Bp Fellay atakuje papieża Franciszka - zdjęcie
15.10.13, 13:32

Bp Fellay atakuje papieża Franciszka

30

"Sytaucja Kościoła jest katastrofalna, a obecny papież czyni ja jeszcze 10000 razy gorszą" - powiedział przełożony Bractwa. "Mamy przed nami ducha prawdziwego modernizmu!"

"Widząc to, co się dzieje obecnie, dziękujemy Bogu, że w zeszłym roku uchronił nas od jakiejkolwiek umowy" - Fellay nawiązał w ten sposób do zbliżenia do jakiego doszło podczas lat pontyfikatu Benedykta XVI pomiędzy Rzymem a Bractwem.

Obszerniejsze fragmenty wypowiedzi bp Fellay można przeczytać na stronie Catholic Family News

ToR

Komentarze (30):

anonim2013.10.15 14:05
Eufemizm - odkładają pojednanie z Kościołem na później - rozbawił mnie setnie.
anonim2013.10.15 14:08
Ostatecznie Pan Bóg patrzy na serce człowieka, to z czynnej miłości wobec bliźniego będziemy sądzeni, a nie z tego kto do jakiej religii należał, co nie zmienia faktu, że to KK będzie najsurowiej osądzony, bo w nim jest pełnia Objawienia.
anonim2013.10.15 14:09
Wyrażanie swojego zdania i oceny nie musi być od razu atakiem. Znowu histeria oczami i słowami "watykanisty" Tornellego, o czym autor artykułu nie był łaskaw nadmienić. A może chciał to ukryć. A co naprawdę powiedział bp Fellay trudno powiedzieć. Proponowałbym aby Tor przygotowywał bardziej sumiennie takie wypociny.
anonim2013.10.15 14:31
"Dawniej komuniści chcieli mordować papieży; z bł. Janem Pawłem II prawie im się udało. A dzisiaj nie mogą się papieża nachwalić. Skoro w Kościele nic się (ponoć) nie zmieniło, to pewnie komuniści się nawrócili."
anonim2013.10.15 15:04
Jakby święci nawet sprzed pięćdzięsięciu lat wstali i zobaczyli gdzie jest teraz i jaki jest kościól katolicki to by padli na zawał :)) modernizm, modernizm i jeszcze raz modernizm :)
anonim2013.10.15 15:42
@Jarospa To trafiłeś kula w płot - 500 lat temu to pewien Borgia zasiadał na tronie papieskim. Jeśli by się zdziwili to pozytywnie że Papierz nie prowadzi oficjalnie polityki pro(własnej)rodzinnej oraz nie urządza orgii w Watykanie. Zatem masz racje - zmieniło się ale na plus.
anonim2013.10.15 16:03
A może po prostu prawdziwi komuniści wygineli...
anonim2013.10.15 17:20
A tu inny niekatolik autentycznie zatroskany i zszokowany słowami F1 youtu.be/MSB25hxBAi0
anonim2013.10.15 17:36
@lukasso Co do ekskomuniki to obecny niby-papież kard Bergoglio sam jest ekskomunikowany (przez czyn) za członkostwo w masonerii i udział w rytuałach innych religii Poza tym ilość wygłoszonych przez niego herezji jednoznacznie mówią komu służy. Zatem jeśli mowa o tym kto jeszcze jest w KK , to na pewno BXVI i z całą pewnością Bractwo Piusa X Niestety Fałszywy Prorok (Ap sw Jana) pociągnie za sobą wiele owiec na zatracenie... ratujcie się puki jeszcze jest czas! Nie dajcie sobie wyrwać z serca prawego nauczania Chrystusa...
anonim2013.10.15 18:40
@Templariusz Można by pomyśleć, że przed Franciszkiem, to samych Borgiów mieliśmy. Żałosne... I kto tu kulą w płot celuje, hę?
