Bp. Mering ostro krytykuje wystąpienie księży od Wizytek. I BARDZO SŁUSZNIE - zdjęcie
08.08.15, 19:40

Bp. Mering ostro krytykuje wystąpienie księży od Wizytek. I BARDZO SŁUSZNIE

52

Biskup włocławski Wiesław Mering, został zapytany przez "Nasz Dziennik" o Mszę św. odprawianą kilka dni temu za prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego rodzinę. W jej trakcie jeden z księży dziękował mu za prezydenturę stwierdzając, że "zawsze kierował się chrześcijańską intuicją". - Co to była za dziwna "chrześcijańska intuicja", która tuż po rozpoczęciu urzędu kazała mu usunąć krzyż sprzed Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie? Decyzja ta spowodowała ogromne napięcia i podziały między ludźmi - mówi bp Wiesław Mering.

<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ - KTÓŻ JAK NIE BÓG - WARTO!!!! >>>

Dalej, bp. Mering mówi o decyzjach byłego prezydenta, zwłaszcza w kontekście niedawno podpisanej ustawy o in vitro. - Przecież w takich kwestiach, jak obrona życia, rodziny, godności człowieka, postawa chrześcijanina musi być zasadnicza, jednoznaczne -. 

O samych kapłanach, którzy wychwalali pana Komorowskiego bp. Mering powiedział, "niestety jest grupa duchownych, którzy uważają, że im bardziej oprą się stanowisku Episkopatu czy poszczególnych biskupów, tym większą ściągną na siebie uwagę". I dodał: "Niestety muszę również z pewnym żalem odnieść się do przełożonych tych duchownych. Przecież po to jest biskup, aby zwrócił uwagę, upomniał, żeby jasno nazwał takie sytuacje (...) Nie można udawać, że nic się nie dzieje, przez całe lata i nie przywołać pewnych osób do opamiętania. To nie chodzi o to, że biskup ma być takim rewolwerowcem i strzelać do kapłanów. Przecież to nasi współpracownicy, to nasi bracia. A w Kościele od dawna istnieje instytucja braterskiego, ojcowskiego upomnienia - mówi bp Mering w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Bardzo mądre słowa biskupa włocałwskiego. Księża, którzy wychwalali prezydenturę Komorowskiego przypominają tzw, "księży patriotów " z czasów PAXowskich. I to stanowi najpoważniejszy problem, z którym miejmy nadzieję poradzi sobie kard, Nycz.

philo

Komentarze (52):

anonim2015.08.8 20:00
bzdury malo rozsadne slowa biskupa @philo zawsze musisz ludziom latke przypiac?
anonim2015.08.8 20:02
@ludzik (pewnie zielony?) A co powinien biskup powiedzieć, żebyś uznał, że rozsądny ?
anonim2015.08.8 20:04
@Pet A czemuż to biskup ma się nie wypowiadać, bo Pet mu zabrania? Czasy cenzury czerwonych aparatczyków już minęły i musisz się z tym pogodzić
anonim2015.08.8 20:14
O ile się nie mylę, to każdy ksiądz jest przedlużeniem rąk biskupa w diecezji, czyli bez niego jurydycznie nie istnieje. Co to więc za ręce, które są nieposłuszne glowie. Ale przy zarazie gender to juz wszystko chyba jest możliwe... Glowa sobie, ręce sobie...;-)
anonim2015.08.8 21:11
biskupie Merling, nie pouczaj w mediach bo wychodzi,że masz parcie na szkło jak i oni, nie udawajcie wszyscy głupków,przecież oni mają przełożonych którym to pasuje, nycz buduje Świątynię, rząd daje kasę, co sowa robi w warszawie, to ksiądz dziwisza, a ten pokutuje,że JPII wpakował w Marciala Maciela od Legionu Chrystusa, oni siedzą jak trusie i takie sowy, lutry i seniuki dobrze się mają,drogi biskupie, rozmawiaj z kardynałami a nie do prasy, a z teczką to się wyjaśniło? chodzi o lucjana, bo takie ataki w mediach to też robienie we własne gniazdo, napisać do kardynałów i z nimi gadać
anonim2015.08.8 22:04
Bardzo trafne słowa Księdza Biskupa. Jak bardzo trafne świadczą o tym głupie komentarze POlizusów. Tylko jedna uwaga do autora informacji: przełożonym ks. Kazimierza Sowy jest kard. Dziwisz.
