Bosak o banderowcach: Można się z nimi dogadać - zdjęcie
15.03.14, 11:14Krzysztof Bosak (fot. Facebook)

Bosak o banderowcach: Można się z nimi dogadać

11

"Nie utrzymujemy i nie ma takiego pomysłu żadnychkontaktów z nacjonalistami rosyjskimi, jeżeli są oni jakoś poorganizowani, bo ideologicznie są często tak dziwni, że w ogóle nas to nie interesuje. Natomiast mieliśmy kontakty z narodowcami ukraińskimi, którzy mimo bardzo głębokich dzielących nas tradycji, bo oni się odwołują do tradycji Bandery, zresztą żadnej innej tradycji nie mają i to powinno ich dyskwalifikować, wydawałoby się. Jednak okazuje się, że odnajdują gdzieś swoje korzenie chrześcijańskie, rewidują swój sposób patrzenia na tradycje narodowe ukraińskie, nacjonalizmu ukraińskiego i jest z nimi o czym gadać" - mówił w lutym 2013 roku Krzysztof Bosak dla "Gazety Polskiej". 

Portal Niezalezna.pl przypomina wypowiedź Bosaka, wskazując jednocześnie na zaciekłe ataki Ruchu Narodowego na PiS za to, że wspiera Majdan. Wskazuje także na wypowiedź Roberta Winnickiego, który twierdził, że nie da się niczym usprawiedliwić faktu, że polskie elity popierają ukraińską opozycję, nie zważając na panujący w jej szeregach kult Bandery i UPA. 

"No więc jak to jest - ukraińscy nacjonaliści "rewidują swój sposób patrzenia" i "jest z nimi o czym gadać" - czy jednak cały Majdan to faszyści i banderowcy?" - pyta Niezalezna.pl. 

Beb/Niezalezna.pl

Komentarze (11):

anonim2014.03.15 11:29
Jest tak: Jeżeli jacyś ukraińscy nacjonaliści rewidują swój sposób patrzenia ,odcinają się od banderowców to jest z nimi o czym gadać.To przecież proste.A zdanie :"cały Majdan to faszyści i banderowcy" to konfabulacja wkładana w usta RN i Bosaka.
anonim2014.03.15 11:34
Tak. Majdan to naziole, którzy opłaceni przez zachód wywołali rozróbę i nie chcą ponosić za nią odpowiedzialności. Ten sam zachód kopnął ich w dupę mówiąc - dobra, zrobiliśmy swoje, niech bydło rzeźnicze z Polski umiera za braci banderowców. Tyle że Polacy (poza mniejszością debilską) nie chcą umierać za nazi majdan, którego przywódcy kilka tygodni temu bredzili że Wołyń to kłamstwo wymyślone przez polskich agentów, a polskie ziemie wschodnie nawet siłą trzeba wcielić do Ukrainy. Putin to komuch i bandyta - ale do Polski włazić nie chce, bo i po co? Za to bandyci Ukraińscy otwarcie mówią że chcą Polaczków mordować aby odzyskać utracone ziemie. Cóż - debilia świadomie publikuje pro naziolske teksty, myśląc że lemingi rzucą się na barykady krymskie. Na szczęście większość Polaków ma UPOkrainę w dupie - bo za morderców i katów umierać nie warto.
anonim2014.03.15 11:47
Ideologicznie do faszyzmu bliżej UE niż Majdanowi. Faszystowskie etykiety spełniają raczej rolę wrażeniowej propagandy i są fałszywe. Ten informacyjny matrix jest prowadzony przez Rosję jak i drugą stronę UE i USA. Z tym, że racja leży po stronie Rosji, gdyż zasady demokratycznego legalizmu uznawane przez Zachód za świętość zostały na Ukrainie pogwałcone. Pokazuję to hipokryzję mentalności Kalego elit europejski w tym naszych białych orłów , którzy więc mają wspólne z symboliką sroki niż orła. Może ktoś z zwolenników ukraińskiej rewolty odpowie: dlaczego Kijów może zmieniać legalną władzę w nielegalny sposób, a Krym nie może zmienić nielegalnej władzy w legalny demokratyczny sposób?
anonim2014.03.15 12:02
Bo z Banderowcami można się dogadać, ale z oligarchami żydowskiego pochodzenia, którzy chcą rozgrywać jednych przeciwko drugim już nie.
anonim2014.03.15 12:02
Bo z Banderowcami można się dogadać, ale z oligarchami żydowskiego pochodzenia, którzy chcą rozgrywać jednych przeciwko drugim już nie.
anonim2014.03.15 12:20
Tak Krzysiu!! W każdym postkomunistycznym kraju są zbrodniarze i ludzie. U nas tez ! Was też nazywają faszystami oszołomami!Prawdy należy szukać i wyjaśniać.Wy uczycie się polityki.Mam nadzieję ze nawet małe potknięcia nie zaszkodzą a wręcz każdy uczy się na błędach!!Powodzenia w działaniu!!
anonim2014.03.15 12:29
wszystkie ostatnie artykuly Frondy o narodowcach maja na celu ich szkalowanie. Kiedys ich tu wychwalano. no wiec jak to jest? - mozna zapytac
anonim2014.03.15 12:47
Malok " dlaczego Kijów może zmieniać legalną władzę w nielegalny sposób, a Krym nie może zmienić nielegalnej władzy w legalny demokratyczny sposób?" Nie wiem czy zauważyłeś ale w Kijowie nie było 20 000 wojska obcego państwa tak jak to ma miejsce na Krymie. Wojciech_Polak Uczciwy polak wcale nie musi wybierać między "dżumą a cholerą " jego wybór to interes narodowy który mówi stop dla terroryzmu między państwowego ,stop dla tyczenia nowych granic .
anonim2014.03.15 13:08
@jankiel :-) Celna uwaga , celna :-P :-P
anonim2014.03.15 13:29
@uczen "Nie wiem czy zauważyłeś ale w Kijowie nie było 20 000 wojska obcego państwa tak jak to ma miejsce na Krymie." Co to ma do istoty mojego pytania ?Czy wojsko będzie głosowało w referendum ? Skoro akceptuje się bezprawne działania w Kijowie , to dlaczego nie akceptuję się demokratycznego referendum na Krymie ? Mentalność Kalego , jak Kali ukraść to good, a jak Kalemu ukraść to be. "stop dla terroryzmu między państwowego " - Stop powinieneś skierować do obrońcy rewolucjonistycznego terrorysty na Ukrainie, czyli do USA .
anonim2014.03.15 15:35
Ani z banderowcami, ani z oligarchami żydowskiego pochodzenia nie da się "dogadać".