anonim2013.10.15 19:15
Wreszcie ktoś wypowiedział słowa oddające w pełni to, co się dzieje w Kościele po wstąpieniu na tron papieski nowego "biskupa Rzymu". Modernizm tak ochoczo lansowany przez Franciszka został już dawno potępiony przez Kościół, zaś słowa Chrystusa dotyczące nawracania i nauczania wszystkich narodów (czego nie chce czynić nowy papież) są wciąż aktualne, a w Piśmie Świętym wyraźnie jest napisane: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"
anonim2013.10.15 19:43
Jak.Szymon,enrque111, popieram to co napisaliście. Od siebie jeszcze dodam, że ostatnio na YT "wałkuję" różne kazania i wystąpienia Księży z Bractwa Piusa X w Polsce, głównie Karola Stehlin'a i jestem pod wielkim wrażeniem. To co mówią, po prostu się broni. Ponad wszystko warto powtórzyć pytanie: czy Kościół przez prawie 2 tysiące lat się myllił, że trzeba było wszystko zmieniać, zaprzeczać niektórym doktrynom, chylić głowę przed modernistami? Niestety, nigdy nie uczestniczyłam we Mszy Świętej po łacinie, ale oglądałam w internecie i powiem jedno: na takiej Mszy można się nawrócić...
anonim2013.10.15 19:45
@antolek. ToR to nie żaden "Tornielli", lecz zapewne "nasz" Tomasz Rowiński. Szkoda tylko, że nawet tak proste zdanie przetłumaczył po swojemu. “We have in front of us a genuine Modernist!” to dla pana R. "Mamy przed nami ducha prawdziwego modernizmu!" Rozumiem, że wg pana R. papież Franciszek już nie żyje i mamy przed sobą jego ducha. Dziecko z podstawówki zauważy, że o duchu w rzeczonym zdaniu kompletnie nic nie ma, a bp Fellay mówi o papieżu BEZPOŚREDNIO: "Mamy przed sobą prawdziwego MODERNISTĘ". Czyżby autor notatki chciał nieco zmiękczyć trafny przekaz bp. Fallay'a? Proszę zwrócić również uwagę na słowo "genuine", które oznacza też "oryginalny", "autentyczny". Można by rzec, że bp Fellay ostrzega: Mamy oto przed sobą autentycznego modernistę, najprawdziwszego z prawdziwych. Z Bogiem.
anonim2013.10.15 19:52
@Credo Żałosne to są ataki na Papieża ludzi tu obecnych mieniących się "katolikami" ja jedynie merytorycznie odpowiedziałem osobie która twierdziła iż 500 lat temu to było nie wiadomo co - nie było a jakoś święci pozostawali w łonie Kościoła Katolickiego i byli mu posłuszni w odróżnieniu od ducha niezgody lefebvrystów którzy słuchają - ale podszeptów Szatana. W ogóle spójrz na ta wypowiedz - cieszenie się iż nei doszło do umowy z Świętym Kościołem Chrystusowym, który jeszcze wyciągnął rękę na zgodę. Co to za opowieść że - obecny papież czyni ja jeszcze 10000 razy gorszą ???!!! Dziesięć tysięcy? A ci co tu temu przyklaskują sami się wykluczają z KK. Będę się za was modlił byście się opamiętali z grzechu Pychy i podszeptów szatana którym ulegliście.
anonim2013.10.15 19:57
Szatan ich opętał - to jest właśnie atak na Kościół!!! Szkoda że redakcja nie skomentowała tak zuchwałych i bluźnierczych słów tego heretyka.Tak Tak Nie Nie! A nie chowanie się pod miotłę i puszczanie oczka do jawnie szkalujących Kościół i Papierza!!! Apage Satanas!