anonim2015.08.9 0:02
@akia Biały - nie opalam sie. Taka uroda. Pozdro
anonim2015.08.9 0:04
Dziękuję za odwagę i szczerość.
anonim2015.08.9 0:06
@ towarzyszu philo Jak w TVP 1 lub innym kanale lub rozgłośni radiowej dziennikarz mówi tak jak wy oceniając: "Bp. Mering ostro krytykuje wystąpienie księży od Wizytek. I BARDZO SŁUSZNIE" to go oskarżacie o brak obiektywizmu dziennikarskiego. Czy to same kryterium opisywania bez oceniania nie dotyczy Was towarzyszu dziennikarzu ?
anonim2015.08.9 4:24
ludzik Otóż w Waszym i naszym przypadku nie ma takich samych kryteriów prawdy czy kryteriów jej oceny! A wiesz dlaczego tak jest? Otóż dlatego że Wy z definicji jesteście synami ojca kłamstwa i nie ma w Was żadnej prawdy. Wy z definicji żadnej prawdy nie uznajecie w żadną prawdę nie wierzycie, każdą prawdą gardzicie. Dla Was życie ludzkie jest tylko zwykłą grą bez sensu,bez wartości, bez żadnego ładu i składu. Ostatecznie tylko tyle Wam zostało co Wam nakapało. Dlatego każda krytyka Waszego cynizmu i Waszego nihilizmu zawsze będzie uzasadniona niezależnie od tego na jakim poziomie będzie prowadzona. Wy jesteście prawdziwą zakałą każdego społeczeństwa jakiego jesteście członkami dlatego nie ma sensu traktować Was z powagą i szacunkiem. Z wami nie ma sensu dyskutować, przed Wami należy się tylko bronić! Poniał tawariszcz nihilista?
anonim2015.08.9 5:03
Zebzydowski Chrystus całe swoje życie mówił o Bogu a nie o "polityce". A i tak został skazany za "politykę"! Debilku!
anonim2015.08.9 5:41
Gandalf: określając kogoś debilkiem a wcześniej jeszcze gorzej myślę, że nienawiść do myślących inaczej zżarła ciebie do kości. Odstaw na tydzień RM i poprawa będzie widoczna.
anonim2015.08.9 6:34
@Zebzydowski " Polskość święta, zapita, skurwiona, sprzedajna, z gębą wypchaną frazesem, antysemicka, antyniemiecka, antyrosyjska, antyludzka. Pod obrazkiem Najświętszej Panienki" Widzisz sam okazujesz nienawiść do ludzi inaczej myślących, i przedstawiasz ich w oparciu o swoje wyobrażenie, obrazoburcze i kłamliwe, odstające od rzeczywistości. Jeżeli jesteś taki prawy to zacznij najpierw wymagać od siebie, opisuj rzeczywistość w prawdzie, a nie jako kalkę lewackich nieprawdziwych przemyśleń
anonim2015.08.9 6:46
@Zebzydowski " W niebie polityki się nie uprawia. A prawda jest taka że twój Kościół politykę uprawia od samego swego początku. " Możesz przytoczyć dowodu takiego stwierdzenia. Znowu naczytałeś jakiś lewackich wypocin i starasz się błyszczeć inteligencją. "No ale ty przecież odrzucasz prawdę obiektywną kierując się tzw. "prawdą kościelną". A kto jest twórcą prawdy obiektywnej i ty i twoje wypociny.Trochę pokory wobec 2000 lat tradycji kościoła.
anonim2015.08.9 6:50
Ks. Sowa jest w pełni nie wiarygodny. Przecież od kwietnia 2013 jest członkiem rady nadzorczej w spółce Krakchemia i wie że jak się zmieni władza to przestanie pełnić tę zaszczytną funkcję, i weźmie się do uczciwej pracy duszpasterskiej.
