Lesiu? Hemoroidy na mózgu cię swędzą czy co?
Albert2021.07.6 18:47
Ale wy katoćwoki to krynicami intelektu nie jesteście, prawda?
Prawda w oczy2021.07.6 16:09
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
­2021.07.6 16:09
Ten gość jest hańbą i zakałą miasta Lublin.
Po 11 ...2021.07.6 16:08
Wystarczy, że płaskoziemcy założą kościół i nikt nie będzie mógł wywalić ich "nauczania" z wyższej uczelni. Boże pisowcy to nie idioci to po prostu pisowcy ...
leszczyna2021.07.6 19:27
A ten z garnkiem na głowie na paradzie lgbt-owskiej pod wodzą Trzaskowskiego to jakiś lepszy sort jakichś ziemców?
Karol2021.07.6 16:08
76 lat za późno
Po 11 ...2021.07.6 16:06
Czy wy pisodebilki nie rozumiecie, że otwieracie drogę do islamskiej indoktrynacji na uczelniach, na oficjalnych zajęciach?
AAAtomek2021.07.6 16:57
ONI nadal wierzą, że Polska jest katolicka.... Będą w szoku, po pierwszych wynikach spisu powszechnego. Zresztą, już wiedzą, częściowo, gdyż wyniki są na bieżące.
Jawny2021.07.6 16:05
Kogo przypomina Czarek minister? Z niezdrową fascynacją oglądam występy tego jegomościa, i mam uczucie, że kogoś mi przypomina....... z dawnych czasów. Już wiem: Nikitę Chruszczowa!!! To grożenie paluchem podczas wystąpień publicznych, gęba jak u Marchołta Grubego a Sprośnego, a także nieskrywana niechęć do inteligencji. Ciekawe, kiedy zacznie walić butem w mównicę? Powołanie tego gamonia na ministra dużo mówi o stanie naszego państwa, o rządzie a także o nas samych - bo jakoś ludność poczciwa akceptuje fakt, że edukacją i nauką zajmuje się głupi czynownik. Różnych ministrów pamiętam, ale ten to szczyt wszystkiego.
Bul Komoruski2021.07.6 16:04
A co z zamykaniem ust lekarzom nie opłacanymi przez pfeizera ?
Po 11 ...2021.07.6 16:04
Padłem. Wyższe uczelnie to Świątynie NAUKI. Religia, poglądy religijne, wypowiedzi religijne z założenia NIE są naukowe (choćby z powodu niestosowania, przez religię, teologię metody naukowej) więc nie powinny być na terenie uczelni wypowiadane. Co oznacza ta zmiana? No, np. nauczyciel akademicki może indoktrynować, przekonywać, nauczać studentów o świętości Latającego Potwora Spaghetti. I co? I rektor nic nie będzie mógł zrobić, bo to jest wyrażanie przekonać religijnych. ABSURD i pisowski DEBILIZM.
tyrymbyrym2021.07.6 16:16
A kto intelygencie zakładał uniwersytety w Europie? I najpierw wytłumacz swoim lewackim krewnym, że terror światopoglądowy który stosujecie nie tylko na uczelniach daleko bardziej przekracza stosowane normy przez Inkwizycję, tak przez was potępianą. Wy nawet nie dajecie szczątkowego prawa do obrony swoich poglądów.
Debilko...2021.07.6 16:22
A kto najpierw zaorał całą starożytną kulturę - wymordował inteligencję, zniszczył masę zabytków i spalił większość zapisków bo herezja i poganstwo? A kto potem blokowal nauke ludziom niezgadzajacym sie z katozjebami? Doucz sie, sa powody dlaczego sredniowiecze to mroczne wieki i dlaczego przez prawie 1000 lat nauka staneła w Europie - ten powod to kato-taliby ktore sie tutaj pojawily...
leszczyna2021.07.6 21:15
Poczytaj sobie o liczbach Finonacciego, by rozjaśnić trochę własną ciemnotę na temat średniowiecznej ciemnoty. Zaorania starożytnej rzymskiej kultury prawnej to dokonują lgbt-owcy odrzucając rzymską definicję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Natomiast zaorania XIX-wiecznej mikrobiologii dokonują wulgarne baby na ulicach żądając aborcji na życzenie, bo nie dotarła do nich informacja, że życie homo sapiens zaczyna się od zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik. To dopiero jest nowoczesna ciemnota.
AAAtomek2021.07.6 17:00
Nauka w Europie odżyła w Oświeceniu, po odrzuceniu... Kościoła Katolickiego...
Ix Ypsilon2021.07.6 16:04
No i baaaardzo dobrze.
Anonim2021.07.6 15:59
Ciekawe co będzie następne - numerus causus czy getto ławkowe dla niewierzących?