anonim2013.10.15 20:02
Nie zdziwił bym się jakby za atakami na Franciszka stało jakieś homolobby bo to im się dupa(nomen omen) pali ze strachu że ich wymiecie nasz Papierz z kościoła prosto do piekła by ludzi nie gorszyli. tumult tu pożytecznych idiotów dało się nabrać na ich propagandę i atakuje naszego Papierza nie wiedząc kto ich podjudza. Różaniec w dłoń i przemodlić a potem pogonić wrogów kościoła!
anonim2013.10.15 20:02
@antolek "Wyrażanie swojego zdania i oceny nie musi być od razu atakiem." To jakieś staroświeckie poglądy. Kogo dziś interesuje meritum wypowiedzi? Jeśli się z kimś nie zgadzasz - atakujesz go albo i opluwasz; jeśli przyznajesz rację - stajesz (w każdej kwestii) po jego stronie - tak do polemik podchodzi dzisiejszy plebs, wychowany na telewizyjnych "debatach".
anonim2013.10.15 20:09
Wydawało mi się zawsze, że FSSPX jest swoistym (nieraz skrajnym) głosem rozsądku w Kościele, wzywającym do zdrowego dystansu wobec posoborowych reform, obrońcą tradycji. Ale muszę zmienić zdanie. FSSPX coraz bardziej staje się opozycją dla samej opozycji. Bo jak inaczej zrozumieć decyzję o odprawieniu pogrzebu hitlerowskiego zbrodniarza Priebkego, który do końca nie okazał ani cienia skruchy i zaprzeczał hitlerowskim zbrodniom? To już sprzeciw posunięty aż do uporu....
anonim2013.10.15 21:13
Zadziwiające, jak obrońcy modernizmu, nazwanego przez papieża św. Piusa X "syntezą wszystkich herezji", z taką nienawiścią atakują FSSPX, a jednocześnie pieją z zachwytu do modernistycznych kapłanów i papieży. Prawda sama się broni, więc nie potrafią wykazać żadnego błędu w nauczaniu Bractwa Św. Piusa X, poza "nieposłuszeństwem" papieżowi (co nie jest prawdą - nieposłuszeństwo dotyczy odstępstwa od "depozytu wiary"), które jest w pełni uzasadnione, gdy ten sprzeniewierza się odwiecznemu nauczaniu Kościoła.
anonim2013.10.15 21:21
Młodybasik skąd wiesz że się nie nawrócił ... prasa ci powiedziała?
anonim2013.10.15 21:24
@templariusz Z całą pewnością pośród dwóch obecnie żyjących papieży tylko jeden jest legalny i prawdziwy!!! Jest to BXVI. Jezusa Chrystusa też wyzywano (gdy w ciele chadzał po świecie) od sekciarzy i opętanych przez szatana... historia lubi się powtarzać! Katolikiem się jest przez PRAWE WYZNANIE WIARY a nie przez popieranie frakcji modernistycznych, a już na pewno nie jest się nim po publicznym wypowiedzeniu tylu herezji! Nie wszystko złoto co się świeci. To że ktoś ma insygnia władzy papieskiej nie oznacza że jest w oczach Boga papieżem! Dziwię się tylko kapłanom, milczą bo boją się utraty apanaży? nie widzą problemu? - a sumienie/ nic nie mówi? Jeśli tak jest, to rzeczywiści realizują się orędzia z la Salette, Fatimy i Akita - "...co zgniłe nie zostanie podtrzymane...". Boże chroń KK przed fałszywymi przyjaciółmi, szczególnie przed wewnętrznymi wrogami i obdarz swe owce odważnymi pasterzami, którzy nie zaprą się prawdy! Tobie zaś templariuszu życzę otwarcia serca i kubeł zimnej wody na głowę... może mgły omamienia ustąpią...
anonim2013.10.15 21:27
e no, przetłumaczylibyście więcej niż fragment
anonim2013.10.15 21:33
Przestańcie sobie wycierać gęby przy każdej okazji "modernizmem". Modernizm który został potępiony to bardzo konkretna doktryna, nie mająca żadnego związku z poglądami Franciszka, a nie "wszystko co się lefebronom nie podoba".