anonim2015.08.9 7:38
@Żyd Zeb Srasz zydzie Zeb na lewo i prawo, a wszystko zostaje na tobie. Próbujesz matołku pouczać innych jak się powinni zachowywać, ale jak od obsranego nienawiścią żyda Zeba można czerpać wzór moralności? Żydzie Zeb, nie idź tą drogą
anonim2015.08.9 7:45
Zebyzdowski Ty i takie pomioty ojca kłamstwa dostają ode mnie dokładnie to na co zasługują. Kardynalna cnota sprawiedliwości nakazuje oddać każdemu to co mu się słusznie należy i ja Wam to oddaję w obfitości. A teraz debilku przeczytaj jeszcze raz to co Ci napisałem: Jezus mówił wyłącznie o Królestwie Niebieskim a i tak został przez takie kanalie jak Ty skazany za "wtrącanie się do polityki"! Wiesz kanalio co to znaczy? Otóż znaczy to dokładnie tyle samo że ktokolwiek kto będzie ludziom szczerze mówił o Bogu też zostanie skazany przez takich zaprzedanych ojcu kłamstwa sprzedawczyków jak Ty. Dlatego ja Tobie przebrzydła kanalio o Bogu specjalnie mówił nie będę! W Twoim przypadku to nie ma żadnego sensu! Nie rzuca się pereł przed świnie! To także są słowa Ewangelii! Ja Tobie tylko przyłożę lusterko do tej Twojej parszywej mordy abyś w całej pełni dostrzegł jej odrażającą i parszywą fizjonomię! Poniał parszywa kanalia..?
anonim2015.08.9 7:54
@ludzik Oj, chyba jednak ruski, skoro używa terminu - "towarzysz". To nie polski zwyczaj zwracania się do jednej osoby w liczbie mnogiej.
anonim2015.08.9 9:30
"Ten biskup niech się lepiej nie wypowiada": POprośmy pana Stefana Michnika o wyPOwiedź..... Ałtorytet pierwszej wodzi!......
anonim2015.08.9 11:16
Widzę, że niektórym marzy się cenzura. A biskup dobrze powiedział.
anonim2015.08.9 13:18
Biskup ma rację, a Zebzydowski-iemu radzę nie powoływać się na cytaty jakiegoś sprzedawczyka.
anonim2015.08.9 14:05
Zebzydowski Debilku, O tym co głosi Kościół Katolicki nie masz dokładnie tak samo bladego pojęcia jak nie masz bladego pojęcia o świecie na jakim żyjesz. Zanim jednak zaczniesz cokolwiek pitolić o miłości bliźniego naucz się najpierw używać rozumu w stopniu przynajmniej elementarnym. O tyle oczywiście o ile jakieś resztki tego rozumu jeszcze w ogóle posiadasz! Poniał tawariszcz bezmózgowiec..?
anonim2015.08.9 14:07
Zebzydowski Debilku, O tym co głosi Kościół Katolicki nie masz dokładnie tak samo bladego pojęcia jak nie masz bladego pojęcia o świecie na jakim żyjesz. Zanim jednak zaczniesz cokolwiek pitolić o miłości bliźniego naucz się najpierw używać rozumu w stopniu przynajmniej elementarnym. O tyle oczywiście o ile jakieś resztki tego rozumu jeszcze w ogóle posiadasz! Poniał tawariszcz bezmózgowiec..?
anonim2015.08.9 14:27
@Zebrzydowski - ja rozumiem, że jest upał, ale po Twoich wpisach o 4:07 oraz 4:15 po południu widać, że powinieneś poszukać cienia i wypić pół litra wody, albo lepiej izotonika.
anonim2015.08.9 14:29
Nie sądzę żeby walory intelektualne Bronisława Komorowskiego pozwoliły mu grzeszyć podpisując to, czy owo...Do tego żeby popełnić grzech trzeba świadomości czym on jest w istocie.
anonim2015.08.9 14:33
@Zebzydowski " Ci ludzie mają tak zjechane katolicyzmem głowy, że nie są w stanie odróżnić dobra od zła." Znasz lepsze kryteria? To się podziel wiedzą...Nie bądź taki...A nuż widelec masz kurka wodna rację...