anonim2013.10.15 22:01
@jak.Szymon i inni Może wytłumaczycie mi, na czym te "herezje" Franciszka miały by polegać? Bo ja, puki co, nie widzę - co najwyżej "nowe spojrzenie na niektóre sprawy", tj. nawoływanie księży do życie we względnym ubóstwie.
anonim2013.10.15 22:25
@Jak.Szymon Ciężko słuchać bredni które wypowiadasz, mam nadzieje że się opamiętasz jedynie bo chodzi o twoją duszę. BXVI jak by usłyszał co za brednie wygadujesz to by cie po łbie - dla twojego dobra - zdzielił. Benedykt uznaje Franciszka jak każdy katolik a jak twierdzisz inaczej to znaczy że już ci szatan tak namieszał w głowie że nie odróżniasz rzeczywistości od fantasmagorii. Dziś wieczorem będę się modlił za wszystkich zwiedzionych i siebie by i mnie przypadkiem jakaś herezja w przyszłości nie omotała. Tyle na dziś temat jak dla mnie zakończony.
anonim2013.10.15 22:31
Choć dodam tylko jedno - perfidia szatana polega na tym że wie iż ludzi wierzących w Boga i jego syna Chrystusa nie zwiedzie filozofią gender czy innymi rzeczami więc stosuje inną sztuczkę popycha w pychę by odwrócili się od kościoła i -nomen omen - uważali się za świętszych od Papierza (dosłownie i to 10000 razy jak wynika ze słów Fellay'a) w dodatku Szatan w ten sposób chce zohydzić piękną mszę Trydęcką by kojarzyła się z heretykami, zauważcie iż nigdzie Kościół jej nie zabrania! Ale FSSPX stara się (za sprawą Szatana) by była kojarzona z buntem przeciwko Papiestwu. Przewrotność w tym wielka!
anonim2013.10.16 9:12
@templariusz chyba "zakiwałeś" się w tych uzasadnieniach. Mowa nasza powinna być: tak, tak, nie, nie . Herezji wygłoszonych przez biskupa Rzymu jest tyle, że tylko ślepe intelektualizowanie nie pozwala ich zobaczyć... Proszę nie miotaj się tak w swym przeżywaniu obecnych wydarzeń - nie służy to zobaczenie prawdy! Rozumiem, że wybór nicka coś mówi o tobie... zatem zważ jak skończyli templariusze!!! Więcej św Różańca i zawierzenia w prowadzaniu przez NMP ... a wszystko się dobrze ułoży , choć nie zmieni to raczej otaczającej rzeczywistości. Warto też zapoznać się z orędziami uznanymi przez KK szczególnie z La Salette, Fatimy i Akita. wtedy otworzą ci się oczy w jaki czas weszliśmy... gdybyś miał większą poznawczą odwagę, to warto przeczytać posłanie Conchiglii i Marii Bożego Miłosierdzia... trzeci sekret fatimski można znaleźć właśnie w Conchiglii ?Księdze Genesis" s. 97(PDF) - jest tam zawarte to co nie udało się mimo wielu wysiłków ze strony BXVI (wywiad z M Politi) ujawnić z tej tajemnicy (dzięki działaniu masonerii na Watykanie podano nam wersję okrojoną) Filozofia gender to prymitywna formuła dla raczej oscylujących wokół ateizmu... F1 dąży do zrównania wszystkich religii i zniszczenia w ten sposób KK ale najbardziej chce zniszczyć Mszę Świętą - już przygotowuje grunt do tego, w duchu religijnej "urawniłowki", żeby nie obrazić innych zrezygnować chce z pryncypiów! jakich za