anonim2015.08.9 14:39
Zbzydowski Ja zieję nienawiścią do ludzi? Ja tylko przykładam Ci lusterko do Twojej zakłamanej gęby, po to żebyś dokładnie poznał nędzę swojej własnej parszywej i bezrozumnej fizjonomii. Domagasz się ode mnie miłości bliźniego czy miłosierdzia? Spoko, ale najpierw zakosztuj zwykłej ludzkiej sprawiedliwości. A o Jezusie parszywy ateisto nawet mi tutaj nie opowiadaj! Wszak dla takich durnowatych "mędrków" jak Ty i Tomcat taki człowiek jak Jezus Chrystus zapewne w ogóle nie istniał, a jak kiedyś istniał to dawno i nic z tego dla takich parszywych ścierwojadów jak Wy nie wynika. Natomiast Twoje opowiastki o "ateistycznym niebie" to szczyt hipokryzji imbecylu. Nie potrafisz odpowiedzieć "ateistycznie" to odpowiadasz "teologicznie"?! Nawet sam palancie jeden nie widzisz jak jesteś bezbronny i żałosny w tych swoich ateistycznych konwulsjach.. Co do bydlaka, to szanowny panie ateisto-ewolucjonisto, ten przydomek przysługuje jedynie Wam samym, bo to wy definiujecie człowieka jako bydlaka dysponującego tylko nieco większym ilorazem inteligencji niż zwykłe zwierzęce bydle. Skoro tak, to tym gorzej dla Ciebie: Twój iloraz inteligencji nie przekracza poziomu inteligencji orangutana wychowanego w lasach na Borneo i Sumatrze. Poniał tawariszcz orangutan..?
anonim2015.08.9 14:49
marekwu Co do takich sztućców jak nóż i widelec to nasz Zebzydowski może nawet i je ma. Co więcej może nawet umie się takimi narzędziami posługiwać. Niektóre szympansy też to umieją. Jednak niestety co do "racji" to nasz Zebzydowski czegoś takiego nie posiada w ogóle. Słowo "racja" pochodzi od łacińskiego "ratio" (rozsądek, osąd, rozum, myślenie) a tego narządu nasz Zebzydowski raczej na pewno nie posiada. Nawet gdyby jednak jakiś siódmym cudem świata Zebzydowski posiadał jakieś śladowe ilości rozumu, to za żadne skarby tego świata nie umiałby się tym rozumem posłużyć. Ot i zały Zebzydowski! Kropka, I pozdrowienia. :)
anonim2015.08.9 14:52
sunsets Sam musiałbym być debilkiem aby wymagac szacunku od debilków. Szacunek dla debilków wyraża się jedynie w odpowiedniej dla nich kuracji. Pierwszy etap tej kuracji, to uznanie przez debilka że jest on debilkiem... I ja im w tym miłosiernie pomagam! Poniał?
anonim2015.08.9 15:01
@Gandalf Niech poda swoje kryteria odróżniania dobra od zła, niech je merytorycznie i historycznie uzasadni - to będziemy mogli to przedyskutować. Jak na razie to wali równo na oślep ze ściągawek...Ja rozumiem, że można się wściekać, że dotychczas nie "wynaleziono" nic lepszego od Dekalogu, upatrując jednocześnie w nim źródła swojego bezpieczeństwa. Problem w tym, że różne majsterklepki chcą w nim dłubać, dodawać, odejmować w imię rzecz jasna "wolności". Pozdrawiam również.
anonim2015.08.9 16:08
marekwu No i sam widzisz. Jak Zebzydwoski nie potrafi czegoś "udowodnić" to Zebzydowski nie ma "zadowolenia" a jak Zebzydowski nie ma "zadowolenia" to Zebzydowski nie ma "dobrze". Jak Zebzydowski nie ma "dobrze" to dla Zebzydowskiego nie ma "dobra". Ot i cała filozofia tego orangutana! Chcesz dalej z nim dywagować? Zapewniam Cię że to nie ma najmniejszego sensu! Szkoda czasu i energii. Lepiej mu przywalić raz a dobrze przynajmniej co jakiś czas to jest nadzieja że przynajmniej coś Zebzydowski coś "odczuje". Jak Zebzydowski "odczuje" po ludzku, to może jakieś człowieczeństwo w tym bydlaku też się w końcu odnajdzie! Pozdrawiam.