parę miesięcy kto zechce to zobaczy... bo wprowadzone to będzie niby dla dobra wszystkich ludzi (wszystkich religii) Widać to szczególnie przez akcentowanie miłosierdzia bez uznania wpierw grzechu i żalu za niego! Eucharystia (o zgrozo) dla rozwodników! Czy takich chorych deklaracjach że "...nie ma Boga katolickiego..." o umywaniu nóg islamistce nie wspomnę (a pod nogami jej umieścił krzyż). Przy adoracji IHS nie widziałem go klęczącego - przed pastorem protestanckim jakoś dziwnie chętnie... Uczestniczenie chrześcijanina w święto Hanuki jest grzechem ciężkim!!! Tradycja mu uwiera? (wobec żydowskich i protestanckich ceremonii nie!) albo tak trudno mu skryć pogardę wobec niej... nie jest w stanie przekroczyć progu apartamentu poprzednich papieży, nie dlatego, że jest tak pokorny ale dlatego że nimi pogardza ... dał wyraz temu niedawno mówiąc o świcie i ceremonii świętych papieży-poprzedników!!! W każdym geście i przekonaniach jest antytezą BXVI! Ludzie! nie dajcie się wmanipulować w jego chytre fałszywe nauczanie... bo im bardziej dacie mu zaufanie, tym trudniej się będzie wywikłać z jego szponów ...szczególnie w chwili gdy zdemoluje Świętą Mszę...
anonim2013.10.16 14:07
>@lukasso >Co do ekskomuniki to obecny niby-papież kard Bergoglio sam jest >ekskomunikowany (przez czyn) za członkostwo w masonerii Czy to jest Prawda, ze jest masonem? Jezeli Prawda, to rzeczywiscie nie jest on Papiezem tylko "niby -papiezem". Lecz skad Ty to wiesz? Pokaz! Natomiast posuniecia Papieza (?) Franciszka sa rzeczywiscie zatrwazajace. Juz sam poczatek, gdy wyszedl i powiedzial "dobry wieczor" zamiast "Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus" jest przerazajacy. Nie ma bowiem zadnych "przypadkow", sa zas tylko Znaki. Jezeli PIERWSZE slowa Papieza (?) wypowiedziane publicznie do ludu brzmia "dobry wieczor", to jest to zatrwazajace. Papiez (?) chwalacy wieczor zamiast Jezusa Chrystusa. Komu on sluzy i czy on naprawde zostal wybrany przez Ducha, czy tez na konklawe stalo sie cos strasznego, jakies oszustwo?
anonim2013.10.16 14:45
>Bo jak inaczej zrozumieć decyzję o odprawieniu pogrzebu >hitlerowskiego zbrodniarza Priebkego, który do końca nie okazał >ani cienia skruchy i zaprzeczał hitlerowskim zbrodniom? To już >sprzeciw posunięty aż do uporu.... Otoz ja nie jestem specjalista od prawa koscielnego, lecz tak sie zdarzylo, ze niedawno sluchalem w Radiu Maryja, jadac samochodem wyjasnien kaplana wlasnie na temat prawa do pogrzebu koscielnego. Od razu zaznaczam: sa to wyjasnienia "posoborowe". Nie wiem, jak bylo w prawie koscielnym dawniej. Jednak z tych wyjasnien jasno wynikalo co nastepuje: Do pogrzebu koscielnego MA PRAWO KAZDY, nawet NAJWIEKSZY GRZESZNIK, jezeli tylko przed swoja smiercia dal oznake skruchy. Co wiecej ! Z wypowiedzi tego ksiedza jasno wynikalo, ze nie chodzi tutaj o "skruche publiczna". Lecz nawet zwykla spowiedz na