anonim2015.08.9 16:30
Zebzydowski Gdyby była pewność to po co wiara? Gdyby była pewność to nie miałbyś wolnej woli, żeby wierzyć, lub nie. Gdyby była pewność to Bóg "oślepiłby" Cię swoja wielkością, czyli mówiąc w skrócie, zniewolił. Nikt by tego nie przeżył, czyli nie przeżyłby swojej marności . Nikt i nic nie jest w stanie zmysłami zrozumieć kim jest Bóg. Jeżeli twierdzi, że rozumie to na 100% ma na myśli coś innego. Bóg, owszem sam z siebie daje się poznać, przez swoje stworzenie, czy przez konkretnych ludzi, ale jego arcysubtelny przekaz nie może być źródłem zniewolenia. To dlatego wielcy mistycy, którzy weszli z Nim w relacje odrobinę głębsze sami z siebie nazywali się Jego niewolnikami. Po prostu Bóg odkrywa siebie człowiekowi tym bardziej, im bardziej jest człowiek na to gotowy. Zadaj sobie takie pytanie. - Czy wyrażasz taką wolę, aby być gotów? Takie abecadło teologiczne. Jeżeli masz zamiar poruszać się po temacie, to radzę się z tematem zapoznać. Z tą racjonalnością demokratycznie stanowionych praw to bym nie hulał...Bo demokracja, jak wszystkie inne systemy musi się opierać na wartościach, inaczej się degeneruje, I z przykrością stwierdzam, że zatoczyliśmy koło i jesteśmy na początku dyskusji...
anonim2015.08.9 16:41
@Gandalf Dobry glina i zły glina... Dobry łotr i zły łotr... No i w niebie jest większa radość z jednego nawróconego, niż z tysiąca sprawiedliwych. Każdy ma szansę. W to akurat wierzę. Czasem wystarczy jedno zdanie. Pewnie Go nie nakłonię do przeczytania "Dziejów duszy", czy "Dzienniczka", ale może sięgnie chociaż do "Listu do Koryntian", żeby choć sprawdzić, czy Go czasami nie robią w wała. A to już jest coś... Na początek wystarczy "Jezus Chrystus. Biografia" - Petera Seewalda
anonim2015.08.9 16:45
@Zebzydowski Zgodziłbyś się ze mną gdybym to ujął raczej - brakiem łaski wiary? Jakoś tak logiczniej brzmi. Łaska jest darem.Otrzymałeś dar niczego? To co to za dar?
anonim2015.08.9 17:06
Zebzydowski Zaręczam Ci, że naczelna etyczka RP prof. Magdalena Środa zna doskonale Biblię...I co z tego?
anonim2015.08.9 17:10
Zebzydowski Wiesz co dla mnie jest jeszcze bardziej zabawne? Że Ty wiesz... co powinien zrobić Jezus i kogo jakimi zdolnościami obdarować...Zazdraszczam.
anonim2015.08.9 17:11
Marekwu I po raz kolejny widzisz. Z takimi degeneratami jak Zebzydowski nigdy nie wygrasz i do niczego ich nie przekonasz. I co? Każesz mu coś znowu przeczytać? I myślisz że to coś zmieni? Ja już tu dyskutowałem z debilkiem NCDM o Księdze Hioba, którą ten debilek też przeczytał. I wiesz jaki był efekt tej dyskusji? Według debilka NCDMa Bóg to taki facet, który przy kuflu piwa zasiadł z drugim facetem o imieniu Szatan i zagrał sobie dla rozrywki w kości. Efektem tej rozrywki było cierpienie Hioba. Bóg jest zły bo bawi się ludzkim cierpieniem! I to jest jedyne i najważniejsze przesłanie Księgi Hioba przeczytanej przez debilka NCDMa! Po tej dyskusji skończyłem dyskusję z debilkiem NCDMem. Kilka dni później skończył z nim także Igor. Debilek NCDM opuścił Frondę. Mam nadzieję raz na zawsze. O jednego debilka na frondzie mniej. Szkoda że tylko o jednego. I taka jest gadka z tymi "kretynami" na temat Boga. To jak debilek Zebzydowski potraktował Twoje odniesienie do Dzienniczka siostry Faustyny, jedynie potwierdza moją diagnozę: ateizm to wyjątkowa degeneracja człowieka. Bez udziału specjalnej Łaski Bożej niemożliwa do skorygowania ludzkimi siłami. Dlatego odpuść! Ja nie jestem zły policjant, Ty nie jesteś dobry policjant, Zebzydowski nie jest przestępca. Zebzydowski jest tylko tanim ateistycznym debilkiem! To wszystko... Pozdrawiam :)
anonim2015.08.9 17:34
@Gandalf Ja wiem...Pamiętam te dyskusje o Hiobie, o wolnej woli...na kilkanaście nieraz stron. Ja taki gupek jestem, że szkoda mi tych ludzi. Po prostu szkoda. Niechby chociaż w ostatniej godzinie swojego życia sobie przypomnieli tych, którzy im dobrze życzą...Uważam, że niektórzy tu siedzą za pieniądze, inni z nienawiści, a jeszcze inni z nieuświadomionego niepokoju - co to św. Augustyn określił precyzyjnie, a Szekspir ustami Hamleta w poezji...Oprócz tych, rzecz jasna, którzy świadomie chcą wymienić się poglądami, dotrzeć do ciekawych linków, osób etc. Mam niejasne wrażenie, że gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii, to ma być sito na czasy ostateczne. Jeszcze nigdy w historii nie było tak łatwo dotrzeć do wiedzy...Klikam sobie i mam Chestertona, Abp. Fultona Sheena, kard Newmana. Wykład ks. prof. Guza, kazania o Dekalogu św. Jana Pawła II... Oczywiście ignorantem i głupcem jest ten, kto to lekceważy i nie potrafi sięgać po takich gigantów intelektualnych. I tu zgoda. Niektórzy po prostu o tym nie wiedzą... Pozdrawiam.
anonim2015.08.9 17:37
Zebzydowski Psedobzyłeś... Bóg stworzył coś z niczego. A nie nic z niczego...
anonim2015.08.9 17:49
Zebzydowski Szacunek wymaga wzajemności. Profesorowie Wolniewicz - niewierzący, Zybertowicz - agnostyk - wyrażają się jakby trochę inaczej o wierzących, cywilizacji chrześcijańskiej i o wartościach, na których została zbudowana. Środa po prostu manipuluje, ośmiesza i barbarzyńsko atakuje Kościół, obwiniając Go o całe zło świata. Czujesz różnicę?
anonim2015.08.9 17:52
Sorki. Lecę na moją ulubioną Mszę Swiętą na KUL...
anonim2015.08.9 18:30
fronda = pogarda fronda = nienawisc fronda = fundamentalizm fronda nie ma za duzo wspolnego z Jezusem z Nazaretu
anonim2015.08.9 18:33
Zebzydowski Zapamietaj sobie ateistyczny debilku: Gandalf nigdy w życiu nie zwyzywał żadnego człowieka za to tylko że ten człowiek jest ateistą. Gandalf często jednak, czasem może zbyt pochopnie (raz zwyzywał Placida Konia, którego do tej pory nie wie jak przeprosić) nazywa debilów debilami. I nie ma tu żadnego znaczenia czy ten debil wierzy w Boga czy nie wierzy. Debilizm nie zależy od wyznania. A że akurat Zebzydowski zasłużył u Gandalfa na miano debilka, to nie ma za co przepraszać. To jest święta prawda! Poniał tawariszcz debilek?