lozu smierci jest wystarczajaca do tego, by otrzymac pogrzeb katolicki. A nawet jeszcze wiecej: niekoniecznie i Spowiedz sw, lecz sam TYLKO ZNAK SKRUCHY ! Podkreslam- nie znam sie na prawie koscielnym, lecz relacjonuje tylko to, co slyszalem z ust kaplana, ktory twierdzil, ze zna sie na prawie koscielnym, a ktory to kaplan wyjasnial te kwestie na antenie Radia Maryja. Wyjasnial to przy okazji wlasnie "oburzenia" (jakiegos sluchacza, czy sluchaczki- nie pamietam dokladnie) na to, ze ktos "strasznie i JAWNIE grzeszny" za zycia otrzymuje jednak pogrzeb koscielny. Podsumowywujac, sens byl taki: nawet gdyby ktos popelnial MAKABRYCZNE grzechy i to PRZEZ CALE SWOJE ZYCIE, to JEZELI tylko wyrazil ZNAK skruchy przed smiercia, to ma prawo do pogrzebu koscielnego. Przy czym wcale nie chodzilo o skruche publiczna. Wobec tego: prosze wiec teraz laskawie rozwazyc czy masz pewnosc co dzialo sie z tym nieszczesnikiem, ktorego nazywaja "zbrodniarzem hitlerowskim" przed jego smiercia? A co jesli sie on pokajal i wyspowiadal przed smiercia (np. jakiemus kaplanowi z Bractwa)? A czy masz dowod, ze sie nie wyspowiadal? Druga kwestia: niektorzy mowia "to (pogrzeb katolicki) nie powinno byc jednak publiczne". Lecz na to jest taka odpowiedz: Po pierwsze kazda Msza Sw jest publiczna, bo KAZDY przyjsc na nia moze. Nie ma Mszy Swietej z "zakazem wstepu". Rowniez na Msze pogrzebowa przyjsc moze kazdy i przyjsc moze wielu, nawet TLUMY (w tym tlumu dziennikarzy i ciekawskich zadnych sensacji). Po drugie: odprowadzenie na cmentarz przez kaplana (ktore jest czescia pogrzebu koscielnego, do ktorego ma prawo kazdy kto wyrazil skruche) jest rowniez publiczne, bo cmentarze sa w miejscach publicznie dostepnych (z zasady) dla kazdego. Po trzecie wreszcie: pogrzeb koscielny zawsze mozna "jeszcze bardziej upublicznic" (np. zwolujac tzw. "bojowki faszystowskie" i tzw. "antyfaszystow" oraz tzw. "media", ktore naglosnia sprawe i uczynia ja jeszcze bardziej publiczna.) Zatem: Jezeli wiec nie WIESZ co stalo sie temu starcowi, ktorego nazywaja "zbrodniarzem faszystowskim" w ostatnich chwilach jego zycia (a moze stalo mu sie tak, jak Dobremu Lotrowi na krzyzu? czy to niemozliwe? Czyz nawet Franciszek nie glosi Milosierdzia, nawet i dla najwiekszych grzesznikow?) to zwyczajnie NIE masz PRAWA atakowac lefebrystow za to, co uczynili. Poniewaz jezeli tak czynisz, to moze sie okazac, ze jestes w niezgodzie nawet i z posoborowym prawem koscielnym, ktore mowi, ze prawo do katolickiego pogrzebu przysluguje kazdemu katolikowi-grzesznikowi, jezeli tylko przed smiercia dal on oznaki skruchy i zalu. Proponuje tak: Zbadaj sprawe DOKLADNIE! A potem dopiero krzycz z oburzenia. Czym innym jest bowiem to jak JEST (bylo) naprawde, a czym zupelnie innym jest to jak "media" mowia, ze jest (bylo). Jeszcze sie tego nie nauczyles, ze tzw. "prawda medialna" czesto odbiega od Prawdy prawdziwej?