anonim2015.08.9 18:45
Marekwu W życiu nie powiedziałbym złego słowa o takich ateistach jak prof. Wolniewicz. Moim idolem poetyckim jest ateista Jacek Kaczmarski. Bardzo cenię sobie jedną dyskusję przeprowadzoną na temat religii przez trzech polskich ateistów: biologa, fizyka i jeszcze kogoś. Już nie pamiętam :) Ale jak czytam naszych frondowych ateistów, to wybacz. Moja wiara w sensowność ateizmu zanika zanim w ogóle zdoła się pojawić. Ale dzięki że dajesz radę przebrnąć czasem przez gandalfowe dyskusje z frondowymi ateistami debilkami.. :) Pozdrawiam serdecznie :)
anonim2015.08.9 20:30
Zebzydowski Ciągle za mało Cię odstraszam. I dlatego przyczepiłeś się do Frondy jak rzep do psiego ogona! Spadaj rzepie!!
anonim2015.08.9 20:50
Gandalf Niezwykle sobie cenię Twoją ostrą jak brzytwa krytykę braku logiki niektórych interlokutorów. I ja to w pełni rozumiem. Bardzo dokładnie. Dokładnie też rozumiem powody szacunku dla innych (np. @Igor) Może dlatego, że z trzydzieści lat temu pewien prowadzący z nami zajęcia z filozofii profesor strasznie długo mnie molestował, żebym rzucił w cholerę te studia artystyczne i przeniósł się na filozofię...Może to był jeden z wielu istotnych zakrętów mojego życia? Sie nie dowiem. Nie doznałem oświecenia prowadzenia misji Weroniki Hamerdys, sądzę tylko, że w dzisiejszym skołowanym świecie niektórym ludziom jest szczególnie ciężko dotrzeć do mądrości. Sądzę też, że w interesie ludzi władzy jest utrzymywanie za wszelką cenę tego stanu rzeczy. I teraz naturalnym zagadnieniem wydaje się być kwestia odpowiedzialności za to. I koło się zamyka. Pozdrawiam.
anonim2015.08.9 21:37
marekwu Weroniki trochę tu brakuje.. nie tyle po to żeby stępiać moją brzytwę ile po to aby koić ból tą brzytwą zadany.. brzytwa zawsze rani.. zdaję sobie z tego sprawę.. czasem boleśniej rani tego który tę brzytwę trzyma, niż tego, którego ta brzytwa rozcina... Pozdrawiam :)
anonim2015.08.9 21:46
Gandalf A więc tnij tak, żeby mózg delikwenta w trosce o to żeby go ból fizycznie nie zabił, po prostu odcina fragment układu nerwowego. Wtedy nic nie poczuje...Hi,hi. Jak Azja na palu - na granicy rozkoszy.
anonim2015.08.10 7:10
Widać biskup zapomniał co to ewangelia. Ale coż się dziwić, jako książę kościoła oderwany jest od rzeczywistości granatem, pracą się nie zhańbił i biedy nie zaznał. Nie siedem ale siedemdziesiąt siedem razy przebaczać trzeba powiedział Jezus.
anonim2015.08.10 8:11
niestety, od 12 lat wiem że mój biskup jest intelektualnym idiotą.
anonim2015.08.10 11:02
@Zebzydowski "Marekwu: znam "Dzienniczek" siostry Faustyny. Dla mnie to biedna, psychicznie chora kobieta rekompensująca sobie wizjami pracę ponad siły." A możesz napisać dlaczego tak uważasz. Jeżeli piszesz o kimś że jest psychicznie chory to przytocz chociaż jakie przesłanki z Dzienniczka św.Siostry Fautyny spowodowały u Ciebie tego typu opnie. Bez urazy ale dzienniczek był badany przez grono wielu profesorów, m.in z dziedziny psychiatrii i autorytatywnie stwierdzili, że św. Faustyna cierpiał na wiele chorób, ale na pewno nie na chorobę psychiczną. Widzisz prawda jest taka, że ludzie prezentujące podobne poglądy do Ciebie, dyskutują na temat opinii, a nie na temat faktów, co zubaża poziom dyskusji, ponieważ trudno odnosić się do czegoś co nie jest wynikiem twórczego umysłu a jedynie emocji.
anonim2015.08.10 16:12
@Sveni A któryż to biskup jest intelektualnym idiotą ?