anonim2013.10.16 15:48
>Ostatecznie Pan Bóg patrzy na serce człowieka, to z czynnej >miłości wobec bliźniego będziemy sądzeni, a nie z tego kto do jakiej >religii należał, To wlasnie jest typowe modernistyczne bredzenie. Najpierw bedziemy sadzeni z MILOSCI DO BOGA ! Tak ! Pierwsze trzy Przykazania tycza sie stosunku czlowieka DO BOGA. Dlatego najpierw bedziemy sadzeni WLASNIE Z TEGO do jakiej kto religii "nalezal". Gdyz najpierw bedziemy sadzeni Z WIARY. Wszyscy, ktorzy uwierzyli blednie- beda potepieni. Chocby nie wiadomo w jak dobrych ukladach z innymi ludzmi byli. Albowiem to Pan Bog, a nie czlowiek ma byc na pierwszym miejscu. Gdy Bog jest na pierwszym miejscu- wszystko jest na wlasciwym miejscu. Sw. Augustyn. Bog na pierwszym miejscu ! NIE czlowiek ! Wlasnie Bog ! Dlatego kazdy kto sobie wierzy w falszywego boga bedzie potepiony. Chocby sie glaskal i obcalowywal z innymi ludzmi, chocby nie wiadomo ile jalmuzny rozdal. Zwyczajnie: bedzie potepiony. Bo czlowieka postawil sobie na pierwszym miejscu (dobre uklady z ludzmi i ze swiatem). A Boga postawil na dalszym. Lecz to wlasnie jest modernizm: "Czlowiek na pierwszym miejscu". Dlatego Kosciol posoborowy staje sie coraz bardziej Kosciolem Czlowieka. W tym Kosciele Czlowieka -Bog jest odstawiany na bok (patrz chocby jak wyrzucaja tabernakulum do bocznych oltarzy- wiec DOSLOWNIE NA BOK, zadnych przenosni!). Az w koncu w tym Kosciele Czlowieka Boga JUZ NIE BEDZIE. A tak sie stanie, gdyz o tym mowia Proroctwa, w tym Objawienia Matki Bozej. I to wlasnie bedzie Wielka Nierzadnica: Lucyferyczny Kosciol Czlowieka. Kosciol Czlowieka, BEZ BOGA. W tym Kosciele pelni beda "milosierdzia", a slowo "milosc" beda wypowiadali niemal w kazdym zdaniu. Beda sobie padac do nog i wychwalac sie wzajemnie. Lecz Boga w tym Kosciele NIE BEDZIE. Bo w tym Kosciele nie bedzie Wiary Prawdziwej. Prawdy w tym nie bedzie. Ale diabel dziala podstepnie i stopniowo. Wmowienie wiec katolikom, ze "najpierw bedziemy sadzeni z milosci i z uczynkow do czlowieka" jest pierwszym etapem diabolicznego planu. NAJPIERW SADZENI BEDZIEMY Z MILOSCI DO BOGA !!! To jest z WIARY ! (Czyli wlasnie z "religii".) Oto jest dowod, ze NAJPIERW BOG: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». Milosc do Boga jest pierwsza ! Nie milosc do czlowieka, lecz do Boga ! Do czlowieka jest dopiero DRUGA. Modernizm jest jednak odwroceniem Porzadku. Lecz jest to odwrocenie SUBTELNE, bo Lucyfer jest przebiegly. Coz bowiem zlego w milosci do czlowieka? Przeciez NIC! Lecz milosc do czlowieka na pierwszym miejscu kosztem zaparcia sie Wiary, kosztem Wielkiej Apostazji, kosztem Mislosci do Boga- to jest DIABOLICZNE ZLO. Kto bowiem czlowieka miluje bardziej niz Prawde- ten jest sluga szatana. Gdyz Chrystus JEST Prawda. I JEMU NALEZY SIE NAJWIEKSZA MILOSC. Najpierw wiec bedziemy sadzeni WLASNIE "Z RELIGII", to znaczy Z WIARY, to jest z MILOSCI DO BOGA. Potem dopiero z milosci do ludzi. Kto ma zla wiare- ten zwyczajnie bedzie potepiony. Niezaleznie od jego stosunkow z innymi ludzmi. Tak zawsze uczyl Kosciol. Bo taka jest po prostu Prawda.